24. maijā – slavenā latviešu dramaturga, režisora un kultūras darbinieka Pētera Pētersona dzimšanas dienā, Latvijas Nacionālajā teātrī būs viņa lugas "Man 30 gadu" iestudējuma pirmizrāde. Izrādes oriģinālmūzikas autors ir Raimonds Pauls, režisore Ināra Slucka. Izrādē skanēs dzīvā mūzika, pie klavierēm būs Raimonds Pauls.

"Tas ir mans veltījums Pēterim Pētersonam. Režisoram – suģestējošai personībai, ar kuru man palaimējās strādāt kopā gan izrādē "Tikai muzikants", gan viņa pēdējā darbā "Fēliks un Felicita" – atzīst izrādes režisore Ināra Slucka.

Latvijas Nacionālajam teātrim šī būs atkal satikšanās ar izrādi "Man 30 gadu", jo tā jau iestudēta 1962. gadā Alfrēda Jaunušana režijā. Šo lugu Pēteris Pētersons ir īpaši veltījis Veltai Līnei, šajā iestudējumā galvenās varones Rozes lomu spēlēs Dita Lūriņa. Izrādē būs iesaistīts plašs aktieru ansamblis, galvenajās lomās līdzās Ditai Lūriņai būs arī Gundars Grasbergs, Egils Melbārdis, Zane Dombrovska, Agnese Cīrule, Raimonds Celms.

"Izrāde būs ne tikai par mīlestību, bet lielā mērā par krustcelēm, kurās cilvēks var nonākt ne tikai 30 gados, bet jebkurā vecumā. Vai mēs spējam saņemt drosmi un kaut ko savā dzīvē mainīt, vai turpinām savu ierasto dzīves rutīnu" – stāsta izrādes režisore Ināra Slucka.

Galvenās varones Rozes stāsts būs par dzīves jēgas meklējumiem – ir vai nav 30 gadu vecumā iespējams mainīt greizi nogājušu dzīvi? 60. gadu kolorīts ienāks ne tikai mūzikā, bet arī vidē – Roze nolemj uzsākt darbu jaunā tilta cēlāju kolektīvā, kurā viņai nu jāstrādā kopā ar jaunības mīlestību Kasparu. Bet tiltam šai stāstā, protams, būs arī simboliska loma – jo tiltus, pa kuriem aiziet citam pie cita, mēs meklējam joprojām. Un mīlestību pazina arī tie cilvēki, kas dzīvoja un bija jauni padomju laikos.

Īpaši šim iestudējumam sagatavotas 18 Maestro melodijas ar jauniem, sižetam pieskaņotiem dziesmu tekstiem, kuru autors ir Edvīns Raups. Unikāls ir fakts, ka tās dažas melodijas, kuras skanēja pirmajā "Man 30 gadu" iestudējumā 1962. gadā un kuras izskanēs arī šajā, ir pati pirmā Maestro sarakstītā teātra mūzika. Šo dziesmu vārdu autori ir Alfrēds Krūklis, Ziedonis Purvs, Laimonis Vāczemnieks un pats Pēteris Pētersons.

Lomās arī Madara Bore, Ilva Centere, Ance Kukule, Laura Siliņa, Uldis Siliņš, Ainārs Ančevskis, Mārcis Maņjakovs, Uldis Anže, Romāns Bargais, Kārlis Reijers, Igors Šelegovskis, Kristaps Ķeselis.
Scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Keita, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, video mākslinieks Artis Dzērve, horeogrāfe Agnese Vanaga, horeogrāfs un stepa pasniedzējs Leonards Vīksne, izrādes muzikālais vadītājs Juris Vaivods, vokālā konsultante Inga Bērziņa.

Izrādē piedalās mūziķi: Raimonds Macats, Juris Kristons, Valdis Zilveris, Andris Grunte, Norberts Skraucis, Artis Orubs, Kaspars Grigalis, Kaspars Kurdenko, Indriķis Veitners, Eduards Raubiško.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!