Foto: Jānis Saliņš

Šī gada 14. februārī 60. dzimšanas dienu svinēs populārais un skatītāju mīlētais aktieris Ģirts Ķesteris. Šo faktu mākslinieks atzīmēs ar īpaši viņam rakstītu dramaturģes Aivas Birbeles lugas "Vīrietis, kurš gaida" iestudējumu.

Jaunās izrādes režisors ir Gundars Silakaktiņš. Pirmizrāde notiks 14. februārī pulksten 19 Kultūras centrā "Siguldas devons". Ģirta Ķestera jubilejas izrāde šopavasar būs skatāma arī citviet Latvijā.

Kā vēsta iestudējuma veidotāji, aktiera jubilejas izrāde ir jautrs un aizkustinošs stāsts par vīrieti, kuram gadās piedzīvojums, kas liek pārvērtēt savu dzīvi. Parevidēt dzīves "skapi", lai pielaikotu, kurš kostīmiņš vēl der, bet kurš jau ir par mazu. Tas ir laiks pārvērtēt savas bijušās, esošās un nākotnes attiecības. Tas varētu būt arī stāsts par aktieri Ģirtu Ķesteri. Bet varbūt arī nē. Varbūt tas ir uzdevums skatītājiem – uzminēt, kura epizode stāstā ir ņemta no aktiera dzīves, bet kas ir piedomāts. Varbūt tas ir stāsts par mums visiem, nonākot negaidītā situācijā? Bet tas noteikti ir stāsts par attiecībām – par vēlmi mīlēt un tikt mīlētam! Izrādēs uz skatuves Ģirtam Ķesterim pievienosies viņa skatuves kolēģes Lelde Dreimane vai Ērika Eglija-Grāvele.

Ģirts Ķesteris Dailes teātrī nospēlējis tādas lomas kā Kaligula, Drakula, Mefistofelis, Mekijs Nazis, Dons Žuans un daudzas citas. Plašam skatītāju lokam viņš atpazīstams kā Leons un Fēlikss no seriāla "Ugunsgrēks". "Neatkārtojams, rāmjos neierāmējams un standartos neierakstāms, apbrīnots, nīsts, neskaitāmas reizes nosaukts par seksīgāko vīrieti Latvijā, režisoru iekārots un publikas mīlēts – tāds ir Ģirts Ķesteris," tā aktieri raksturo iestudējuma veidotāji.

Izrādes radošajā komandā arī darbojas: scenogrāfs – Ivars Noviks, kostīmu māksliniece – Jurate Silakaktiņa, horeogrāfe – Inga Krasovska, mūzikas režisore – Zane Dombrovska, video mākslinieks – Jēkabs Vilkārsis.

Jau vēstīts, ka pagājušajā gadā, pēc 30 Dailes teātrī pavadītiem gadiem, Ķesteris uzrakstīja atlūgumu, un kā pats pauda, tagad ir "brīvais spēlētājs".

Pēc pirmizrādes Siguldā iestudējumu varēs noskatīties arī Liepājā, Jelgavā, Valmierā, Ķekavā, Bauskā un citviet Latvijā. Jubilejas izrāžu turneja noslēgsies 19. aprīlī VEF Kultūras pilī, Rīgā. Biļetes uz Ģirta Ķestera jubilejas izrādēm var iegādāties "Biļešu paradīzes" tīklā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!