Foto: Jānis Deinats, Publicitātes foto
Neilgi pirms Jaunā Rīgas teātra atgriešanās vēsturiskajās mājās Lāčplēša ielā izdota grāmata "Kā lēna un mierīga upe ir atgriešanās", ļaujot ielūkoties teātra dzimšanas laikā un tālākajā dzīvē vienpadsmit stāstos un vairāk nekā 130 bildēs.

Kā sola grāmatas veidotāji, tā būs skats uz Jauno Rīgas teātri (JRT) no iekšpuses.

"Mēģināšu aprakstīt to, ko bez manis neviens cits nezina – kā radās JRT", saka teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis. "Tā, protams, būs tikai mana versija, un stāsts par teātri neizbēgami būs arī stāsts par mani. Jo šie abi stāsti man ir sapinušies un sapiņķerējušies kopā līdz tādai pakāpei, ka tos nodalīt un destilēt līdz kādai objektīvai patiesībai būtu nereāli. Katram JRT cilvēkam ir savs JRT stāsts."

Līdzās Alvim Hermanim ar tikpat personiskām atmiņām par dzīvi JRT dalās aktieri Elita Kļaviņa, Kaspars Znotiņš, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Andris Keišs, Sandra Kļaviņa, valdes locekle Gundega Palma un ārējo sakaru daļas vadītāja Elīna Adamaite.

"Teksti turpinās un attīstās grandiozā attēlu kosmosā, kas ļauj ieraudzīt un sajust Jaunā Rīgas teātra garu trīsdesmit gadu garumā. Un ielūkoties arī tajos dzīves brīžos, kuros klāt nav bijuši Jaunā Rīgas teātra izrāžu skatītāji," raksta izdevēji no JRT.

Grāmatas dizainu veidojusi māksliniece Kristīne Jurjāne.

Ar šo grāmatu teātris noslēdz savus "trimdas gadus" Miera ielā un atgriežas savās vēsturiskajās mājās Lāčplēša ielā. "Kā lēna un mierīga upe ir atgriešanās" bija režisora Alvja Hermaņa pirmais iestudējums uz Jaunā Rīgas teātra skatuves 1993. gada 20. janvārī.

No 7. februāra grāmatu ir iespējams iegādāties internetā www.jrt.lv un www.jrt-veikals.lv ar piegādi. Klātienē grāmatu iespējams nopirkt teātra telpās Miera ielā 58a un drīzumā arī Lāčplēša ielā 25 vakaros pirms izrādēm. Teātris ir atvērts apmeklētājiem stundu pirms izrādes.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!