Foto: Publicitātes foto

Emocionāli un ar skatītāju stāvovācijām – tā rokopera "Sfinksa" 22. februārī pirmo reizi piedzīvoja satikšanos ar skatītājiem pārpildītā VEF Kultūras pils zālē.

Kā "Delfi" informē iestudējuma veidotāji no "Producentu grupas 7", pirmizrādei sekos izrādes vēl trīspadsmit Latvijas pilsētās. Ņemot vērā lielo skatītāju atsaucību, izziņotas arī vairākas papildizrādes.

Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes kopdarbs režisores Rēzijas Kalniņas vadībā ieguvis jaunus, simboliskus un spilgtus akcentus. Slavenā pareģa Eižena Finka stāsts ietērpts minimālistiskā, ar simboliem caurvītā scenogrāfijā un tērpos, lieliskā aktierspēlē un dziedājumā, klātesot pašam komponistam Jānim Lūsēnam un viņa instrumentālajai grupai. Galvenajā lomā – Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieris Maksims Busels.

Foto: Publicitātes foto

Izrādes režisore Rēzija Kalniņa dalās savās sajūtās pēc pirmizrādes: "Es domāju un jūtu to, ka mēs visi šajā iestudējumā esam vēstneši, ieskaitot Māru Zālīti un Jāni Lūsēnu. Caur šo izrādi mēs vēstām, liekot katram vienam atskatīties gan uz savu dzīvi, gan uz savu vecāku un vecvecāku dzīves gājumu. Mēs arī brīdinām – nepieļaut, ka mūs izsūta garīgi, fiziski vai mentāli. Mums jāatceras, ka mēs neesam sistēmas cilvēki, bet gan izredzētie, kuriem ir dotas balss tiesības pateikt un pastāvēt vienam par otru. Varas mainās, bet zeme paliek un paliek tie, kas ir kopā ar zemi. Vienīgais dzirnakmens, kurš drīkst mūs malt, ir Dievs, neviens cits."

Eižena Finka lomā – aktieris Maksims Busels. Otrs glvenās lomas atveidotājs ir aktieris un dziedātājs Emīls Kivlenieks. Finka sievas Annas lomā Beāte Zviedre, Finka mīļoto Alisi, Otto Švarca firmas mantinieci atveido Anmary, Latvijas preses karalienes Emīlijas Benjamiņas lomā Antra Stafecka, Kaupēna mīļotā meitene Vallija – Elīna Bojarkina vai Austra Elza Kozuliņa, Pratinātājs ar četrām sejām – Latvijas drošības policists, vācu virsnieks, krievu čekists un pēckara LPSR milicis – dziedātājs Atis Zviedris. Nozīmīgas lomas izrādē atveido Laura Erdlāne, Elizabete Zagorska, Edvards Grieze, Emīls Gilučs, Toms Kalderauskis, Artūrs Biķernieks, Sarma Liede, Zane Lazdiņa, Ralfs Puzāns, Patriks Tabaks un Voldemārs Rode.

Izrādes veidotāju pulkā režisore Rēzija Kalniņa, režisores asistents - Voldemārs Rode, scenogrāfs – Normunds Bērziņš (MAD), kostīmu māksliniece – Beāte Gleima (BeaA), vokālā pedagoģe – Ilze Dzenīte, producents Aigars Dinsbergs.

Foto: Publicitātes foto

Jau šosestdien, 24. februārī, rokopera "Sfinksa" ar divām izrādēm būs skatāma Vidzemes koncertzālē "Cēsis", pēc tam 01. martā Rīgā, VEF Kultūras pilī, 02. martā Liepājas koncertzālē Lielais Dzintars, 09. martā Jelgavas Kultūras namā, 15. martā Valmieras Kultūras centrā, 16. martā Kultūras centrā "Siguldas Devons", 17. martā Ventspils Teātra namā "Jūras vārti", 23. martā Latgales vēstniecībā "Gors", 24. martā Līvānu novada Kultūras centrā, 04. aprīlī un 05. aprīlī Ogres novada Kultūras centrā, 10. aprīlī VEF Kultūras pilī, Rīgā, 24. aprīlū Slampes Kultūras pilī, 27. aprīlī Limbažu Kultūras Namā, 28. aprīlī Alūksnes Kultūras centrā un vēl trīs papildizrādes Rīgā, VEF Kultūras pilī – 10., 21. un 27. maijā.

Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!