Foto: Publicitātes attēli
Šonam Konerijam nemaz nebija jābūt pirmajam Džeimsam Bondam, Pamelai Andersonei bija jādzemdē citplanētiešu bērns, bet "Matriksa" Neo vajadzēja būt melnādainam. "Kā būtu, ja būtu?" ir populārs teiciens, kad vēlamies atzīmēt to, ko savā dzīvē nožēlojam vai nespējam iztēloties. Arī Holivudas zvaigznēm savas karjeras laikā ir neskaitāmas izšķiršanās, no kurām ne visas ir izrādījušās veiksmīgas.

Portāls "Delfi" iepazīstina ar filmu zvaigznēm, kuras, iespējams, mainītu ne tikai savu karjeru, bet pat kino vēsturi, ja vien būtu pieņēmušas lomas, kuras slavenus padarīja citus:

Citāds Avatars

Foto: AP/Scanpix

Droši vien pats galvenais no "avatariem" daudz citādāk nemaz nevarētu izskatīties - neatkarīgi no aktiera, viņš būtu tikpat milzīgs, zils un iemīlējies. Tomēr kareivja Džeika Sallija lomu režisors Džeimss Kamerons sākotnēji piedāvāja pavisam citiem aktieriem - Metam Deimonam un Džeikam Gilenhālam.

Kamēr Deimons šo pievilcīgo piedāvājumu noraidīja, lai pabeigtu darbu pie filmas "Borna ultimāts", Gilenhāls labāk izvēlējās uzsākt darbu pie filmas "Persijas princis". Kamēr "Avatars" kļuva par vispasaules grāvēju, "Persijas princis" tā arī palika tikai "Persijas princis".

Rasels Krovs – mutants

Foto: RIA Novosti/Scanpix

Lielā zvaigzne Rasels Krovs savulaik noraidīja mutanta Vilknadža lomu pirmajā filmā par slavenajiem X-cilvēkiem, jo vēlējās saņemt lielāku filmas ieņēmumu daļu nekā viņam sākotnēji piedāvāts.(netiekot gan atklāts, cik lielu).

Filmēties tika uzaicināts arī skotu aktiers Dagrejs Skots, taču viņš nespēja savienot filmēšanās grafiku ar citu lomu filmā "Neiespējamā misija II."

Pārsteidzoši ienesīgajās fantastikas grāvēju sērijās galu galā piekrita filmēties Hjū Džekmens. Šī izvēle kļuva par Austrālijas aktiera spožāko karjeras pagriezienu.

Melnais Neo

Foto: AP/Scanpix

Cik gan neaizmirstamai jābūt zvaigznei, lai viņš, reiz atteicies no leģendārās Neo lomas filmā "Matrikss", vienalga vēlāk tiktu atzīts par planētas lieliskāko aktieri? Tieši tik labi ir novērtēts Vils Smits.

Reiz izlasījis "Matriksa" scenāriju, viņš bijis visai skeptisks par pārdabiskajiem momentiem, kas tajā būtu redzami, piemēram, ložu apstādināšanu un ceļošanu starp reālo un digitālo pasauli. Vēlāk Smits atzinis, ka bijis pietiekami gudrs, lai "nesalaistu visu grīstē", bet Kianu Rīvss - pietiekami gudrs, lai šo lomu pieņemtu.

Tā vietā, lai filmētos šajā "pārdabiskajā" projektā, viņš izvēlējās piedalīties zinātniskās fantastikas vesternā "Mežonīgie, mežonīgie rietumi" , kurš 2000. gadā ieguva apkaunojošo Holivudas sliktākās filmas statusu un attiecīgi arī piecas "Zelta avenes".

Lindsijas zaudētā iespēja atgriezties

Foto: AFP/Scanpix

Kopš Lindsija Loana sasniegusi pilngadību un kļuvusi par regulāru ballīšu karalieni, aizvien biežāk par viņu dzirdams no policijas hronikām, nevis sarkanā paklāja apskatiem. Vēl pirms pāris gadiem viņa uzaicināta piedalīties filmā "Paģiras", taču jaunā zvaigzne no piedāvātās striptīza dejotājas lomas atteikusies.

Aktrise, izlasot scenāriju, secinājusi, ka šai komēdijai "nav potenciāla" un tā vietā piekrita bildēties "Playboy" fotosesijā, kas esot viņas tēlam daudz glaimojošāk. Loanas paziņas gan vēlāk norādījušas, ka dalība filmā "Paģiras", iespējams, būtu bijis viņai tik ļoti nepieciešamais grūdiens, lai atkal nokļūtu uz lielajiem ekrāniem.

Varēja arī palikt nezināms

Foto: AFP/Scanpix

Slavenā Kventina Tarantino "Lubene" savulaik padarīja slavenu Džonu Travoltu un Umu Tūrmani, taču sākotnēji romantiskais pāris bija plānots nedaudz citāds. Vēl pirms Travoltas režisors Vincenta Vegas lomu piedāvāja Maiklam Medsenam.

Medsens no šīs lomas atteicās, ko vēlāk rūgti nožēloja. Viņš izšķīrās par labu dalībai vēsturiskajā filmā "Vaijats Ērps", kura kompānijai atnesa 28 miljonu ASV dolāru lielus zaudējumus. Aktieris vēlāk izteicās, ka dalība tajā bijusi tikai laika šķērdēšana.

Tikmēr "Lubenes" pirmizrādes vakarā Travolta no otrās šķiras zvaigznes nokļuva Holivudas starmešu gaismā.

Skrien, Travolta, skrien!

Foto: AP/Scanpix

Iespējams "Lubene" nemaz nebūtu Travoltas spožākā zvaigžņu stunda, ja vien viņš būtu piekritis tēlot Roberta Zemeka filmā "Forests Gamps". No šīs leģendārās lomas vēl pirms viņa atteicās arī Bils Murejs un Čevijs Čeiss.

Lomai piekrita Toms Henkss, kurš par to saņēma savu otro "Oskaru", turklāt to ieguva, pārspējot Travoltas "Oskaram" nominēto sniegumu "Lubenē".

Travolta savā karjerā ir atteicies arī no dalības filmās "Apollo 13" un 1984. gada komēdijā "Šļakata", kurās viņa vietā vēlāk pieteicās filmēties Henks.

Bonds, kādu to vēlējās autors

Foto: AP/Scanpix

Šons Konerijs, būdams neizglītots, turklāt skots, nebūt nebija slavenā britu spiega Džeimsa Bonda radītāja Īana Fleminga sapņu prototips. Autors sākotnēji bija pat visai sašutis par šādu režisora izvēli.

Tiesa, sākotnēji loma tika piedāvāta arī tolaik labi pazīstamajam Kerijam Grantam, kurš pilnībā apmierināja tēla radītāju, taču pats iecerētais no leģendārās lomas atteicies. Viņa grafiks šajā laikā bijis visai stingrs un aktieris nevarējis parakstīt līgumu, nezinot, vai izdosies uzņemt vairāk par vienu filmu.

Vēlāk, kad pēc piektās bondiādes filmas Konerijs no 007 lomas atteicās, tā tika piedāvāta Klintam Īstvudam, bet viņš tolaik uzskatīja, ka nespēs būt ne tuvu tik labs kā viņa priekšgājējs.

Konerijs vēlāk saņēma piedāvājumu kļūt arī par pirmo Supermenu, taču ļāva šo lomu nospēlēt Kristoferam Rīvam. "Es vēl pajautāju: "Supermenu?" Nē, tas nav priekš manis," viņš vēlāk stāstīja.

Konerija dzīves lielākā kļūda

Foto: AFP/Scanpix

Šons Konerijs, saņemot "Gredzenu Pavēlnieka" scenāriju, atzina, ka neko tajā nesaprot un tāpēc nevarot piekrist kļūt par burvi Gendalfu. Turklāt viņam neesot skaidrs, kas vispār ir galvenie stāsta varoņi bobiti (domājis hobitus) un kāpēc šādas pasakas filmēšanas dēļ viņam 18 mēnešus jāpavada Jaunzēlandē.

Rakstnieka Dž. R. R. Tolkīna daiļrades nezināšana viņam izmaksāja visai dārgi. Sākotnēji par lomu triloģijā viņam tika solīts saņemt 15% no visiem kases ieņēmumiem, kas galu galā izrādījās 400 miljoni ASV dolāru. Ja viņš lomai būtu piekritis, tad tā būtu lielākā summa, ko kāds aktieris jebkad ir saņēmis.

Nožēlodams savu kļūdu, viņš pat piekrita filmēties citā filmā - "Lielisko džentlmeņu līga", lai gan arī tās scenāriju viņš "neesot sapratis". Tā gan arī esot viņa līdz šim pēdējā filma.

Ians Makkelens

Foto: AFP/Scanpix

Gendalfa lomas izpildītājs Īans Makkellens pats savukārt atteicās no cita burvja - Albusa Dumidora lomas tēlošanas filmās par "Hariju Poteru". Piedāvājums viņam izteikts pēc tam, kad bija miris pirmajās divās filmās redzamais Ričards Hariss.

Makkellens atteicies, to pamatojot ar lomas pārlieko līdzību viņa "Gredzena pavēlniekā" tēlotajam burvim. Vēlāk gan viņš atzinis arī kādu personisku iemeslu: "Vienā no savām pēdējām publiskās uzstāšanās reizēm viņš (Hariss) tieši runāja par to, cik briesmīgs aktieris es esmu. Līdz ar to no manas puses nešķiet pareizi pieņemt šo lomu."

Psihais Di Kaprio

Foto: AP/Scanpix

Piedāvāts tēlot Patriku Beitmenu "Amerikāņu psihopātā", Leonardo di Kaprio sākotnēji piekritis un bijis pat ļoti ieinteresēts lomā, taču vēlāk no tās atteicies faņu dēļ.

Būdams visai populārs jauniešu, īpaši jaunu meiteņu vidū pēc lomām filmās "Romeo un Džuljeta" un "Titāniks", viņš nolēma, ka nevar atbaidīt sava talanta pielūdzējus, tēlojot pustraku sērijveida slepkavu. Viņa vietā tūlīt pēc atteikuma tika pieaicināts Kristians Beils.

Zvaigžņu karu mafiozo

Foto: AP/Scanpix

Slavenais Als Pačino savulaik sekoja Nikam Noltem un Kristoferam Valkenam, kuri tāpat kā viņš atteicās no Han Solo tēla spēlēšanas "Zvaigžņu karu" sāgā.

Šī izvēle bija laimīgs karjeras pagrieziens Harisona Forda dzīvē, kurš "Zvaigžņu karu" ārkārtīgās popularitātes dēļ kļuva par veselas subkultūras elku.

Tikmēr Pačino pamazām nostiprināja savu gangstera tēlu tādās klasiskās filmās kā "Krusttēvs", "Seja ar rētu" un "Karlito ceļš".

Negribētais Krusttēvs

Foto: AFP/Scanpix

Domājot par Mario Pjuzo romānu pārvēršanu kases grāvējā, "Krusttēva" režisors Frānsiss Fords Kopola galvenā mafioza Dona Karleones tēlam bija izvēlējies Marlonu Brando. Kompānija "Paramount" arī viņa dēlu, tostarp Maikla Karleones tēlos vēlējās redzēt jau pazīstamus aktierus.

"Paramount" nebija mierā ar režisora izvēlēto Alu Pačino un piedāvāja lomu spēlēt Džekam Niklsonam un Dastinam Hofmanam. Viņi gan no šīs lomas atteicās, vēl nezinot, ka zaudē iespēju būt filmā, kas vēlāk tiks nosaukta par vienu no visu laiku labākajām.

Patiesība ir tur ārā

Foto: AFP/Scanpix

Kad, deviņdesmito gadu vidū tika nolemts veidot fantastikas seriālu "X-faili", sākotnēji drūmā un rutīnā iegrimušā aģenta Maldera tēla atsvaidzināšanai tika nolemts viņam piemeklēt seksuāli pievilcīgu un atraktīvu asistenti.

Starp dažādām Danas Skallijas potenciālajām iemiesotājām uz provēm uzaicināja arī Pamelu Andersoni, taču viņa atteikusies. Tolaik kino kritiķi smējušies, ka skatītāji ilgi būtu jāpārliecina, ka arī viņa nav citplanētietis.

Džungļu džedajs

Foto: AFP/Scanpix

Harisona Forda kandidatūra Indiana Džounsa lomai tūlīt pēc tam, kad viņš startējis divās graujošās "Zvaigžņu karu" filmās sākotnēji nebija Stīvena Spīlberga prātā. Viņš to piedāvāja Tomam Sellekam, taču aktieris izlēma par labu seriālam "Magnum P.I.".

Kad līdz filmas "Pazudušā šķirsta meklējumos" uzņemšanai bija palikušas tikai pāris nedēļas, Spīlbergs pierunāja Džordžu Lūkasu ("Zvaigžņu karu režisoru" un "Pazudušā šķirsta meklējumos" producentu) uzaicināt filmēties Harisonu Fordu.

Zem Betmena maskas būtu redzams smaids

Foto: AFP/Scanpix

Holivudā ir paruna, ka katrs kaut cik vērā ņemams astoņdesmito gadu aktieris bijis potenciālais pirmās Betmena lomas tēlotājs.

Komiķis Bils Murejs nav bijis izņēmums, taču viņa kandidatūra daudziem bijis pārsteigums. Pretēji dažādiem asa sižeta filmu varoņiem viņš kļuva pazīstams pēc ārsta lomas tēlošanas izcilajā humoristiskajā seriālā "Lazarete", bet lielu popularitāti atnesa dalība "Spoku medniekos".

Murejs pats kādā intervijā atzinis, ka Betmena lomu tomēr labprāt būtu spēlējis, turklāt būtu bijis labs Betmens, taču vienlaikus atzīst, ka Maikls Kītons šai lomai bijusi izcila izvēle.

Nevēlējās peldēt ledainā ūdenī

Foto: AP/Scanpix

Gvineta Paltrova parasti ļoti rūpīgi atlasa filmas, kurās vēlas spēlēt, ko pierāda dalība tādās filmās kā "Emma" un "Iemīlējies Šekspīrs", par kuru viņa pat ieguva "Oskara" balvu. Tomēr daudzi nespēj izskaidrot viņas motīvus atsakoties no Rouzas lomas "Titānikā".

Paltrova bija Džeimsa Kamerona pirmā izvēle šai lomai, taču pēc atteikuma, viņš lomu piedāvāja Klērai Deinsai, tomēr arī viņa atteicās, jo pārī ar Di Kaprio nupat jau bija spēlējusi filmā "Romeo un Džuljeta". Savukārt Keita Vinsleta pati esot ieradusies pie režisora lūdzot, lai viņa tiktu pieņemta šai lomai, un to dabūjusi.

Astalavista, Gibson!

Foto: AFP/Scanpix

Mels Gibsons ir uzskatāms par klasisku "šauj un lec" jab asa sižeta filmu pārstāvi. Viņš piedalījies tādos grāvējos kā "Trakais Makss" un "Nāvējošā ieroča" četrās sērjās, taču savulaik atteicies no lomas "Terminatorā".

Viņš vēlākos gados atteicās arī no Betmena lomas (galvenokārt tajā brīdī plānotās otrās "Nāvējošā ieroča" sērijas filmēšanas dēļ) un vēl pēc laika arī no Divsejainā attēlošanas filmā "Mūžīgi Betmens".

Negribēja lidināties otrajā plānā

Foto: AP/Scanpix

Savulaik no ienesīgas lomas neapdomīgi atteicies arī Nikolass Keidžs, kurš pēdējos gados bija filmējies tikai vairākās vadošajās lomās.

Pēc piedāvājuma tēlot zaļo goblinu "Zirnekļcilvēkā", viņš nedomājot atbildējis, ka šāds piedāvājums neesot saistošs. Tā vietā lomai piekritis Vilems Defo, kurš ar neskaitāmajiem slikto tēlu atveidojumiem jau kļuvis leģendārs.

Krūzu nomaina Džolija

Foto: AFP/Scanpix

Filmas "Edvīna Solta filozofija" scenārijs sākotnēji piesaistīja aktieri Tomu Krūzu, taču pēc ilgas domāšanas no dalības filmā tomēr atteicās. Norādot, ka sižets tomēr esot pārāk līdzīgs "Neiespējamajai misijai", viņš režisoru atstāja cita aktiera meklējumos.

Ilgi gan neesot bijis jāgaida, kad lomai pieteikusies Andželīna Džolija. Filmas veidotāji gan bija spiesti nedaudz pārstrādāt scenāriju, to pielāgojot sievietes lomai, tomēr piekrituši šai sadarbībai. Rezultātā Edvīnu Soltu nomainīja Evelīna Solta - ASV spiedze, kura uzzina, ka tiek turēta aizdomās par strādāšanu Krievijas labā.

Atteicās no seksa šova

Foto: AFP/Scanpix

Zināt Danu Delāniju? Lielākā daļa, ja vien nav sekojuši līdz "Bīstamo mājsaimnieču" piedzīvojumiem, viņu noteikti nav ievērojuši. Taču savulaik viņai bija iespēja kļūt par visu vientuļo sieviešu paraugu.

Aktrisei piedāvātā loma seriālā "Sekss un lielpilsēta" tika Sārai Džesikai Pārkerei. Delānija no lomas atteikusies, jo neesot vēlējusies, lai viņas vārds asociētos ar šovu par seksu.

Aktieri,kas atteikušies no ievērojamām lomām - 20

Arī Kerijas Bredšovas sarkanmatainā draudzene Miranda varēja būt pavisam cita - scenāristi lomu bija paredzējuši piedāvāt komiķei Sandrai Bernhardai. Tikai vēlāk, pieslīpējot seriāla tēlu aprakstus, tika nolemts šai lomai meklēt kādu citu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!