Foto: Scanpix
"Zelta globusu" balvu pasniegšanas ceremonijā Beverlihilsā, ASV, svētdien labākās drāmas godalgu saņēmusi filma "12 Years a Slave" ("12 gadi verdzībā"), savukārt lente "American Hustle" ("Amerikāņu afēra") uzvarējusi kategorijā "Labākais mūzikls vai komēdija".

"Amerikāņu afēra" kopumā godināta ar trim "Zelta globusiem" - kā labākā komēdija un par labākās aktrises un labākās otrā plāna aktrises veikumu. Savukārt "12 gadi verdzībā" no septiņām nominācijām saņēma tikai vienu "Zelta globusu", filmas režisoram Sīvam Makvīnam un aktieriem Čivetelam Edžioforam, Maiklam Fasbenderam un Lupitai Njongo mājās dodoties tukšām rokām.

Saņemot "Zelta globusa" statuju, Makvīns atzina, ka ir mazliet šokēts par pagodinājumu, un pateicās savai sievai, kas uzgājusi Zālamana Nortapa autobiogrāfisko grāmatu, pēc kuras filma ir veidota.

Makvīns arī pateicās aktierim un producentam Bredam Pitam, kuram filmā bija maza loma, taču kā producentam izšķiroša loma kinolentes tapšanā. "Bez Tevis šī filma nekad nebūtu tapusi, tādēļ paldies, lai arī kur Tu tagad esi," sacīja Makvīns.

Labākā dramatiskā aktiera godalgu par veikumu filmā "Dallas Buyers Club" ("Dalasas pircēju klubs") saņēma Metjū Makonehijs, bet labākās dramatiskās aktrises balvu par lomu Vudija Alena filmā "Blue Jasmine" ("Jasmīnas stāsts") - Keita Blanšeta.

Austrāliešu aktrise savā pateicības runā godināja Alena radošo garu, ik gadu uzņemot pa filmai, bet Makonehijs pateicās liktenim, ka stāsts par viņa atveidoto Ronu Vudrūfu daudzus gadus noraidīts kinostudijās, līdz nonāca līdz viņam.

Kategorijā "Labākais aktieris mūziklā vai komēdijā" "Zelta globusu" saņēma Leonardo di Kaprio par veikumu filmā "The Wolf of Wall Street" ("Volstrītas vilks"), savukārt ar prestižo godalgu kā gada labākā mūzikla vai komēdijas aktrise tika apbalvota Eimija Adamsa par veikumu filmā "Amerikāņu afēra".

Adamsa pateicās "Amerikāņu afēras" režisoram un scenāristam Deividam O.Raselam par viņa radītajām lieliskajām lomām sievietēm. Adamsa iepriekš tēloja Rasela 2010.gada filmā "The Fighter" ("Cīnītājs"), bet Dženifera Lorensa saņēma "Oskara" balvu par lomu viņa filmā "Silver Linings Playbook" ("Optimista stāsts").

Arī di Kaprio pateicās filmas "Volstrītas vilks" režisoram Martinam Skorsēzem, paredzot viņam viena no visu laiku izcilākā mākslinieka lomām kino vēsturē.

Meksikāņu kinorežisors Alfonso Kuarons tika godalgots kā gada labākais režisors par zinātnisko filmu "Gravity" ("Gravitāte").

Labākās otrā plāna aktrises gods tika Dženiferai Lorensai par lomu filmā "Amerikāņu afēra", bet par labāko otrā plāna aktieri atzīts Džarets Leto par HIV inficēta transseksuāļa atveidojumu filmā "Dalasas pircēju klubs".

Par labāko ārzemju filmu atzīta itāļu Paolo Sorentīno drāma "La grande bellezza" ("Dižais skaistums"), pārspējot Kannu festivāla favorīti "La vie d'Adele" ("Zils ir vissiltākā krāsa").

Prestižā Sesila Demilla godalga par mūža ieguldījumu kinoindustrijā šogad piešķirta režisoram Vudijam Alenam, kurš pats uz ceremoniju neieradās un viņa vietā apbalvojumu pieņēma Daiena Kītone.

"Zelta globusu" ceremoniju gandrīz izjauca sabojājies ugunsdzēšanas ūdens izsmidzinātājs, kas samērcēja lielu daļu no sarkanā paklāja pie Beverlihilsas "Hilton" viesnīcas.

Ceremoniju otro gadu pēc kārtas vadīja komiķes Tīna Feja un Eimija Poulere, jau ievadā apsmejot aktieri Džordžu Klūniju, kurš filmā "Gravitāte" ziedo savu dzīvību, lai glābtu Sandras Bullokas atveidoto varoni.

"Tas ir stāsts par to, kā Džordžs Klūnijs labāk aizpeld izplatījumā un mirst, nekā pavada vēl kādu minūti kopā ar sava vecuma sievieti," sacīja Feja.

"Zelta globusu" balvu sadalījumu balsojumā nosaka Holivudas Ārzemju preses asociācijas 80 žurnālisti. Salīdzinājumā prestižo "Oskara" balvu sadalījumu nosaka ASV Kinoakadēmijas aptuveni 6000 locekļu balsojums.

Šā gada Holivudas balvu sezonā filmas "12 gadi verdzībā" un "Amerikāņu afēra" saņēmušas jau vairumu nomināciju, tostarp Amerikas Producentu ģildes un Amerikas Režisoru ģildes balvu nominācijas. Aizvadītajos desmit gados tikai vienu reizi Amerikas Režisoru ģildes apbalvotais režisors nav saņēmis "Oskara" balvu par labāko režiju.

ASV Kinoindustrijas prestižo "Oskara" balvu nominācijas tiks paziņots ceturtdien, bet balvas tiks pasniegtas 2.martā.

2014.gada "Zelta globusu" laureāti svarīgākajās kategorijās:

 • Labākā dramatiskā filma - "12 Years A Slave";
 • Labākais mūzikls vai komēdija - "American Hustle";
 • Labākais dramatiskais aktieris - Metjū Makonehijs ("Dallas Buyers Club");
 • Labākais mūzikla vai komēdijas aktieris - Leonardo di Kaprio ("The Wolf of Wall Street");
 • Labākā dramatiskā aktrise - Keita Blanšeta ("Blue Jasmine");
 • Labākais otrā plāna aktieris - Džareds Leto ("Dallas Buyers Club");
 • Labākā otrā plāna aktrise - Dženifera Lorensa ("American Hustle");
 • Labākais režisors - Alfonso Kuarons ("Gravity");
 • Labākā ārzemju filma - "La grande bellezza";
 • Labākā animācijas filma - "Frozen";
 • Labākais dramatiskais seriāls - "Breaking Bad";
 • Labākais aktieris dramatiskā seriālā - Braiens Krenstons ("Breaking Bad");
 • Labākā aktrise dramatiskā seriālā - Robina Raita ("House of Cards");
 • Labākais komēdijseriāls - "Brooklyn Nine-Nine";
 • Labākais komēdijseriāla aktieris - Endijs Sambergs ("Brooklyn Nine-Nine");
 • Labākā komēdijseriāla aktrise - Eimija Poulere ("Parks and Recreation");
 • Labākais miniseriāls vai televīzijas filma - "Behind the Candelabra";
 • Labākais minisēriāla aktieris - Maikls Duglass ("Behind the Candelabra");
 • Labākā miniseriāla aktrise - Elizabete Mosa ("Top of the Lake").

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!