Foto: Inese Kalniņa

Latvijas Kinematogrāfistu savienība aicina filmu producentus un autorus pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps", kas šogad norisināsies patriotisko svētku laikā – no 9. līdz 15. novembrim kinoteātros "Splendid Palace" un "Cinamon Rīga", portālu "Delfi" informē Nacionālā kino centra (NKC) pārstāve Kristīne Matīsa.

Filmas var pieteikt līdz 15. augustam mājas lapā lielaiskristaps.lv, kur atrodama pieteikuma anketa un nolikums.

Nacionālā kino balva "Lielais Kristaps" ir Latvijas filmu nozares svarīgākais notikums, kas dibināts 1977. gadā un kopš 2014. gada atkal notiek katru gadu – šogad tātad 29. reizi.

"Lielā Kristapa" programmā arī šogad notiks Latvijas jaunāko filmu seansi, pirmizrādes, īpašie seansi ar autoru piedalīšanos, studentu filmu konkurss, diskusijas u.c. pasākumi. Kinoskatītājus sagaida spēcīga Latvijas jaunāko filmu konkursa programma – gan spēlfilmas, gan dokumentālās un animācijas filmas. Kopš pagājušā gada "Lielā Kristapa" piedzīvotas vairāku spēlfilmu pirmizrādes – Viestura Kairiša "Melānijas hronika", Staņislava Tokalova "Tas, ko viņi neredz", režisora Andreja Ēķa "Svingeri" –, zināms arī, ka vasaras beigās pie skatītājiem nonāks Vara Braslas "Vectēvs, kurš bīstamāks par datoru" un Jāņa Norda "Ar putām uz lūpām", veidojot nopietnu konkurenci labākās spēlfilmas kategorijā.

Latvijas producenti un profesionāļi piedalījušies arī vairāku minoritārā kopražojuma spēlfilmu un dokumentālo filmu ražošanā, kas tiks izskatītas kategorijā "Labākā mazākuma kopprodukcijas filma", - šajās filmās tiks vērtēts Latvijas profesionāļu veikums. Atsevišķā konkursa skatē tiks noteikta arī labākā studentu filma. Līdzīgi kā pagājušajā gadā, filmas un profesionāļus nominēs profesionālo organizāciju izvirzīti pārstāvji, Nacionālajai kino balvai nominētās filmas vērtēs starptautiska žūrija, kuras sastāvā būs gan Latvijas, gan ārvalstu filmu nozares profesionāļi.

Pasākuma kulminācija būs svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija, kas notiks 13. novembrī, apbalvojot filmas kategorijās "Labākā pilnmetrāžas spēlfilma", "Labākā īsmetrāžas spēlfilma", "Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma", "Labākā īsmetrāžas dokumentālā filma", "Labākā animācijas filma", "Labākā mazākuma kopražojuma filma", "Labākā debija", "Labākā studentu filma" un labākos kinoprofesionāļus kopā 23 kategorijās. "Lielā Kristapa" noslēgumā pasniegs arī balvu par mūža ieguldījumu kinomākslā un īpašās žūrijas un atbalstītāju balvas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!