Foto: F64

Ar žiguli pie kinoteātra "Splendid Palace" durvīm, mielošanos ar cukurvati un kopīgu kino skatīšanos ceturtdien 22. februārī nosvinēta vēl viena programmas "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" pirmizrāde – režisores Madaras Dišleres debija pilnmetrāžas kino "Paradīze '89".

Uz filmas pirmizrādi bija ieradušās filmas visu četru galveno varoņu lomu atveidotājas – Magda Lote Auziņa, Marta Ģertrūde Auzāne, Līva Ločmele un Evelīna Ozola, kā arī aktieri Baiba Broka, Gatis Gāga, operdziedātājas Nauris Puntulis un citi.

No 23. februāra filma tiks rādīta 161 vietā visā Latvijā, bet lielākajās pilsētās – Rēzeknē, Cēsīs, Valmierā, Ventspilī un Liepājā – pirmizrādēs piedalīsies arī filmas režisore Madara Dišlere un galvenās varones, daloties atmiņās par filmas uzņemšanas procesu un aizkulisēm, izaicinājumiem un sajūtām.

Pati režisore uzsver, ka šī ir ģimenes filma un iespēja iepazīstināt mūsdienu tehnoloģiju laikmeta bērus ar laiku, kādu piedzīvoja viņu vecāki un radinieki – kādas bija viņu problēmas, intereses, ar kādām situācijām saskārās un ko darīja. Viņa cer, ka filmu apmeklēs vairākas paaudzes kopā, tādējādi, papildinot filmā redzēto ar saviem pieredzes stāstiem, padarot to vēl īstāku un patiesāku.

Filmas scenārijs tapis, balstoties uz režisores Madaras DIšleres bērnības atmiņām, un tās mērķis ir raisīt atmiņas 80. gadu bērnos un viņu vecākos, kā arī rosināt diskusijas starp paaudzēm – par Atmodas laika Latviju, par brīvību un par vasaru, pēc kuras viss bija citādi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!