Latvijas kinoteātros 1. martā sāks demonstrēt režisores Alises Zariņas veidoto debijas spēlfilmu "Blakus". Filma tiek raksturota kā attiecību stāsts, ko nevar ielikt ne romantiskas komēdijas, ne melodrāmas rāmī, tas ir mūsdienīgs vēstījums par ceļu uz savu iekšējo brīvību. Filmas varoņi, meklējot sevi, apšauba vispārpieņemtās vērtības un galu galā — arī paši sevi. Gaidot filmu uz lielajiem ekrāniem, piedāvājam ieskatu filmas kadros un noskaņā.

"Blakus" ir neierasta filma Latvijai, taču citur šis žanrs tiek apzīmēts kā neatkarīgais kino un arī kā ceļa filma ("road movie") — tā saglabā vieglumu un cilvēcību, taču izvairās no klišejām vai ikdienišķības, tā par kinodarbu raksta tās veidotāji.

Filmas galvenie varoņi Luīze un Kaspars nejauši satiekas braucienā uz Jāņiem. Viņa bēg no kaitinošiem kaimiņiem un vispārējas bezjēdzības sajūtas, viņš — no brūkošas laulības. Abi ir jauni, talantīgi un apjukuši, abi sapņo kļūt par māksliniekiem, un abi nezina, ko iesākt ar savu dzīvi. Varbūt tāpēc viņu kopīgais izbrauciens pārvēršas par savādu, brīžiem komisku un brīžiem sarežģītu ceļojumu cauri attiecībām trīs gadu garumā.

Filmā skan grupu "Čipsis un Dullais", "Singapūras satīns", "The Bad Tones" un daudzu citu jauno mākslinieku mūzika.

Galvenajās lomās: Anta Aizupe un Āris Matesovičs, lomās: Uldis Sniķers, Jānis Sniķers, Gatis Maliks, Ivars Krasts, Ģirts Jakovļevs, Vizma Kalme, Aiva Birbele, Jana Herbsta, Marta Grigale un citi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!