Foto: Jānis Deinats

Filmu studija "Deviņi" un režisore Ināra Kolmane ar savu komandu uzsākusi filmēšanas pirmo posmu pilnmetrāžas spēlfilmai "Mātes piens", kas tiek veidota pēc rakstnieces Noras Ikstenas populārā romāna motīviem, portālu "Delfi" informē Latvijas Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Pirmais filmēšanas posms ir sācies 15. septembrī un noritēs līdz oktobra sākumam. Šajā laikā plānots uzfilmēt epizodes, kuras attēlo laika posmu no 1981.-1983. gadam, kad māte (lomā Maija Doveika) atgriežas no Ļeņingradas un tiek nosūtīta strādāt lauku ambulancē, viņas meita (lomā Rūta Kronberga) dodas viņai līdzi uz laukiem, saskaras ar dzīvi lauku skolā un dzīvo līdzi mātes ciešanām. Epizodiskās lomās šajā posmā filmēsies arī Indra Briķe kā mātes māte, mātes patēvs būs Juris Lisners, lauku skolas direktore – Elīna Vāne.

Šogad filmēšana galvenokārt notiks Limbažu rajonā un Rīgā, filmēšanā izmantojot VAS "Latvijas Dzelzceļš" un AS "Pasažieru vilciens" vilcienu sastāvus, kādi tie bija 80. gados. Tāpat filmas vajadzībām tiks pārveidota Rīgas stacija atbilstoši padomjlaiku izskatam. Filmēšanas komanda izsaka lielu pateicību visiem cilvēkiem, kas atsaucas, dāvina un aizdod dažādus padomju laiku rekvizītus un apģērbus.

Jau iepriekš ziņots, ka filmas režisore ir Ināra Kolmane, scenārija autors Arvis Kolmanis. Filmēšanā piedalīsies starptautiska komanda – operators Rolandas Leonavičius (Lietuva), mākslinieks Algirdas Garbačiauskas (Lietuva), rekvizitore Dace Rožlapa, kostīmu māksliniece Evija Džonsone, grima māksliniece Gunda Zvirbule, producenti Jānis Juhņēvičs un Marta Romanova-Jēkabsone, izpildproducente Ieva Majore u.c. Filmas aktieru atlasi veic aģentūra "Austra Casting", kas aicina visus interesentus pieteikties masu skatu dalībnieku atlasei aģentūras mājas lapā.

Iepriekšējā režisores Ināras Kolmanes pilnmetrāžas spēlfilma "Bille" (2018), kas tika uzņemta programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei un ir Latvijas, Lietuvas un Čehijas kopražojums, ieguvusi gan skatītāju mīlestību, gan dažādus apbalvojumus, tai skaitā Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!