Foto: Publicitātes attēls

Piektdien, 9. aprīlī, pulksten 20 notiks Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla "2Annas" atklāšanas pasākums "Augu apslēptā pasaule".

Kā informē organizatori, tiešraidē no kinoteātra "Splendid Palace" Mazās zāles varēs vērot gan mākslinieces Sabīnes Moores jeb "The Waterflower" performanci un koncertu, gan filmas "Delikātie ķermeņi: F. Persija Smita apslēptā pasaule" seansu. Kā sola rīkotāji, skatītājus sagaida "" unikāls vizuāls piedzīvojums, īstu sēņu radīta mūzika, sapņaina brīnuma izjūta, un tas viss - tikai sākums festivāla septiņu dienu ceļojumam".

Sabīnes Moores performances centrā būs īpaši atklāšanas pasākumam audzētas sēnes – pieslēdzot tām elektrodes, sēnes radīs skaņu, kā arī miksēs video. "The Waterfower" ir mākslinieces audiovizuālais projekts, pazīstams ar savu eksperimentālo mūziku un "art house" mūzikas video. Viņas koncerti tiek raksturoti, kā skaņas ainavu bagātas multimediālas performances, kuras rada māksliniecei raksturīgie vokāli, sintezatori un digitālais samplings.

"The Waterflower" albums "Balta gaisma" saņēma divas nominācijas Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta mikrofons 2021", kategorijās "Labākais alternatīvais vai eksperimentālās mūzikas albums" un "Labākais albuma dizains", tāpat Sabīne Moore pazīstama arī ar profesionālo darbību videogrāfijā, strādājot pie pilnmetrāžas animācijas filmām "Saule brauca debesīs" (rež. Roze Stiebra) un "Mans laulību projekts" (rež. Signe Baumane).

Pasākuma turpinājumā būs skatāms filmas "Delikātie ķermeņi: F. Persija Smita apslēptā pasaule" (Minute Bodies: The Intimate World of F. Percy Smith, 2016) seanss. 20. gs. sākumā Persijs Smits savā Ziemeļlondonas studijā radīja laika paātrinājuma (time-lapse), animācijas un mikrokinematogrāfijas tehnikas, ar kurām iemūžināt dabas noslēpumus kustībā. Smits bija ambiciozs mākslinieks, kurš bieži vien režisēja vairākas filmas vienlaicīgi, un par savu misiju bija noteicis dabas slēptāko teritoriju izpētīšanu un iemūžināšanu. Filma apvieno Smita oriģinālo kino materiālu un mūsdienu skaņu celiņu, ko veidojuši "Tindersticks" sadarbībā ar Tomasu Belhomu un Kristīni Otu. Tā rada hipnotisku, svešu un tomēr pazīstamu ainavu, kas modina mūsos tādu pašu sapņaina brīnuma izjūtu, kādu izjuta Smits, pirmo reizi cauri lēcām veroties un mikroskopiskajām pasaulēm.

Festivāla atklāšanā ievadvārdus teiks programmas direktore Laima Graždanoviča un producente Agnese Krastkalne. Pasākums norisināsies video tiešraidē no "Splendid Palace" Mazās zāles – ar trīs kameru dzīvo montāžu tiks garantēta kvalitatīva pārraide.

Festivāls "2Annas" šogad notiks tiešsaistē, un filmas bez maksas būs iespējams vērot festivāla mājaslapā. Tajā jau šobrīd var iepazīties ar pilnu konkursa filmu sarakstu.

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls "2Annas", kuru organizē Virtuālā studija "Urga", ir vadošais īsfilmu festivāls Latvijā un viens no svarīgākajiem šāda veida notikumiem Baltijā, kas jau 25 gadus popularizē īsfilmas žanru.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!