Foto: Publicitātes foto

No 22. septembra Latvijas kinoteātros būs redzama režisora Staņislava Tokalova spēlfilma "Mīlulis". Kā stāsta režisors, pirms filmas scenārija izstrādes viņš domās vairākkārt aizķēries pie atziņas, ka ar katru no mums dzīve var notikt pilnīgi absurdas un pat negodīgas situācijas, kuras pieņemt būtu ļoti grūti vai pat neiespējami. Tagad šī atziņa iepīta stāstā, un, tuvojoties filmas pirmizrādei, tās veidotāji aicina ieskatīties filmas tapšanas aizkulisēs un uzzināt, kā tapa šis kino stāsts.

Filmas darbība noris ne tik tālā pagātnē – 2016. gadā. Stāsta centrā ir jauns, ambīciju vadīts maksātnespējas administrators Matīss, kurš dzimis brīvā Latvijā, kapitālisma laikā. Galvenā varoņa mīļotā ciešs avārijā un zaudē dzīvību, bet Matīsa pārvaldībā nonāk dārgs īpašums un mīļotās meita. Saskarsmē ar desmit gadus veco meiteni Paulu, galvenais filmas varonis spēj ieraudzīt sevi citām acīm. Filmas atspoguļotie notikumi liks aizdomāties par lietām, kuras ikdienas steigā nepamanām, tā vēsta filmas veidotāji.

"Pirms filmēšanas sākuma, pusotru gadu norisinājās aktieru atlases mēģinājumi un mizanscēnas process, kurā ar filmas radošo komandu centāmies ieraudzīt izcilo "mīluli" un pielāgot pārējo lomu atveidotājus. No 200 cilvēkiem, kuri piedalījās atlasē, Kārlis Arnolds Avots nemaz nezināja, ka būs galvenās lomas atveidotājs līdz pat filmēšanas sākumam. Ieguldītais darbs, atdeve, degsme, ko redzēju mēģinājumos no Kārļa, bija viennozīmīgs apliecinājums, ka viņš īstais lomas atveidotājs," stāsta filmas "Mīlulis" režisors un scenārija līdzautors Staņislavs Tokalovs.

Foto: Publicitātes foto

Filmas operatora lomu Staņislavos Tokalovs bija pataupījis izcilajam rumāņu operatoram Oļegam Mutu, īsti vēl nezinot, vai viņš piekritīs. Izlasot scenāriju, Oļegam Mutu bija skaidrs, ka šī ir filma, kuras dēļ viņš ir gatavs braukt uz Latviju un iesaistīties projektā. Filmas ainas tika filmētas Rīgā un tās apkārtnē, aizvadot nepilnas 28 dienas.

Filmas producente ir Aija Bērziņa (studija Tasse Film), operators - Oļegs Mutu (Rumānija), māksliniece - Laura Dišlere, kostīmu māksliniece - Dace Sloka, grima māksliniece - Ilze Trumpe, montāžas režisors - Stefan Stabenow (Vācija), skaņu režisors - Matis Rei (Igaunija). Filma tapusi kopprodukcijā ar Igaunijas filmu studiju "Stellar Film" un Rumānijas studiju "Avanpost Media".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!