Foto: Mārtiņš Purviņš, DELFI

Ar pirmizrādi 1. martā uz lielajiem ekrāniem nonākusi režisora Jura Poškus komiskā drāma "Saule spīd 24 stundas" ar Andri Keišu galvenajā lomā. Filmas ekrāna dzīve sākusies ar izpārdotu pirmizrādi kinoteātrī "Splendid Palace "un turpināsies desmit dienu ilgā turnejā pa Latvijas kinoteātriem, kur ar skatītājiem satiksies gan režisors, gan filmas aktieri – Andris Keišs, Intars Rešetins, Kristīne Krūze-Hermane un Kaspars Znotiņš.

Pēc pirmizrādes 1. martā un īpašajiem seansiem vairākos Rīgas kinoteātros režisors un aktieri satiksies ar skatītājiem visos lielākajos reģionu kinoteātros – 4. martā Liepājā, 5. martā Talsos un Ventspilī, 6. martā Cēsīs un Valmierā, 7. martā Ogrē, 9. martā Siguldā. Seansi marta sākumā ieplānoti arī Jelgavā, Madonā, Smiltenē un Aizkrauklē, ilgtermiņā plānots filmu izrādīt visās Latvijas kino izrādīšanas vietās. Tiekoties ar skatītājiem, filmas veidotāji aicina uz sarunu gan par filmas veidošanas aizkulisēm, gan arī par filmas vispārcilvēcisko tematiku. "Katrs jautājums "ko tālāk?" ir kā izaicinājums, jo tas liek cilvēkam domāt," uzskata filmas režisors Juris Poškus.

Kā vēstīts iepriekš, filma "Saule Spīd 24 stundas" stāsta par uzņēmēju Mārtiņu, kurš sasniedzis "latvieša sapni": ir māja, ir draudzene, ir mašīna, ir arī daudz naudas – kopš tā brīža, kad viņš pārdod savu veiksmīgo biznesu. Rodas jautājums: ko tālāk? Jura Poškus filmas varonis savā 40 gadu dzimšanas dienā kopā ar draugiem nolemj doties avantūristiskā braucienā uz Ziemeļpolu, lai piešķirtu vismaz kādu asumu šķietami vienmuļajai dzīvei.

Režisors Juris Poškus filmas uzņem reti, bet katra no tām atstāj pēdas Latvijas kinovēsturē; spēlfilmas "Monotonija" (2007) un "Kolka Cool" (2011) likušas kinokritiķiem novērtēt, ka režisors strādā ar savu īpašu metodi, kas ļauj mērķtiecīgi konstruēt interesantus raksturus, cieši sadarbojoties ar aktieriem.

Filmas "Saule spīd 24 stundas" aktieru ansamblī iesaistīta starptautiska komanda – Eiropā pazīstamie norvēģu aktieri Tronds Halbo un Jepe Beks Laursens, komiskā epizodiskā lomā arī filmas līdzproducents Vlads Ketkovičs. Filma uzņemta Rīgā un Tukuma novadā, kā arī viņpus Polārā loka, Krievijas arktiskajā pilsētiņā Tiksi, kuras ironiskais atainojums filmā nu jau ieguvis jaunu, skarbāku kontekstu.

Filmas operators ir norvēģis Mārtins J. Edelstēns, scenārija autori – Juris Poškus un Aleksandrs Rodionovs, producente – Madara Melberga, mākslinieks – Toms Grīnbergs, montāžas režisori – Paula Popmane un Juris Poškus. Filma producēta studijā "FA Filma", tās izplatītāji Latvijā ir studija "Riverbed" un biedrība "Kinopunkts".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!