Foto: Kadrs no filmas "Amanda"

No 13. līdz 17. decembrim kinoteātrī "Splendid Palace", sadarbībā ar Itālijas vēstniecību Latvijā un N.I.C.E. – "New Italian Cinema Festival", jau otro gadu norisināsies Itālijas Jaunā kino festivāls, šogad sniedzot skatītājiem iespēju noskatīties astoņas Itālijas jauno režisoru filmas.

Festivālā būs skatāmas astoņas filmas: režisora Džuzepes Fiorello "Salūts" (Stranizza d'amuri), Kosimo Gomesa "Es un Spotijs" (Io e Spotty), Gabriela Fabbro "Lielais Bolero" (The Grand Bolero), Dāvida Minellas "Itāļu gardēžu kriminālstāsts" (La Cena Perfetta), režisores Monikas Dugo "Tāpat kā bruņurupuči" (Come le Tartarughe), Korrado Serona "Olimpijas ceļš" (Acqua e Anice), Karolīnas Kavalli "Amanda" un režisora Adrea di Stefāno "Amores pēdējā nakts" (L'ultima notte di Amore). Trīs no režisoriem - Kosimo Gomess, Gabriels Fabbro un Monika Dugo – būs Rīgā, lai pēc filmām klātienē tiktos ar kinoteātra "Splendid Palace" seansa apmeklētājiem.

"Itāļu kino ir dzīvs un dzīvotspējīgs", saka Itālijas vēstnieks Latvijā, Alesandro Monti. "N.I.C.E. atgriežas Rīgā, lai piedāvātu Latvijas kinomīļotājiem ieskatu jaunāko itāļu režisoru radošajā pasaulē".

"Itālijas Jaunā kino festivāls N.I.C.E ir ļoti gaidīts notikums mūsu kinoteātrī. Tā ir iespēja ne tikai redzēt filmas, bet iedvesmo arī sarunas ar jaunajiem itāļu kino veidotājiem. Tas rosina jaunas sadarbības mūsu valstu starpā," saka Daira Āboliņa, kinoteātra "Splendid Palace" mākslinieciskā vadītāja.

Programma

Itālijas Jaunā kino festivāls tiks atklāts 13. decembrī pulksten 18 ar režisora Džuzepes Fiorello drāmu "Salūts" ("Stranizza d'amuri"). Filma aizved skatītāju uz karstu 1982. gada Sicīlijas vasaru, ļaujot ielūkoties divu pusaudžu ciešajā draudzībā, kuri lepojas ar to, kas viņi ir, un lepojas ar savu mīlestību vienam pret otru. Filmu veidot iedvesmoja kāds traģisks notikums Sicīlijā, 1980. gadā, kad divi jauni puiši tika nogalināti savas homoseksualitātes dēļ. Pēc filmas seansa skatītājiem būs iespēja tiešsaistē tikties ar režisoru Džuzepi Fiorello.

Uzreiz pēc tam tiks rādīta režisora Kosimo Gomesa komēdija "Es un Spotijs" ("Io e Spotty"). Seanss pulksten 20.45). Pēc seansa tikšanās ar filmas režisoru.

Festivāla otrajā dienā, 14. decembrī, pulksten 18 skatītājiem tiks demonstrēta režisora Gabriela Fabbro spēlfilma "Lielais Bolero" ("The Grand Bolero"). Žurnāls "MovieMaker" Fabbro ir nosaucis par vienu no populārākajiem itāļu scenāristiem, kura darbus vērts noskatīties. Viņa pirmā pilnmetrāžas spēlfilma "The Grand Bolero", kura iekļauta festivāla programmā, bija viena no 2022. gada visvairāk godalgotajām Itālijas filmām un tika nominēta vairākām "David di Donatello" balvām, kas Itālijā ir līdzvērtīga "Oskara" balvai. Pēc filmas "Lielais Bolero" seansa būs iespēja tikties ar režisoru.

Seansā pulksten 20.30 būs skatāma režisora Dāvida Minellas komēdija "Itāļu gardēžu kriminālstāsts" ("La Cena Perfetta"), kas stāsta par kādu labsirdīgu mafijas puisi, kurš vada restorānu, lai "atmazgātu" naudu un jaunu šefpavāri, kura tiecas pēc pilnības. Kad viņi satiekas, viņi atklāj, ka abiem ir kopīga mīlestība pret ēdienu un sapnis iegūt "Michelin" zvaigzni. Pēc filmas seansa iespēja tikties ar režisoru tiešsaistē.

Piektdiena, 15. decembris, tiks veltīta izglītībai: režisori Kosimo Gomezs, Monika Dugo un Gabriels Fabbro tiksies ar Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālās filmu skolas studentiem.

Nedēļas nogalē, 16. decembrī, pulksten 18, būs skatāma režisores Monikas Dugo debijas filma "Tāpat kā bruņurupuči" (Come le Tartarughe). Pēc seansa tikšanās ar filmas režisori. Savukārt seansā pulksten 20.30 tiks rādīta režisora Korrado Serona komēdiju "Olimpijas ceļš" (Acqua e Anice), kas vēsta par kāda vecāka gadagājuma popdziedātāju Olimpiju, kas cieš no demences, un kura kopā ar kādu jaunu meiteni dodas ceļojumā pie cilvēkiem, kuri viņu mīlēja, uz vietām, kas viņu padarīja par zvaigzni.

Festivāls noslēgsies 17. decembrī, pulksten 18, piedāvājot apmeklētājiem noskatīties režisores Karolīnas Kavalli pirmo pilnmetrāžas spēlfilmu, komēdiju "Amanda" ("Amanda"). Pēc seansa tikšanās ar filmas režisori tiešsaistē. Vakars noslēgsies ar seansu pulksten 20.30, kad tiks rādīts režisora Andrea di Stefano trilleris "Amores pēdējā nakts" ("L'ultima Notte d'Amore").

Filmas tiek demonstrētas itāļu valodā, ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Ieeja seansos – bez maksas, iegādājoties 0.00 eiro biļetes www.splendidpalace.lv un kinoteātra "Splendid Palace" kasē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!