Sestdien, 20. septembrī, "Mūkusalas Mākslas salonā" atklāts ceturtais mākslas darbs desmit dienu atklāšanas ciklā Artishok Biennāles "A+B=AB14" ietvaros – igauņu mākslinieces Kristi Kongi gleznu sērija un instalācija "Spožā gaisma", portālu "Delfi" informē mākslas salona pārstāve Līga Lindenbauma.

Vakaru papildināja biennāles kuratores Šeldas Puķītes saruna ar kritiķi Jāni Taurenu.

Sarunā Taurens norādīja, ka sevi par mākslas kritiķi neuzskata, jo raksta nevis mākslas kritiku, bet gan domā un raksta par mākslu, procesa laikā nebaidoties brīvi atkāpties no apskatītā mākslas objekta sev vēlamajos virzienos.

Viņa rakstīšanas formas aptver akadēmiskus tekstus, poēmas, kā arī dialogus. Artishok Biennālei Taurens radījis tekstus dialoga formātā, kuros par konkrētiem mākslas darbiem sarunājies ar tulkotāju un ilggadēju sarunu biedru Vasīliju Voronovu.

21. septembrī pulksten 18:00 tiks atklāts Janas Briķes video darbs "Diena, kad apstājās laiks". Pulksten 18:30 notiks saruna ar kritiķi Elenu Šmakovu (EST), kuru intervēs mākslas kritikas platformas "Artishok" padomes pārstāve Līsa Kaljula (EST, Liisa Kaljula).

Līdz pat 26. septembrim AB ietvaros "Mūkusalas Mākslas salonā" katru vakaru tiek atklāts viena mākslinieka darbs un to pavadošie desmit kritiķu teksti. Pilnā apjomā - ar visiem biennāles laikā radītajiem mākslas darbiem un kuratoru atlasītiem kritiķu tekstiem - izstāde būs pieejama apmeklētājiem divas nedēļas - no 27. septembra līdz 11.oktobrim. Paralēli izstāžu zālēs skatāmi arī 10 mākslas darbi no Mūkusalas Mākslas salona kolekcijas, kurus komentējuši biennāles kritiķi. Visi kritiķu teksti lasāmi biennāles mājas lapā.

AB piedalās mākslinieki no Igaunijas: Kristi Kongi, Laura Kūska (Laura Kuusk), Jass Kaselāns (Jass Kaselaan), Martiini un Margus Tamms (Margus Tamm), no Latvijas Kristīne Alksne, Jana Briķe, Krisš Salmanis, Arturs Bērziņš, Ivars Grāvlejs. Mākslas kritiķu plejādi no Igaunijas pārstāv Tanels Randers (Tanel Rander), andreas w, Pēteris Talvistu (Peter Talvistu), Mari Kartau un Elena Šmakova no Latvijas Maija Rudovska, Jānis Taurens, Valts Miķelsons, Pauls Bankovskis, Anna Salmane. 2014. gada AB14 kuratori ir Šelda Puķīte (LV) un Indreks Grigors (EST). Biennāles dizaina autors ir Kristians Brekte (LV).

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!