Foto: Publicitātes attēls

Piektdien, 21. oktobrī, pulksten 17, RIXC galerijā, Lenču ielā 2 norisināsies Elzas Ozolas izstādes "Trauksmes vārti" atklāšana.

Informācijas pārbagātības laikmets ietekmē cilvēka spēju uztvert un atpazīt, kura informācija būs noderīga turpmākajā dzīvē un kura tikai vēl vairāk piegružo prātu ar nevajadzīgas informācijas slāni, vēsta Ozola. Izstādē ir apskatāma mākslinieces veidota virtuālā vide, kurā ir attēlota hibrīdrealitāte, kurā jau dzīvojam un cilvēka mentālā telpa kas ir pārsātināta ar visdažādāko informāciju no ikdienas dzīves.

"Apzināti patērējot apkārt esošo informāciju, ir iespējams patiesāk nošķirt, kas veido sevī mītošās domas un kuram tas ir izdevīgi. Vai mūs vada vēlme pēc personīgās izaugsmes vai arī mēs esam tikai kauliņš milzīgo platformu spēļu laukumā, kas dzenās pēc lielākas varas un patērēšanas kultūras veicināšanas? Trauksmes sauciens pārpildītam prātam ir pirmais solis un motivācija apzināti atbrīvoties no liekā, kvalitatīvi apstrādāt esošās domas, emocijas, sajūtas un, sadarbojoties ar savu zemapziņu, vadīt savu dzīvi apzinoties, kā patērētā informācija iespaido mūsu lēmumus un veido katra personīgo attieksmi pret dzīvi," uzskata māksliniece.

Mākslas darbā izmantotas ar LIDAR ieskenētas privātās telpas, kuras sadalītas pa detaļām un pārkompozētas jaunā struktūrā, attēlojot hibrīdrealitāti, kurā jau dzīvojam un cilvēka mentālo telpu, kas pārsātināta ar visdažādāko informāciju no ikdienas dzīves.

Skaņas plaknē savienoti audio ieraksti no dažādām vidēm un elektromagnētisko lauku skaņas, kuras cilvēka dzirdei bez palīglīdzekļiem nav dzirdamas, tomēr vienmēr ir klātesošas, vēl vairāk izceļot apkārt esošo (pat nenojaušamo) troksni.

Elza Ozola ir multimediju māksliniece, Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas programmas absolvente. Māksliniece tiecas aktualizēt mūsdienu sabiedrības problēmas, kuras saistītas ar augošo digitālo mediju izmantošanas popularitāti, pirms tās vēl sasniegušas savu pilnbriedu, lai tās varētu pētīt zinātniskā līmenī. Māksliniece iedziļinās sadzīviska rakstura detaļās un rada mākslas darbus, kas iedveš cilvēkiem vēlmi aplūkot savus ieradumus un padziļinātāk izprast, kā ārējie faktori – apkārtējā vide, sabiedrība un mediji – var ietekmēt katra personīgo dzīves uztveri un mainīt aktuālās vērtības, pēc kurām vadīties, dzīvojot savu ikdienas dzīvi. Galvenais mākslinieces mērķis ir celt sabiedrības apzinātības līmeni, tādā veidā uzlabojot dzīves kvalitāti gan savai, gan turpmākajām paaudzēm, kopumā veidojot iecietīgāku un saprotošāku pasauli.

Izstāde būs apskatāma līdz 10. decembrim RIXC galerijā, Lenču ielā 2, no trešdienas līdz sestdienai, no pulksten 12 līdz 18.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!