Foto: Atklāj septīto Artishok Biennāles 'A+B=AB14' mākslas darbu – 'bez nosaukuma'
Foto: Didzis Grodzs

Otrdien, 23. septembrī, "Mūkusalas Mākslas salonā" tika atklāts Ivara Grāvleja (LV) darbs "Bez nosaukuma", kā arī notika žurnāla "Estonian Art" galvenās redaktores Līnas Sīb (EST, Liina Siib) saruna ar kritiķi andreas w (EST).

Sarunā ar andreas w Līna īpaši izcēla viņa krtikas kā objektā bāzētus tekstus. Pretēji vispārpieņemtajai praksei, kad mākslas kritika balstās uz vairāk vai mazāk izvērstu atsauču sistēmu un tekstiem, kas ir tapuši iepriekš, andreas w biennāles relfeksijas koncentrējas uz izstādīto objektu, kuru viegli iztēloties pat to neredzot.

Līdz pat 26. septembrim AB ietvaros Mūkusalas Mākslas salonā katru vakaru tiek atklāts viena mākslinieka darbs un to pavadošie desmit kritiķu teksti. Pilnā apjomā – ar visiem biennāles laikā radītajiem mākslas darbiem un kuratoru atlasītiem kritiķu tekstiem - izstāde būs pieejama apmeklētājiem divas nedēļas - no 27. septembra līdz 11.oktobrim. Paralēli izstāžu zālēs skatāmi arī 10 mākslas darbi no Mūkusalas Mākslas salona kolekcijas, kurus komentējuši biennāles kritiķi. Visi kritiķu teksti lasāmi biennāles mājas lapā.

AB piedalās mākslinieki no Igaunijas: Kristi Kongi, Laura Kūska (Laura Kuusk), Jass Kaselāns (Jass Kaselaan), Martiini un Margus Tamms (Margus Tamm), no Latvijas Kristīne Alksne, Jana Briķe, Krisš Salmanis, Arturs Bērziņš, Ivars Grāvlejs. Mākslas kritiķu plejādi no Igaunijas pārstāv Tanels Randers (Tanel Rander), andreas w, Pēteris Talvistu (Peter Talvistu), Mari Kartau un Elena Šmakova, no Latvijas Maija Rudovska, Jānis Taurens, Valts Miķelsons, Pauls Bankovskis, Anna Salmane. 2014. gada AB14 kuratori ir Šelda Puķīte (LV) un Indreks Grigors (EST). Biennāles dizaina autors ir Kristians Brekte (LV).

Tags

Artishok Biennāle Ivars Grāvlejs Kristians Brekte Pauls Bankovskis

Comment Form