Atvadīšanās no Margaritas Stārastes notiks otrdien
Foto: Nils Erdmanis-Stārasts

Atvadīšanās no rakstnieces un mākslinieces Margaritas Stārastes notiks otrdien, 25.februārī, Dailes teātra Mazajā zālē no plkst. 11 līdz plkst. 12.30, informē kultūras ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Stārasti apbedīs Pirmajos Meža kapos Mākslinieku kalniņā. Pulcēšanās pie Pirmo Mežu kapu centrālās ieejas sāksies plkst.13.30.

Stāraste, kura 2.februārī nosvinēja savu 100 gadu jubileju, aizgāja mūžībā pagājušajā nedēļā, 18.februārī. Rakstniece vēlējusies, lai viņas pēdējā atdusas vieta būtu Pirmo Meža kapu Mākslinieku kapu kalniņā, stāstīja izdevniecības "Zvaigzne ABC" valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka.

Nozīmīga vieta latviešu bērnu literatūrā ir autores radītajiem pasaku tēliem - Zīļukam, piparkūku vīriņam Kraukšķītim "Ziemas pasakā", zinātkārajām meitenēm - Tincei Stārastes darbā "Tince grib mācīties" un Ieviņai Zentas Ērgles darbā "Ieviņa Āfrikā", kā arī citiem.

Kopumā māksliniece ir ilustrējusi aptuveni 100 gan pašas, gan citu autoru sarakstītas grāmatas - pasakas, tēlojumus, dzejoļus, kā arī tautasdziesmas. Viņas darbi tiek publicēti kopš 1942.gada. Pēc vairāku gadu prombūtnes Nīderlandē māksliniece bija atgriezusies uz dzīvi Latvijā. 

Tags

Margarita Stāraste
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form