Atradumi izstādē 'Latvijas gadsimts'. Saeimas vēlēšanu aģitācijas plakāti 20. un 30. gados
Foto: www.latvijasgadsimts.lv

68 muzeju kopizstādē "Latvijas gadsimts", kas aplūkojama Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM), līdzās dažādu 20. gadsimta posmu liecībām par notikumiem Latvijā, atrodamas arī tādas, kas atklāj – kāda politiskā noskaņa valdīja pirmās brīvvalsts laikā 20. un 30. gados, kad tika vēlēta pirmā, otrā, trešā un ceturtā Saeima.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā raksta LNVM, 20. gadsimta 20. un 30. gados Latvijas sabiedrība aktīvi līdzdarbojās politiskajos procesos – katrās vēlēšanās piedalījās ap 80% balsstiesīgo vēlētāju un pieteikto politisko spēku sarakstu skaits bija krietni lielāks nekā patlaban. Pirmās Saeimas vēlēšanām 1922. gadā bija iesniegti 88 kandidātu saraksti, otrās un trešās Saeimas, kas notika attiecīgi 1925. un 1928. gadā, – 141 saraksts, ceturtās (1931) – 103.

13. Saeimas vēlēšanu dienā piedāvājam nelielu ieskatu vēlēšanu aģitācijas materiālos, ko plašāk iespējams apskatīt izstādē "Latvijas gadsimts".

"Latvijas gadsimts" ir 68 Latvijas muzeju veidota izstāde, kas no 2018. gada 4. maija ir apskatāma Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā Rīgā, Brīvības bulvārī 32. Izstāde būs atvērta līdz 2021. gadam. Plašāka informācija: www.latvijasgadsimts.lv.

Tags

Latvijas gadsimts Latvijas simtgade Saeimas vēlēšanas 2018
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form