Foto: 'Sudmaliņas' krāšņi izdejotas Kuldīgā un Siguldā
Foto: Reinis Oliņš

Šā gada 13. jūlijā IX Starptautiskā tautas deju festivāla "Sudmaliņas" dalībnieki sniedza novadu dienas koncertus Kuldīgā, kā arī Siguldas pilsētā un novadā, portāls "Delfi" uzzināja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kuldīgā uz senā ķieģeļu velvju tilta festivāla dalībnieki izlocīja kājas akcijā "Visi dejo "Sudmaliņas"". Savukārt pēc tam Kuldīgas pilsētas dārzā notika koncerts "Dejot pa deviņi mēmi", kurā skatītāji varēja iepazīt katra ansambļa deju programmu.

Kuldīgā viesojās deju grupas "Chavdar" (Bulgārija), "Djido" (Serbija), "Podmoskovnie vechera" (Krievija), "Vektors" un "Venta" (Latvija), Čīles Dienvidu universitātes tautas deju ansamblis un Sahašras Izpildītājmākslas centra tautas deju ansamblis (Indija).

Koncerts "Dejot pa deviņi mēmi" notika arī Siguldas pilsdrupu estrādē, bet pirms tā dejotāji priecēja Siguldas novada Mores un Allažu pagastu iedzīvotājus.

Koncertos piedalījās deju grupas "Daiļrade" (Latvija), "Dywotsvit" (Ukraina), "Krakus" (Polija), "Metro Indonesia" (Indonēzija), Kirēnijas jauniešu centra tautas deju grupa (Kipra) un "Sidrabi" (Latvija). Koncertā viesojās arī deju grupa "Joven Companyia Danza Loida Grau" no Spānijas.

Svētdien, 14. jūlijā, festivāla "Sudmaliņas" noslēguma diena aizrit Liepājā – būs svētku gājiens pa Kūrmājas prospektu līdz laukumam blakus koncertzālei "Lielais Dzintars", kur būs noslēguma koncerts "Noslēpties aiz deviņām atslēgām".

Festivāla dalībnieki piedāvās fragmentu no savām deju programmām, bet Liepājas dejotāji priecēs ar īpašu kurzemnieku velti. Koncerta izskaņā – deju grupu konkursa laureātu apbalvošana. Noslēguma koncertu veido tā mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs Jānis Purviņš un režisors Jānis Siliņš.

IX Starptautisko tautas deju festivālu "Sudmaliņas" rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību, Liepājas pilsētas pašvaldību, Rīgas pilsētas pašvaldību un Siguldas novada pašvaldību.

"Sudmaliņas" ir vērienīgākais festivāls skatuviskās dejas jomā Latvijā, kura mērķis ir pulcēt kopā Latvijas un dažādu pasaules valstu dejotājus, kas radoši pēta, iepazīst un pārmanto tautas dejas tradīcijas.

Festivāla tradīcija tika aizsākta 1992. gadā, tā idejas autore ir Deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe Ingrīda Edīte Saulīte. Festivāls kļuvis par stabilu tradīciju, gūstot ārvalstu viesu, Latvijas dejotāju, skatītāju un kritiķu augstu novērtējumu.

Tags

Bulgārija Indija Indonēzija Kipra Krievija Kuldīga Lielais Dzintars Liepāja Polija Serbija Sigulda Spānija Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Sludinājumi