Mings: apbalvojumam 'Laiks Ziedonim' aicinu pieteikt tos, kuros ir degsme
Foto: Privātais arhīvs

Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" sadarbībā ar portālu "Delfi" izsludina pieteikšanos apbalvojumam "Laiks Ziedonim", kura ietvaros tiek meklēti un cildināti cilvēki par izcilību jaunradē jomās, kas dzejniekam ir bijušas svarīgas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Meklējot un cildinot apbalvojuma ieguvējus, tiks vērtētas personības un viņu padarītais Imantam Ziedonim svarīgu vērtību kontekstā - izcilība, degsme, sūtība, stāja, veiksme, savpatība. Lai spētu to veikt, fonds "Viegli" ir aicinājis iesaistīties cilvēkus, kas ir kompetenti nomināciju jomās, vai pārredz un pārzina nozares aktualitātes, nosaucot tos par šīs nozares vizionāriem.

Par vienu no vizionāriem nominācijā Bērni un jaunieši "Rabarbers" izvēlēts skolnieks un aizrautīgs kinomāns Rūdolfs Mings.

Viņš norāda, ka cilvēkam, kuru viņš aicina pieteikties vai kuru pieteiks citi, pirmkārt, jābūt ar degsmi: "Viņam patiesi ir jāmīl tas, ko viņš dara."

"Protams, viņā "jāatspoguļojas" Ziedonim – ideāliem, gudrībai un vitalitātei, ko nesa šis dzejnieks. Tāpēc es aicinātu bērnus un jauniešus, kā arī pieaugušos cilvēkus, kas strādā ar bērniem vai jauniešiem un ir paveikuši "ziedoniski" nozīmīgus darbus, pieteikties un ar šo iedvesmot citus cilvēkus Latvijā būt radošiem un neparastiem," atklāj Mings.

Apbalvojums tiks pasniegts 3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, piecās nominācijās, un tā mērķis ir iedvesmot un iedrošināt latviešus visā pasaulē. "Laiks Ziedonim" ideja izlolota pirms vairākiem gadiem, kopā ar dzejnieku, un tās galvenā ideja ir meklēt varoņus, un ļaut tautai caur tiem redzēt savu leģendāro cildenumu.

"Laiks Ziedonim" kategorijas:

Apbalvojums zinātnē "Taureņu uzbrukums"
Nominācijā "Taureņu uzbrukums" apbalvojums tiks pasniegts par sasniegumiem kādā akadēmiskā nozarē, kurā Latvijā tiek pasniegts doktora grāds.
Vizionāri: Rolands Lappuķe, Ivars Lācis, Sandra Kropa, Gustavs Strenga

Apbalvojums Novadpētniecībā  "Kedas"
Nominācijā "Kedas" apbalvos par sasniegumiem lokālu teritoriju (novada, ciema, pagasta, pilsētas utt.) izpētē, veicinot latviskumu un iesakņotību.
Vizionāri: Kārlis Kazāks, Rūta Jirgensone, Aldis Austers, Laima Kota

Apbalvojums Tautsaimniecībā "Zemi es mācos"
Nominācijā "Zemi es mācos" apbalvojums tiks pasniegts par sasniegumiem latviskā saimniekošanā, komercdarbībā, kas balstīta Latvijas tautas resursos un tradīcijās.
Vizionāri: Ēriks Hānbergs, Daina Bruņiniece, Baiba Mikāla, Aigars Rostovskis

Apbalvojums nominācijā Bērni un jaunieši "Rabarbers"
Nominācijā "Rabarbers" par izciliem sasniegumiem tiks cildināti bērni un jaunieši, vai arī cilvēki, kas izcili veic savu darbu, darbojoties ar bērniem un jauniešiem.
Vizionāri: Jānis Šipkēvics Jr., Rūdolfs Mings, Ilga Reizniece, Līga Rudzīte

Apbalvojums nominācijā Dzīve literatūrā "Bize"
Nominācijā "Bize" apbalvos personību par izciliem sasniegumiem radot, tulkojot, mācot, izplatot vai izdodot latviešu literatūru.
Vizionāri: Māra Zālīte, Līga Blaua, Aivars Berķis

Katrā nominācijā laureāts saņems cildinājuma apliecinājumu un 3000 eiro, pēc visu nodokļu nomaksas. Par naudas balvas fondu rūpējas Borisa un Ināras Teterevu fonds.

Pieteikties apbalvojumam var līdz 2014. gada 3. martam, aizpildot pieteikuma anketu. Plašāks apraksts par pieteikšanos meklējams apbalvojumam izveidotajā interneta vietnē www.laiksziedonim.lv.

Fonda sadarbības partneri ir Borisa un Ināras Teterevu fonds, "Delfi", Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un žurnāls "Ieva".

Tags

Aigars Rostovskis Aivars Berķis Fonds 'Viegli' Gustavs Strenga Ilga Reizniece Ivars Lācis Jānis Šipkēvics (Shipsi) Kārlis Kazāks Māra Zālīte Rolands Lappuķe Rūdolfs Mings
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form