Mūžībā devies filantrops Boriss Teterevs
Foto: Publicitātes attēli

Pēc smagas slimības sestdien, 21. septembrī, mūžībā devies filantrops, Borisa un Ināras Teterevu fonda dibinātājs Boriss Teterevs, portālu “Delfi” informēja Borisa un Ināras Teterevu fonda pārstāve Inga Vasiļjeva.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Teterevs dzimis 1953. gada 5. novembrī. Viņš ir personība, kura mūžs, darbi, idejas un aizrautība mainīja pasauli, Latviju, sabiedrību un līdzcilvēku pasaules redzējumu, norāda Vasiļjeva.

"Cenšos uzlabot šo pasauli – veselības aprūpi, izglītību, protams, mākslu. Kāpēc? Vienkārši es tā vēlos. Patīkami, kā krieviski saka, творить добро (darīt labu). Turklāt, ir svarīgi, ka šajā jautājumā esam uz viena viļņa ar sievu Ināru," vienā no savām pēdējām intervijām teica Teterevs. Darīt labu ir bijis viņa dzīves kredo, katras darbības pamats un patiesa pārliecība.

Teterevs dzimis Rīgā, mācījies Rīgas 10. vidusskolā, studējis Rīgas Medicīnas institūtā – tagad – Rīgas Stradiņa universitāte. Pēc absolvēšanas deviņus gadus praktizējis Rīgas pilsētas 4. slimnīcā un Rīgas pilsētas 5. slimnīcā. Līdz 2008. gadam nodarbojās ar uzņēmējdarbību Latvijā un ārvalstīs.

2010. gadā kopā ar dzīvesbiedri Ināru Teterevu nodibināja ģimenes labdarības fondu.

Borisam Teterevam pasniegts Ministru kabineta Atzinības raksts par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un Triju Zvaigžņu ordenis. Boriss Teterevs kļuvis par Rīgas Stradiņa universitātes Goda doktoru (Doctor honoris causa), Latvijas Universitātes Goda biedru un Latvijas Zinātņu Akadēmijas Goda locekli. 2015. gadā mecenāts Boriss Teterevs pievienojas pasaules lielākās līderu alianses – Club de Madrid oficiālo personu lokam (President's Circle).

Tags

Boriss Teterevs Latvijas Universitāte Medicīna Rīgas Stradiņa universitāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form