Dzintaru koncertzāles vasaras sezonu noslēgs 'DaGamba' un 'Sinfonietta Rīga'
Foto: Publicitātes foto

1. septembrī pulksten 19 Dzintaru koncertzālē uz iespaidīgu vasaras sezonas noslēguma koncertu aicina klasiskās mūzikas huligāni – grupa "DaGamba" un kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" diriģenta Normunda Šnē vadībā. Viņu sniegumā būs dzirdama jaunā "DaGamba" programma "#LudwigVanRammstein" vēl nebijušā skanējumā.

"#LudwigVanRammstein" iedvesmas pamats rodams Vācijas mūzikas pasaules pazīstamāko un kontroversālāko pārstāvju – klasiskās mūzikas komponista Ludviga van Bēthovena un grupas Rammstein daiļradē. "Šķietami tik atšķirīgi dažādu gadsimtu mūziķi, bet ar tik daudz ko kopīgu – viena valsts, viena valoda un mūzika, kas pārsteidz un lauž stereotipus", atzīst grupas līderis Valters Pūce. Savukārt pianists Dainis Tenis uzsver: "Mums ir interesanti strādāt pie jaunās koncertprogrammas, atklājot, cik skaista un melodiska patiesībā ir "Rammstein" mūzika un kāda mežonīga jauda caurstrāvo Bēthovena darbus. Sākumā šis savienojums likās traks un nerealizējams, taču ar laiku atklājām, cik organiski šīs dažādo laiku melodijas viena otru papildina, veidojot muzikālu sinerģiju ar netverami mežonīgu skaistumu".

"DaGamba" jaunā koncertprogrammā Bēthovena mūzika kļūs par rokmūziku, bet "Rammstein" melodijas iegūs akadēmisku skanējumu. "Interesanti ir mainīt lomas, kad Bēthovens sāk skanēt kā klasisks roka gabals, bet "Rammstein" pārtop akadēmiskā simfonijā. Mēs, savienojot dažādus mūzikas žanrus un laikmetus, nojaucam starp tiem robežas", uzsver Valters Pūce.

Savukārt kamerorķestra Sinfonietta Rīga un diriģenta Normunda Šnē pievienošanās grupas "DaGamba" jaunajai koncertprogrammai "#LudwigVanRammstein" ļaus klausītājiem to izbaudīt daudz krāšņākā un vēl nebijušā skanējumā.

Grupu "DaGamba" 2011. gadā izveidoja Valters Pūce. Viņam pievienojās bērnības draugs un čellists Antons Trocjuks, bet pēc pāris gadiem irāņu perkusionists Hamidreza Rahbaralam un lietuviešu pianists Dainis Tenis, izveidojot internacionālu grupas sastāvu. Pirms gada grupas sastāvu papildināja arī bundzinieks Artūrs Jermaks. Grupas aizraujošie muzikālie eksperimenti un radošie risinājumi būvē tiltu starp dažādām mūzikas pasaulēm, – roks, pops un klasiskā mūzika, tādejādi apvienojot dažādus muzikālos stilus, kā arī piešķirot klasiskai mūzikai mūsdienīguma elpu un skanējumu.

Biļetes uz Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas noslēguma koncertu pieejamas "Biļešu Paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā.

Tags

Dzintaru koncertzāle Sinfonietta Rīga

Comment Form