Foto: Grupa 'Sigma' ar koncertu Mākslas akadēmijā atklāj albumu 'Ostinācijas'
Foto: Mikus Kļaviņš

25. maijā vakarā norisinājās grupas "Sigma" koncerts, ar kuru tika pieteikts trešais studijas albums "Ostinācijas". Albumā iekļautas 10 jaunas muzikālas kompozīcijas, kurās grupa "Sigma" daudz eksperimentējusi ar melodijas, ritma un harmoniskās secības atkārtojumiem. Šodien, 26. maijā, un rīt, 27. maijā, vēl ir iespēja apmeklēt koncertus Latvijas Mākslas akadēmijā (K2), kur tiks izpildītas gan jaunās dziesmas, gan jau klausītāju iemīļotie grupas "Sigma" skaņdarbi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pie jaunā albuma grupa strādājusi pēdējos četrus gadus raisot dažādas emocijas - gan vilšanos un sāpes, bet arī mīlestības pilnas sajūtas un jaunu ceļu meklējumus. Šajā albumā grupa "Sigma" eksperimentējusi ar ostinato principu mūzikā jeb melodijas, ritma un harmoniskās secības atkārtojumiem, tāpēc arī nosaukums izvēlēts "Ostinācijas". "Ja dzejniekiem ir soneti un trioletas, tad Sigmai ir ostinācijas," stāsta grupas mūziķis Jānis Ozoliņš, kurš savā pamatdarbā ir literatūrzinātnieks.

Albums pieejams šobrīd mūzikas straumēšanas platformās "Spotify" un "Bandcamp". Grupa "Sigma" aicina atbalstītājus iegādāties albuma digitālo versiju, kā arī pieteikties iepriekšpārdošanā albuma vinila platei, kura iznāks šī gada jūlijā, rakstot "Sigmai" vēstuli sociālajos tīklos.

Jaunajā albumā dziesmā "Ir vēsas" piedalījusies arī mūziķe Sniedze Prauliņa. Partitūras pūšaminstrumentiem sadarbībā ar grupu "Sigma" aranžējis Platons Buravickis. Albumu miksējuši skaņu inženieri Haralds Stenclavs, Arnis Račinskis un Gatis Zaķis, bet skaņas māsteru veidojis kanādiešu skaņu inženieris Raiens Morijs, kas strādājis arī pie grupas "Arcade Fire" albuma "Funeral". Līdzīgi kā iepriekš, arī jaunākajā ierakstā grupa "Sigma" piešķir lielu nozīmi dziesmu tekstiem, gan radot tos paši, gan izmantojot latviešu autoru dzeju.

Šodien, 26. maijā pirms "Sigmas" uzstāšanās gaidāma Platona Buravicka tehnomūzikas diskotēka, savukārt rīt, 27. maijā, aktieris Igors Šelegovskis jeb Indigo sniegs ieskatu savā debijas albumā hiphopā.

Tags

Sigma (grupa)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form