'Gas of Latvia' publicē koncertierakstu no festivāla 'Skaņu mežs 2014'
Foto: Arnis Kalniņš

Andra Indāna brīvformas mūzikas projekts "Gas of Latvia" platformā "Bandcamp" publicējis koncertierakstu no nepieradinātās mūzikas festivāla "Skaņu mežs" divpadsmitā izlaiduma, kas noritēja pagājušā gada oktobrī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Konkrētā uzstāšanās notika kopā ar mākslinieci Katrīnu Neiburgu, un tā izpelnījās pozitīvas atsauksmes ne tikai vietējā presē, bet arī britu novatoriskās mūzikas žurnālā "The Wire".

Žurnāla "The Wire" apskatnieks Roberts Berijs (Robert Barry) par šo "Gas of Latvia" un Neiburgas uzstāšanos rakstīja sekojoši: "Katrīnas Neiburgas darbi tikpat labi varētu izrādīties esam fragmenti no Andreja Tarkovska vai Jerži Skolimovska filmām; ainavas ir bagātīgas, taču drūmas, un piepildītas ar mainīgiem nozīmju zvaigznājiem. 

Pavadītas ar spocīgu "Gas of Latvia" (īstajā vārdā Andra Indāna) mūziku, tās veido neatvairāmu un valdzinošu, sapnim līdzīgu pieredzi. Indāns, viens no šīs valsts autoritatīvākajiem elektroniskajiem mūziķiem, jau sen strādājis pie skaņu celiņiem Neiburgas filmām, taču šoreiz Neiburga uzstājās drīzāk kā "vīdžejs" "Gas of Latvija" mūzikai. [..] 

Attēls šeit kalpoja par kontrapunktu Indāna skaņu tumši suģestējošajai atmosfērai, kuru neparedzamos akcentos strukturēja neritmiski sitieni."

Tuvojoties recenzijas noslēgumam, Berijs atzina, ka, spriežot pēc festivālā dzirdētās mūzikas, "Latvijai ir daudz, ar ko lepoties."

Festivāls "Skaņu mežs" arī šogad notiks Oktobrī, un jau drīz sāks izziņot pirmos māksliniekus.

Tikmēr "Gas of Latvia" strādā pie jauniem projektiem, tostarp eksperimentālas popmūzikas albuma, kā arī jaunas ritmiskās mūzikas programmas, kas tiks prezentēta Norvēģijā – festivālu "Skaņu mežs" un "Insomnia" sadarbības projekta ietvaros.

Albums pieejams vietnē "Bandcamp".

Tags

Gas of Latvia Katrīna Neiburga Skaņu Mežs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form