Vijolnieks Raimonds Ozols koncertēs kopā ar grupu 'Zodiac'
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmo vijoļu koncertmeistars Raimonds Ozols sadarbībā ar leģendāro grupu "Zodiac" ir izveidojis jaunu koncertprogrammu "Nākamais solis" ar iepriekš nedzirdētām klasiskās mūzikas apdarēm, kā arī roka un džeza hitu kaverversijām, portālu "Delfi" informē mūziķu pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncertprogrammas pirmizrāde notiks 13. jūlijā Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē.

Koncertu programmu veidos divas muzikāli atšķirīgas daļas. Pirmajā daļā izskanēs Raimonda Ozola solo programma klasiskās mūzikas apdarēm, oriģinālkompozīcijām, kā arī roka un džeza hiti īpašām kaverversijām. Otrajā daļā klausītājus gaida jauna radoša savienība – Raimonda Ozola vijoles skanējums iekļausies leģendārās grupas "Zodiac" sastāvā.

2016. gada Ziemassvētkos notika pirmā komponista Jāņa Lūsēna sadarbība ar vienu no Latvijas izcilākajiem vijolniekiem Raimondu Ozolu programmā "Kā man tevi sasildīt". Tad arī dzima ideja Raimonda skanīgo vijoles tembru salikt kopā ar "Zodiac" analogo sintezatoru skaņu iespējām.

Jānis Lūsēns ir pāraranžējis vecos "Zodiac" hitus un atjaunojis mazāk dzirdētus skaņdarbus, kuros Raimonda Ozola vijoļspēles tehnikai ir galvenā loma.

Kopā ar Raimondu Ozolu koncertā Dzintaru koncertzālē uzstāsies pazīstami Latvijas mūziķi: komponists Jānis Lūsēns, Raimonds Macats (taustiņi), Jānis Lūsēns (juniors, basģitāra ), Mārcis Auziņš (solo ģitāra) un Mārtiņš Linde (bungas).

Raimonds Ozols atskaņo gan klasisko, gan populāro mūziku, spēlējot akustisko un elektrisko vijoli. Mūzikas kritiķi un profesionāļi šo izpildījumu ir atzinuši par lielisku, jo tas sniedz iespēju klausīties klasisko mūziku mūsdienu 21. gadsimta interpretācijā.

Līdzās darbam Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī Raimonds kā vieskoncertmeistars muzicējis Bavārijas Radio orķestrī Marisa Jansona vadībā Minhenē, Igaunijas Nacionālajā orķestrī, Vispasaules Miera fonda orķestrī Bangkokā. Raimonda Ozola solo priekšnesumi skanējuši Somijā, Islandē, Norvēģijā, Krievijā, Ķīnā, Azerbaidžānā, Austrijā un citās valstīs.

Biļetes uz koncertiem pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Jānis Lūsēns Raimonds Ozols
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form