Ceturtdien Latvija izvirzīs savu spēlfilmu 'Oskara' balvai
Foto: Publicitātes foto

Astoto reizi arī Latvija izvirza savu filmu, kas pretendēs uz nomināciju ASV Kinoakadēmijas balvai "Oskars". Nacionālā Kino centra izveidotā ekspertu komisija lēmumu paziņos ceturtdien, 17. septembrī, pulksten 11:30.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atbilstoši ASV Kinoakadēmijas balvas nolikumam, uz nomināciju kategorijā "Labākā ārzemju filma" var pretendēt pilnmetrāžas filma, kas pirmizrādi savā valstī piedzīvojusi laika periodā no 2014. gada 1. oktobra līdz 2015. gada 30. septembrim, ir vismaz nedēļu pabijusi kinoteātru repertuārā un tās pamatvaloda nav angļu valoda. Šogad Latvijā balvas kritērijiem atbilst divas spēlfilmas, abas 2014. gada Nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps" bija nominētas balvai par labāko debiju - "Izlaiduma gads" (režisors Andris Gauja) un "Modris" (režisors Juris Kursietis).

Filma "Izlaiduma gads" stāsta par attiecību samezglojumu kādas vidusskolas absolventu klasē, kur jauna skolotāja ļaujas sava skolnieka uzmanības apliecinājumiem. Oriģinālas un intensīvas reklāmas kampaņas rezultātā filma kļuva par 2014. gadā kinoteātros visvairāk apmeklēto Latvijas filmu un ar panākumiem izrādīta daudzviet Latvijā.

Savukārt Latvijas, Grieķijas un Vācijas kopražojuma filma "Modris" balstīta uz patiesiem notikumiem, tā stāsta par jauna puiša konfliktu ar māti un šī konflikta dramatiskajām sekām, kas puisi noved cietumā. Nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps" 2014. gadā filma "Modris" saņēma septiņas nominācijas un tika apbalvota kā labākā debija, "Modris" izpelnījās arī portāla "Delfi" publikas simpātijas balvu. Filma saņēmusi vairākas balvas starptautiskos festivālos un divas nominācijas Grieķijas kinoakadēmijas balvai.

Lēmumu par vienas filmas virzīšanu pieņems Nacionālā Kino centra izveidotā ekspertu komisija - NKC vadītāja un kinokritiķe Dita Rietuma, kinorežisors un teorētiķis Jānis Putniņš, Latvijas Kinematogrāfistu savienības valdes locekle un kinomāksliniece Ieva Romanova, Rīgas Kino muzeja vadītāja un kinozinātņu maģistre Zane Balčus, Kultūras ministrijas valsts sekretārs Sandis Voldiņš, kino žurnāliste un žurnāla "Kino Raksti" galvenā redaktore Kristīne Matīsa un filmu producents Roberts Vinovskis, kura līdzproducētā Signes Baumanes filma "Akmeņi manās kabatās" tika virzīta Oskara nominācijai 2014. gadā un sasniedza atzīstamus rezultātus, iekļūstot pirmsnomināciju saraksta divdesmitniekā.

No Latvijas "Oskara" nominācijai par labāko ārzemju filmu iepriekš izvirzītās filmas - 1992. gadā "Cilvēka bērns" (Jānis Streičs), 2008. gadā "Rīgas sargi" (Aigars Grauba), 2010. gadā "Amaya" (Māris Martinsons). 2011. gadā "Seržanta Lapiņa atgriešanās" (Gatis Šmits), 2012. gadā "Golfa straume zem ledus kalna" (Jevgēņijs Paškevičs), 2013. gadā - Jāņa Norda filma "Mammu, es tevi mīlu".

88. "Oskara" balvas pasniegšanas ceremonija, kurā godinās labākos 2015. gada kinodarbus, notiks 2016. gada 28. februārī Losandželosā, nominantus paziņos 2016. gada 14. janvārī.

Tags

Izlaiduma gads Kultūras ministrija Andris Gauja Aigars Grauba Jānis Streičs Lielais Kristaps Rīgas sargi Cilvēka bērns Dita Rietuma Juris Kursietis Mammu, es tevi mīlu Amaya Kino Seržanta Lapiņa atgriešanās Oskara balva
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form