DVD formātā izdotas filmas 'Akmeņi manās kabatās' un 'Modris'
Foto: Publicitātes foto

DVD sērijā "Latvijas filma" izdotas divas filmas, kas pretendējušas uz nomināciju ASV Kino akadēmijas balvai "Oskars" kategorijā "Labākā ārzemju filma" - Signes Baumanes animācija "Akmeņi manās kabatās" un Jura Kursieša drāma "Modris", informē Nacionālā kino centra vecākā referente nozares informācijas jautājumos Kristīne Matīsa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Sērijā "Latvijas filma" iznāk filmas, kas kļuvušas par ievērojamu notikumu Latvijas kultūras dzīvē. DVD izdevumos cenšamies iekļaut arī izziņas materiālus, kas piešķir papildu vērtību un padara tos skatītājam vēl interesantākus - gan pētnieciskas dokumentālas filmas par vēsturisko tapšanas procesu, gan filmas veidošanas aizkadru epizodes. Filmas "Akmeņi manās kabatās" izdevums šai ziņā ir unikāls - pirmo reizi Latvijas DVD ir pievienoti režisores komentāri par filmu, ko iespējams noklausīties skatīšanās laikā. Iekļauta arī režisores saruna ar portālu "Satori" un ieskats darba procesā - kopumā gandrīz pusotra stunda. Tāpat arī "Modra" izdevumā iespējams iepazīties ar filmas tapšanas aizkulisēm un citiem interesantiem materiāliem," stāsta "Latvijas filmas" pārstāve Liene Ančupāne.

Filma "Akmeņi manās kabatās" pabijusi jau vairāk nekā 110 starptautiskos festivālos, līdz ar daudzām balvām pasaules festivālos tā triumfēja arī nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps", saņemot balvas kā labākā animācijas filma, par labāko animācijas režiju un labāko scenāriju visu filmu veidu konkurencē, balvai filma bija nominēta arī par labāko animācijas mākslinieka darbu. Vēlāk "Akmeņi manās kabatās" kļuva par Latvijas pieteikumu ASV Kino akadēmijas balvai "Oskars" kategorijā "Labākā ārzemju filma" 2014.gadā un nonāca fināla divdesmitniekā. Filma saņēmusi arī laikraksta "Diena" Gada balvu kultūrā un Izcilības balvu kultūrā.

Baumanes filmas pasaules pirmizrāde notika prestižajā Karlovi Vari filmu festivālā, un tas kļuva par unikālu gadījumu šī festivāla garajā vēsturē, jo pirmo reizi galvenajā konkursa skatē tika izrādīta pilnmetrāžas animācijas filma. Par filmu atzinīgas recenzijas publicējuši kinoindustrijas vadošie mediji "The Hollywood Reporter", "The Variety" un daudzi citi, kas raksta par būtiskākajiem notikumiem kino pasaulē, kā arī lielākie ASV dienas laikraksti "USA Today" un "The New York Times". Kritiķi atzinīgi vērtē Baumanes tēlaino un krāšņo rokrakstu, filmas humoru, vitalitāti un delikāto veidu, kādā autore runā par sarežģītām un ļoti personīgām problēmām.

Animācijas filma pieaugušajiem "Akmeņi manās kabatās" ir patiesos notikumos balstīts fantastisks stāsts par piecām autores dzimtas sievietēm, Signi pašu ieskaitot - viņu cīņu ar dzīves pārbaudījumiem, depresiju un neprātu. Filmā Latvijas vēstures peripetijas savijas ar personīgiem pārdzīvojumiem un stāstiem par ģimenes noslēpumiem, mīlestību un laulību.

Savukārt filmas "Modris" pasaules pirmizrāde norisinājās prestižajā Toronto starptautiskajā filmu festivālā, tā ieguvusi speciālo žūrijas atzinību Sansebastjanas filmu festivālā Spānijā, labākā režisora balvas Tbilisi filmu festivālā Gruzijā un "Kinoshock" filmu festivālā Krievijā. Nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps" filma saņēma balvas nominācijās "Labākā debija" un "Labākā otrā plāna aktrise".

Modris ir 17 gadus vecs jaunietis, kura atkarība no azartspēlēm rada konfliktu attiecībās ar māti, it īpaši tāpēc, ka mamma nebeidz Modrim atgādināt, ka viņa tēvs ir cietumā un jaunietis varētu būt mantojis tēva sliktos gēnus. Attiecības vēl vairāk saasinās, kad ziemas vidū Modris ieķīlā mātes elektrisko sildītāju, lai dabūtu naudu spēļu automātiem. Viņa nodod dēlu policijai, un, kolīdz sākas puiša piedzīvojumi ar Latvijas tieslietu sistēmu, viņa attiecības ar ārpasauli izmainās. Drīz vien Modris apņemas atrast tēvu, ko nekad dzīvē nav saticis.

Kursieša filma "Modris" kopā ar filmām no 80 citām valstīm pretendēja uz "Oskara" nomināciju šogad, taču "īsajā sarakstā" jeb starp deviņām filmā, kas nākamajā kārtā pretendēs uz nomināciju ASV Kinoakadēmijas balvai, filma nav iekļuvusi.

Patlaban DVD sērijā "Latvijas filma" iznākuši jau 11 DVD. Starp izdevumiem atrodamas gan Latvijas kino zelta fonda filmas "Zvejnieka dēls", "Limuzīns Jāņu nakts krāsā", "Ezera sonāte", "Pie bagātās kundzes" un "Ābols upē", gan arī filmas, kas plaši izskanējušas pēdējos gados - starptautiski novērtētās Jāņa Norda "Mammu, es tevi mīlu" un Aika Karapetjana "Cilvēki tur". Drīzumā, Barikāžu gadadienas laikā, nāks klajā arī pagājušā gada "Lielajā Kristapā" par labāko dokumentālo filmu atzītā Pētera Krilova "Uz spēles Latvija".

Visiem Latvijas filmas izdevumiem ir subtitri krievu un angļu valodā, atsevišķiem izdevumiem arī vācu, franču, itāļu, spāņu un citās valodās.

Jaunos DVD var iegādāties grāmatnīcās un mūzikas ierakstu veikalos, kā arī internetā.

Tags

Cilvēki tur Ezera sonāte Kino Lielais Kristaps Limuzīns Jāņu nakts krāsā Mammu, es tevi mīlu Modris Pie bagātās kundzes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form