Foto: Latvijā top populārās dāņu filmas 'Vīlstenas grupa' turpinājums
Foto: Andrejs Zavadskis

Jūnija sākumā, sadarbojoties dāņu kompānijai "Regner Grasten Film" un Latvijas "Film Angels Studio", Latvijā uzfilmētas epizodes dāņu spēlfilmai "Hvidstengruppen II / Vīlstenas grupa 2".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informēja Latvijas Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa, filma ir turpinājums 2012. gadā iznākušajai filmai "Hvidstengruppen / Vīlstenas grupa", kas ieguva milzu popularitāti Dānijā, pulcinot 780 000 kinoskatītāju un 2,4 miljonus TV skatītāju.

Dānijas vēsturē labi pazīstams ir stāsts par nelielu ciematu Vīlstenu un tās pretošanās grupu Vācijas nacistu iebrucējiem Otrā pasaules kara laikā. Jaunā filma ir šī stāsta turpinājums – par sievietēm, kas palika vienas, kad Vīlstenes grupas dalībnieki 1944. gada pavasarī tika apcietināti. Filma "Vīlstenas grupa 2" stāsta par Tulli Fīlu un viņas māsu Gerdu. Abām piespriests ieslodzījums Vācijas cietumos. Viņu tēvs, brālis un Tulles vīrs ir notiesāti uz nāvi, un Tullei, ejot cietumā, jāatstāj divus gadus vecā meitiņa Gulle pie savas mātes Gudrunas. Mājās Vīlstenā Gudruna dara visu, lai izpestītu savas meitas no cietuma, pirms nacisti atriebībā par kara zaudējumu izpildīs nāvessodu visiem gūstekņiem. Tulli Fīlu pašā pēdējā brīdī izglābj Balto autobusu glābšanas operācija, bet viņas sirds un gars ir iezīmēti un satriekti uz mūžu.

Latvijā filmētas epizodes Brasas cietumā, kur atainota apcietināto sieviešu dzīve četros dažādos Vācijas cietumos, un kinopilsētiņā "Cinevilla", kur uzņemtas karā sabombardētās Ķīles ainas. Kā stāsta filmas producents Rainers Grastens, uzņemšanas grupa izskatījusi vairākus variantus, kā varētu izveidot studijas dekorācijas II pasaules kara postījumiem pilsētā, un izlēmusi par labu filmēšanai kompleksā "Cinevilla", kur ēku dekorācijas tiks kombinētas ar speciālajiem efektiem un CGI (datorgrafikas) papildinājumiem Dānijā. Dāņu komandas lēmumu īpaši ietekmējusi Latvijas izcilo mākslinieku un amatnieku profesionalitāte; viņus šajā projektā vada pieredzējušais kinomākslinieks Juris Žukovskis.

Projekta filmēšanu Latvijā atbalsta Nacionālais Kino centrs. Lielākā daļa filmas jau ir uzņemta Dānijā, pēc atgriešanās no Latvijas dāņu komandai atliks tikai nelieli piefilmējumi, un filmas pirmizrāde paredzēta 2021. gada 25. decembrī.

Filmas režisore ir Anne Grēte Bjarupa-Rīsa (Anne-Grethe Bjarup Riis), galvenie aktieri filmā ir dāņi, bet epizodiskām lomām pieaicināti aktieri no Latvijas, Vācijas un Polijas. Projekta Latvijas puses producents Jānis Kalējs stāsta par filmā iesaistītajiem Latvijas resursiem: "Otrā plāna lomas filmā spēlē Latvijas aktieri Marija Bērziņa, Ieva Puķe, Inga Tropa-Fišere, Anete Saulīte un Armands Berģis, bet kopējais Latvijas filmēšanas komandas, aktieru un masu skatu dalībnieku skaits ir tuvu diviem simtiem. Filmas veidošanā piedalās gan uzņēmumi, kas tieši saistīti ar kino pakalpojumiem, gan Latvijas viesnīcas, ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji un tūrisma industrijas uzņēmumi."

Studijas "Film Angels" komanda filmu nozarē darbojas kopš 2002. gada, producējot gan savas filmas (Homo novus (2018), Vogelfrei (2007), Degošais (2016)), gan kopražojumus (Ārpus / Out (2017), Ātrie igauņu puiši (2017), Karaļu maiņa (2016)), gan servisa projektus Eiropas un Āzijas kolēģiem.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form