Iznācis žurnāla 'Kino Raksti' pavasara numurs
Foto: Publicitātes foto

Līdz ar pavasari nāk 2012. gada pirmais žurnāla "Kino Raksti" numurs!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jaunajā žurnālā šoreiz vesela virkne interviju – Aika Karapetjana filmas "Cilvēki tur" producents Roberts Vinovskis, "Oskara" balvas laureāte Merila Strīpa, Latvijas animācijas ciltsmāte Roze Stiebra un leģendārā kinozinātniece Valentīna Freimane, kura februārī nosvinēja 90. jubileju; žurnālā publicēts arī viņas stāsts par Marsela Karnē hrestomātisko filmu "Paradīzes bērni"/"Les enfants du paradis" (1945).

Savukārt rubrikā "Aktuāla tēma" – kinorežisores un komunikācijas zinātņu doktora grāda pretendentes Renātes Cānes un viņas kolēģa Kaspara Šteinberga pētījums "Filmu studijas un krīze."

Recenziju sadaļā vērtētas jaunākās Latvijas spēlfilmas – Aika Karapetjana "Cilvēki tur," ko analizē Dmitrijs Rancevs, un Jura Poškus "Kolka Cool", kam veltīti veseli četri raksti, ieskaitot rakstnieka Māra Bērziņa oriģināldarba pirmpublicējumu "Gūtenmorgens un Kolka Cool".

Turpinot filmas "Kolka Cool" rosināto diskusiju sabiedrībā par patriotisma izpausmēm kinomākslā, Ieva Pitruka pēta, kā jaunākās krievu filmas ar līdzīgiem provinces stāstiem norauj plīvuru stereotipizētai lauku idillei. Par citām kinodzīves norisēm aiz Latvijas robežām stāsta Anita Uzulniece rakstā par Berlīnes festivālu. Aizrobežu skumjā ziņa – grieķu režisors Teo Angelopuloss rubrikā In memoriam.

Tuvojoties Nacionālajam filmu festivālam "Lielais Kristaps", žurnāls "Kino Raksti" pievērš uzmanību kinorežisoram Aivaram Freimanim, kurš šogad saņem balvu par mūža ieguldījumu kinomākslā; žurnālā publicēta viņa radošajai darbībai veltīta nodaļa no kinozinātnieces Ingas Pērkones topošās grāmatas par modernismu Latvijas filmās. Vēl viena nopelniem bagāta personība Latvijas kinovēsturē – režisors Aleksandrs Rusteiķis, kuram šāgada sākumā apritēja 120. jubileja

Jaunajā numurā atrodamas arī pastāvīgās rubrikas "Jubilāri pasaulē" un "Jubilāri Latvijā" – par tiem turpina rakstīt kinorežisore Laima Žurgina -, arī tests "Ko tu zini par kino?".

Žurnāls "Kino Raksti" nopērkams preses tirdzniecības vietās, arī Jāņa Rozes un Valtera & Rapas grāmatnīcās, Rīgas Kino muzejā, kinoteātrī "K.Suns", galerijā "Istaba", "Satori" un "Lukabukas" grāmatnīcās un citur, internetā – www.apgadsmansards.lv. Žurnālu var abonēt mājaslapā www.apgadsmansards.lv.

Tags

Kino Raksti Laima Lielais Kristaps Merila Strīpa Valentīna Freimane
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form