Kinomīļi aicināti uz bezmaksas filmu seansu 'Lux' balvas desmitgadē
Foto: Publicitātes attēls

Atzīmējot 10 gadus, kopš Eiropas Parlaments iedibināja "Lux" Kino balvu, pirmdien, 10.oktobrī, visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, arī Latvijā, iedzīvotāji varēs bez maksas noskatīties filmu "Mustangs" – pagājušā gada laureāti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijā filmas bezmaksas seanss notiks kino "K.Suns" (Elizabetes ielā 83/85, Rīgā) plkst. 21.00. Seansa apmeklējums ir obligāti jāpiesaka, līdz 9. oktobrim rakstot uz e-pastu ksuns@kinogalerija.lv.

Savukārt Eiropas Parlamentā Briselē 10. oktobrī par godu "Lux" Kino balvas desmitgadei notiks virkne pasākumu, kur piedalīsies Eiropas kino smagsvari, tai skaitā – līdz šim "Lux" Kino balvu saņēmušo filmu režisori, industrijas eksperti un žurnālisti, kā arī Eiropas Parlamenta deputāti.

No Latvijas svinīgajā ceremonijā Eiropas Parlamentā Briselē piedalīsies kino kritiķe Daira Āboliņa.

"Lux" Kino balvai ir divi galvenie mērķi – vērst uzmanību uz Eiropas sabiedrībai aktuāliem jautājumiem un atbalstīt Eiropas valstu kopražojuma filmu izplatīšanu ES. "Filmu izplatīšana ir Eiropas kino "Ahileja papēdis", un situāciju vēl vairāk sarežģī valodas barjera. Tādēļ "Lux" Kino balvas finālistes tiek subtitrētas 24 oficiālajās ES valodās un bez maksas izrādītas visās 28 dalībvalstīs," raksta kino balvas pārstāvji.

2015. gada "Lux" Kino balvas laureātes – filmas "Mustangs" – sižets ir par sievietes lomu sabiedrībā. Vasaras sākumā nešķiramās māsas Lale, Nura, Eke, Selma un Sonaija dzīvo ciematā Turcijas ziemeļos un kādu dienu, atgriežoties no skolas, iesaistās nevainīgā rotaļā ar zēniem. Piedēvējot šai rotaļai izdomātu netiklību, izceļas skandāls ar negaidītām sekām.

Filma ir Francijas, Vācijas, Turcijas un Kataras kopražojums. Jāmin, ka 2014. gadā Eiropas Parlamenta "Lux" Kino balvu piešķīra Polijas režisora Pāvela Pavļikovska filmai "Ida". Tā ieguva arī Eiropas Kinoakadēmijas galveno balvu jeb Eiropas kino "Oskaru 2014", kas turklāt notika Rīgā. Tapāt "Ida" pērn ieguva Amerikas Kinoakadēmijas balvu, plašāk pazīstamu kā "Oskars" – kā labākā kategorijā "Ārzemju filma".

Filmas, kuras sacenšas par LUX Kino balvu, izvēlas kino nozares speciālistu komiteja. Šogad tās ir "À Peine j'ouvre les Yeux", "Ma vie de courgette" un "Toni Erdmann": liecība par jauno paaudzi Tunisijā, animācijas filma par dzīvi bērnunamā un politiska traģikomēdija, kas atspoguļo mūsdienu korporatīvo kultūru. Uzvarētāju nosaka Eiropas Parlamenta deputātu balsojums. Šā gada laureātu paziņos 23. novembrī.

Tags

Daira Āboliņa Eiropas Kinoakadēmija Eiropas Savienība K.Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form