Simtgades filmu 'Paradīze 89' izrādīs 100 Latvijas novados
Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien, 22. februārī, pirmizrādi piedzīvos simtgades piedzīvojumu filma "Paradīze 89", kuru kopumā izrādīs 100 Latvijas novados, portālu "Delfi" informē filmas veidotāju pārstāve Aleksa Spriņģe.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sākot ar šo nedēļu, filma tiks rādīta 161 vietā visā Latvijā, bet lielākajās pilsētās – Rēzeknē, Cēsīs, Valmierā, Ventspilī un Liepājā – pirmizrādēs piedalīsies arī filmas režisore Madara Dišlere un galvenās varones, daloties atmiņās par filmas uzņemšanas procesu un aizkulisēm, izaicinājumiem un sajūtām.

Pati režisore uzsver, ka šī ir ģimenes filma un iespēja iepazīstināt mūsdienu tehnoloģiju laikmeta bērus ar laiku, kādu piedzīvoja viņu vecāki un radinieki – kādas bija viņu problēmas, intereses, ar kādām situācijām saskārās un ko darīja. Viņa cer, ka filmu apmeklēs vairākas paaudzes kopā, tādējādi, papildinot filmā redzēto ar saviem pieredzes stāstiem, padarot to vēl īstāku un patiesāku.

Filmas scenārijs tapis, balstoties uz režisores Madaras DIšleres bērnības atmiņām, un tās mērķis ir raisīt atmiņas 80. gadu bērnos un viņu vecākos, kā arī rosināt diskusijas starp paaudzēm – par Atmodas laika Latviju, par brīvību un par vasaru, pēc kuras viss bija citādi.

Filma ir Latvijas un Vācijas producentu kopražojums un tapusi programmas "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" ietvaros.

Tags

Latvijas filmas Latvijas simtgadei Latvijas simtgade Madara Dišlere Paradīze 89
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form