Valsts svētkos būs ikgadējais Latvijas Filmu maratons
Foto: F64

Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienā 4. maijā jau astoto gadu pēc kārtas notiks Latvijas Filmu maratons, kura mērķis ir vienas dienas garumā Rīgas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem dot iespēju bez maksas noskatīties latviešu filmas, portālu "Delfi" informē organizatori Nacionālais Kino centrs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Filmu seansi notiks visas dienas garumā kinoteātrī "Splendid Palace".

Tā kā nule izskanējis nacionālais kinofestivāls "Lielais Kristaps", kurā tika parādītas pēdējo gadu jaunākās filmas, šogad Latvijas Filmu maratons piedāvās atskatīties uz nozares veiksmīgākajām filmām, kas tapušas pēdējās divās desmitgadēs.

Programmā būs atrodamas filmas visai ģimenei un dažādākajām interesēm. To vidū Jāņa Streiča "Cilvēka bērns" (1991), Vara Braslas "Ūdensbumba resnajam runcim" (2004), melnbaltais Lailas Pakalniņas meistardarbs "Kurpe" (1998) un četru jaunu režisoru – A. Vidulejas, G.Šmita, J. Kalēja un J. Putniņa - kopdarbs "Vogelfrei" (2007).

Spēlfilmu programmas kulminācijā tiks piedāvāta vecmeistara Rolanda Kalniņa padomju varas aizliegtā un daļēji iznīcinātā filma "Piejūras klimats" (1974), reizē sveicot un godinot meistaru 90 gadu jubilejā, kas gaidāma 9. maijā.

Sākot no plkst. 10:00 mazajā zālē tiks izrādītas Animācijas programmas bērniem, bet jau no dienas vidus – plkst. 13:00 - kinoteātra Slendid Palace mazā zāle būs atvēlēta bagātīgajam dokumentālo filmu mantojumam.

Apmeklētāji varēs noskatīties arī Dzintras Gekas filmu "Sibīrijas bilance" (2011) un Antras Cilinskas "Mūsu barikāžu laiks" (2001). Tāpat par sabiedrību un tās pārmaiņām un vērtībām stāstīs Ilzes Burkovskas – Jacobsen filma "Bekons, sviests un mana mamma" (2008) un Kaspara Gobas "Seda. Purva ļaudis"(2004).

Dokumentālo filmu programmu noslēgs poētisko īsfilmu seanss, kurā līdzās mākslinieciskiem ļaudīm un pasaules redzējumam Daiņa Kļavas filmā "Gravitācija" (1993), Viestura Kairiša "Burvju flauta" (2001) un Lailas Pakalniņas "Papa Gena" (2001), tiks demonstrētas filmas, kuru varoņi dzīvo vienkāršu, tajā pašā laikā piepildītu dzīvi – Unas Celmas "Olu kundze" (2000) un Dzintara Dreiberga "Dušečka" (2007).

Filmu maratona finišā gaidāms brīvdabas seanss kinoteātra pagalmā, kur, tumsai iestājoties, varēs noskatīties animācijas filmas pieaugušajiem, sākot ar Latvijas pirmizrādi Vladimira Leščova un Kaspara Janča jaunākajai, Latvijas – Igaunijas kopražojuma filmai "Villa Antropoff."

Ieeja visos seansos bez maksas. Precīza Latvijas Filmu maratona programma atrodama šeit.

Tags

4. maijs Antra Cilinska Lielais Kristaps Splendid Palace
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form