Zagrebas festivāla konkursā izrādīs divas Latvijas filmas
Foto: Kadrs no filmas "Pelikāns tuksnesī"

22. februārī Horvātijas galvaspilsētā sākās dokumentālistu pasaulē augstu vērtētais starptautiskais dokumentālā kino festivāls "ZagrebDox", un festivāla konkursa skatē iekļautas divas Latvijas filmas – Lailas Pakalniņas "Viesnīca un bumba" (2014) un Viestura Kairiša "Pelikāns tuksnesī"(2014).

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lailas Pakalniņas dokumentālā filma "Viesnīca un bumba" tika pirmizrādīta 2014. gada 4. maija Latvijas filmu maratona ietvaros un ir nesteidzīgs vērojums Kuldīgā, kur tieši aiz viesnīcas logiem atrodas futbola laukums. 

Savukārt Viestura Kairiša "Pelikāns tuksnesī" (2014) ir glezniecisks, emocionāls un filozofisks stāsts par Latgali - vienlaikus universālu jēdzienu un konkrētu, režisoram personiski svarīgu vietu. 

Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps filmas režisors Viesturs Kairišs un operators Gints Bērziņš par filmu "Pelikāns tuksnesī" saņēma balvas kā labākie savā profesijā.

Starptautiskais dokumentālo filmu festivāls "ZagrebDox" dibināts 2005. gadā un notiek katru gadu februāra beigās un marta sākumā (šogad līdz 1. martam), fokusējoties uz jaunākajām un radošākajām dokumentālajām filmām "creative documentary" žanrā. 

Viens no festivāla mērķiem ir veicināt dokumentālā kino attīstību tuvējā reģiona valstīs un koncentrētā veidā labākās filmas demonstrēt citvalstu kinoprofesionāļiem, reģiona valstu filmas tiek vērtētas īpašā konkursa skatē, bet starptautiskajam konkursam tiek atlasītas filmas no visas pasaules - "jaunas, drosmīgas un ārpus meinstrīma".

Filma Pelikāns tuksnesī Zagrebā tiek demonstrēta seansos 23. un 24. februārī, režisors Viesturs Kairišs festivālā ieradās jau uz atklāšanu 22. februārī. Lailas Pakalniņas filmas "Viesnīca un bumba" seansi - 25., 27. un 28. februārī. 

Pavisam starptautiskā konkursa skatei atlasītas 25 filmas no Lielbritānijas, Somijas, Austrālijas, Krievijas, Francijas, ASV, Kanādas, Polijas un citām valstīm; Latvija ir viena no retajām valstīm, kuru "ZagrebDox" konkursā pārstāv divas filmas.  Festivāla noslēguma ceremonija un apbalvošana - 28. februārī.

Tags

Laila Pakalniņa Lielais Kristaps Pelikāns tuksnesī Viesturs Kairišs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form