Gaisa kvalitāte: PM10 koncentrētākā masa Latvijas gaisa telpu ir pametusi
Foto: DELFI

Salīdzinot ar sestdienu, PM10 diennakts vidējā koncentrācija svētdien ir samazinājusies – visizteiktāk Latvijas rietumu daļā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sniegtā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgā un Latvijas austrumos gaisa kvalitātes indekss ir novērtējams kā viduvējs, bet Latvijas rietumu pusē – labs, informēja centrā.

Pēc Eiropas Komisijas "Copernicus" Atmosfēras Monitoringa Servisa prognozēm PM10 piesārņojuma koncentrētākā masa Latvijas gaisa telpu ir pametusi un pirmdien un otrdien visā Latvijas teritorijā tas nepārsniegs 20 µg/m³. Pie šādas prognozes gaisa kvalitāte tiek novērtēta kā viduvēja – laba.

Gaisa kvalitātes indeksa noteikšanā PM10 vērtība atšķirībā no citām piesārņojošām vielām (tiek izmantota pēdējās stundas vērtība) tiek izmantota kā slīdošā 24 stundu vidējā vērtība. Par normālu PM10 līmeni tiek pieņemts, kad diennakts vidējā koncentrācija 50 µg/m³ netiek pārsniegta 35 reizes gadā, skaidro LVĢMC.

Eiropas Komisijas rekomendācijas gadījumos, kad novērojams augsts gaisa piesārņojums: jutīgās grupas locekļiem, kā bērniem ar astmu, pieaugušiem ar sirds problēmām jāierobežo pastaigas un lielāka fiziskā slodze ārā. Ikkatram, ja izjūt, ka sāk sūrstēt kakls vai nāk klepus, jāierobežo fiziskās aktivitātes un pastaigas ārā, atgādina LVĢMC.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Eiropas Komisija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form