Foto: F64

Svētdien, 5. februārī, Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā sāksies cīņa par ceļazīmi uz "Eirovīziju" – dziesmu konkurss "Supernova", un pirmajā atlasē piedalīsies 11 dalībnieki.

Starp muzikālajām apvienībām un izpildītājiem, kuri žūrijas un skatītāju simpātijas mēģinās iekarot pirmajā pārraidē, ir gan labi zināmi vārdi, gan tādi, kuri plašākai sabiedrībai varētu būt sveši.

"Delfi Izklaide" piedāvā nedaudz tuvāk iepazīt pirmo "Supernovas" dalībnieku pulciņu, kā arī, protams, noklausīties viņu sarūpētās kompozīcijas, lai jau laicīgi izvēlētos savu favorītu pirms svētdienas vakara tiešraides.

Augšup ar "Franco Franco"

Foto: Publicitātes foto
Kā vēsta grupas pārstāvji, "Franco Franco" darbojas kopš 2010. gada, 2013. gadā publicējusi debijas mazalbumu "Color Me" un pērn atgriezusies aktīvā muzikālajā darbībā, koncertējot tādos festivālos kā "Playground Festival","Fono Cēsis", "Piens Fest".

Konkursā "Supernova" apvienība startē ar dziesmu "Up", un, kā atklāj grupas soliste Elizabete Vētra, tā ir apstiprinājums mūžsenajam teicienam "viss kas notiek, notiek uz labu".

"Tas nozīmē – tumšās dienas pāries, salauztās sirdis sadzīs, viss nostāsies savās vietās," skaidro grupas dalībnieki un uzsver – pats galvenais ir saglabāt pozitīvu skatu un cerību, un šo sajūtu "Franco Franco" nodod klausītājam skaņdarbā.

Dziesmas "Up" producents ir Reinis Sējāns, kurš saņēmis īpašo "Zelta mikrofons" apbalvojumu kā 2016. gada labākais studijas producents.

Par īpašiem mirkļiem – Lauris Valters

Foto: Publicitātes foto
Lauris Valters savulaik ar savu grupu "Ēnas" jau ir piedalījies "Eirovīzijas" nacionālajā atlasē, bet 2013. gadā ar grupu "PeR" viņš piedalījās "Eirovīzijas" finālā Malmē (Zviedrijā), un viņa komponēta dziesma "Life Lines" skanēja pirmajā "Supernovas" gadā Riharda Saules izpildījumā. Tagad ir pienākusi kārta Laurim kāpt uz skatuves priekšplānā.

Dziesmu "Magic Years" Lauris sarakstīja pirms diviem gadiem savai mīļotajai Vitai. Tai arī tapis video, kuru veidojis Kristaps Selga. Tajā ir iespēja redzēt īpašus kadrus no skaistiem kopīgi piedzīvotiem mirkļiem.

"Katrs brīdis mūsu dzīvēs ir īpašs un ir divtik patīkami, ja savās skaistajās sajūtas var dalīties ar kādu nozīmīgu cilvēku līdzās," savu "Supernovas" konkursa dziesmu komentē Lauris.

Mūziķa pārstāvji atklāj, ka Vitas tēvs ir ukrainis, un tieši šogad "Eirovīzijas" fināls norisināsies Ukrainā. Lauris ļoti labprāt vēlas pārstāvēt Latviju, jo, esot Ukrainā, viņam būtu iespēja uzzināt vairāk par mīļotās radu rakstu kultūru.

Protams, par mīlestību – "Rock'n'Berries"

Foto: Publicitātes foto
Grupa "Rock'n'Berries" ir dibināta 2013. gada jūnijā, taču jau nopietni paspējusi sevi pieteikt uz Latvijas mūzikas skatuves. Pēdējo gadu laikā tā ir kļuvusi par neatņemamu sastāvdaļu arī Rīgas nakts klubu dzīvē. Tāpat apvienība ir aktīvi koncertējusi arī ārpus Latvijas robežām.

2016. gada maijā apvienība laida klajā savu debijas albumu ar nosaukumu "Smoothie Call" un devās albuma prezentācijas tūrē uz tādām valstīm kā Lietuva, Rumānija, Bulgārija un Grieķija, bet tagad viņi ir apņēmības pilni cīnīties par ceļazīmi uz "Eirovīziju".

"Mūsu skaņdarbs, protams, ir stāsts par mīlestību. Tas vēsta ne tikai par divu mīlnieku sāpīgi pārvarētajām pagātnes grūtībām, kuru atstātās rētas vēl joprojām dzīst un ik pa laikam par sevi atgādina, bet arī par attiecībām starp atšķirīgi domājošiem indivīdiem, kuri katrs dažādas dzīves situācijas redz no sava skata punkta.

Tas nereti noved pie liekiem pārpratumiem un nesaprašanās savā starpā. Dziesma ir aicinājums cilvēkiem dalīties sajūtās, lai labāk izprastu un pieņemtu viens otru, vairojot vienotību un saticību savā starpā," savu "Supernovas" kompozīciju "Feel The Love" raksturo grupas pārstāvji.

Izeja no labirinta – "Crime Sea"

Foto: Publicitātes foto
"Mēs esam četri jaunieši – vienaudži. Katrs nākam no sava muzikālā novirziena. Vēlējāmies ģenerēt mūsu kopēju vīziju populāras mūzikas lauciņā. Alberts, kurš plašāk pazīstams kā Lessfucc, šajā apvienībā ir elektroniskās mūzikas pārzinātājs un pārvalda bungmašīnas.

Elza, kura grupā spēlē basģitāru, ikdienā studē džeza klavieres, Ralfs arī studē džeza mūziku un spēlē elektrisko ģitāru. Savukārt Marija, kurai jau ir "Eirovīzijas" atlases pieredze kā māksliniecei MNTHA, studē audiovizuālo mākslu," par sevi stāsta apvienība "Crime Sea", kuri "Supernovā" startē ar dziesmu "Escape".

"Dzīve ir kā labirints, kurā nezinam, kas mūs sagaida. Vienmēr eksistē šī neziņa. Mēs vienmēr domājam, ka kaut kur citur būs labāk. Bieži vien tā ir, bet tā var arī nebūt. Mēs visi esam saistīti, tāpēc jautājam pēc palīdzības, tikai dažreiz tas notiek par vēlu, kad izeja ir vienīgais risinājums," savu vēstījumu atklāj "Crime Sea".

Pirmais hiphoperis – Pikaso

Foto: Publicitātes foto
Pikaso (īstajā vārdā – Jānis Lipšāns) pārstāv latviešu hiphopa scēnu jau ilgu laiku un kopš 2000. gadu sākuma ir izdevis divus solo albumus. Tāpat viņš ir piedalījies daudzās dziesmās kā viesmākslinieks un sadarbojies ar tādiem pašmāju mūziķiem kā Gustavo, Goran Gora, Dons, Aija Vītoliņa un citiem.

Mūzika viņa "Supernovas" dziesmai "U (can keep your cools)" tapusi, sadarbojoties ar Jāni Aišpuru un Arni Račinski.

"Ar Jāni attīstījām sākotnējos motīvus, nofiksējot aptuveno dziesmas formu, bet pēcāk ar Arni dziesma tika pārrakstīta, noslīpēta un papildināta ar dažiem elementiem. Abus mūziķus cienu par viņu paveikto savā mūzikas žanrā, un radās interese kopīgai sadarbībai. Cilvēki, kas liek man augt pašam gan muzikāli, gan garīgi – uzskatu, ka tā ir perspektīva priekš manis," par paveikto gandarīti stāsta Pikaso.

Par tiesībām salūzt – Anna Zankovska

Foto: Publicitātes foto
Anna Zankovska, kura konkursā "Supernova" startē ar dziesmu "Rage Love", jau divas reizes kāpusi uz lielās "Eirovīzijas" skatuves – iepriekšējos gadus viņa bijusi bekvokāliste Aminatai un Justam, bet tagad nolēmusi spēkus izmēģināt pati.

Dziesma tapusi sadarbībā ar producentu Kasparu Ansonu un dziesmas teksta autori Agnesi Upleju.

"Pat visstiprākā sieviete var salūzt. No ārpuses to neizrādīt, bet iekšēji – krist bezdibenī. Noslēgtība noved galējībās, bet mums, dāmām, ir jāsaprot, ka "salūzt" ir pieņemami un cilvēcīgi – cilvēks nav bezemocionāls robots. Emocijas un sajūtas nav jāslēpj, un tām nedrīkst ļaut sevi iznīcināt. Ir jāceļas un jātiek ar problēmām galā.

Par prioritāti ir jāuzliek sevi pašu, jādzīvo nevis divās pasaulēs, bet vienā – mijiedarbībā ar sevi un apkārtni. Dziesma parāda cīņu ar šo stāvokli. Dziesma "Rage Love" klausītājiem atgādina, ka pat dažādu emociju virpulī ir nepieciešams galvu turēt augsti paceltu un turpināt iet uz priekšu," savu vēstījumu skaidro Anna.

Iedvesmas vēstnesis – Miks Dukurs

Foto: Jānis Vīksna
Miks Dukurs pašmāju mūzikas mīļotājiem jau ir labi zināms. Viņa skatuves pieredze mērāma nu jau vairāk nekā desmit gadu garumā, un, kā atzīst pats Miks, grūti nosaukt žanru, kurā viņš nebūtu izmēģinājis savus spēkus.

Spilgtākais mākslinieka šī brīža dzīves notikums ir mazuļa ienākšana jaunā mūziķa ģimenē, kas arī ieviesusi pēdējās, vislielākās izmaiņas viņa privātajā dzīvē, kas arī iespaidojušas viņa "Supernovas" dziesmu "Spiritual Priest".

Dukuraum ir skaidri zināmi mērķi un robežas, kuras iecerēts šķērsot tuvāko gadu laikā, un viens no mērķiem, protams, ir sevi kvaltiatīvi parādīt "Supernovā", lai, iespējams, startētu "Eirovīzijā".

"Dziesma nav tik daudz par reliģiju, bet par vienkāršu ticību saviem spēkiem un to lai katrs no mums individuāli noticētu sev! Ticība sākas mūsos, tikai mēs paši varam ko mainīt un vēlāk iedvesmot arī citus pozitīvākam dzīves skatījumam. Jo vairāk šādu iedvesmas avotu – vēstnešu, jo spēcīgākā, pārliecinātākā sabiedrībā mēs dzīvosim," pārliecināts ir Miks.

Vīzija par "Eirovīziju" – Linda Leen

Foto: Kadrs no video

Lindas Leen vārds komentārus neprasa – viņa ir viena no populārākajām pašmāju skatuves māksliniecēm. Tagad viņa nolēmusi atgriezties "Eirovīzijas" nacionālajā atlasē – Linda pirmajā atlases raidījumā startēs ar dziesmu "Who Is In Charge".

"Kad vasarā rakstījām albumu, otrā dziesma, pie kuras strādājām, bija "Who s In Charge". Tovakar mēs strādājām ilgi – līdz kādiem vieniem naktī. Ar skaņu bijām tikuši aptuveni pusceļā. Braucot mājās, es paņēmu ierakstīto līdzi, uzliku mašīnā paklausīties, un man atnāca vīzija – par lielu skatuvi, par to, cik pacilāti ir cilvēki zālē un es. Vīzija, kurā dziedu tieši šo dziesmu – "Who Is In Charge" – par sociālo tematiku, par atbildību, par apzinātību, par nejēdzībām, kuras patiesībā ir ietekmējamas caur mūsu izvēlēm.

Es to ieraudzīju un sapratu, ka tā nevar būt neviena cita skatuve. Tā ir skatuve, no kuras varu uzrunāt ļoti daudz cilvēku. Tādu auditoriju citos veidos es nekad nesasniegšu. Tie ir miljoniem skatītāji, kuriem es varu nodot savu ideju, savu labo gribu. Vēl es, protams, gribu, lai mana mūzika dzīvo. Tāpēc es piedalos nevis ar "Eirovīzijai" sarakstītu dziesmu, bet ar dziesmu, kas tapa jau pirms pāris gadiem un vienkārši tagad ir noformējusies un skan tieši tā, kā es viņu jūtu," intervijā "Delfi Kultūrai" gada sākumā skaidroja Linda.

Ar kailumu – "First Question"

Foto: Publicitātes foto
Mikus Tillers, kurš "Supernovā" startē kā projekts "First Question", mūzikas industrijā sevi pieteicis ap gadsimtu miju, kad kopprojektā ar nosaukumu "HTS" uzrakstīja, kā pats atceras, ļoti aktuālu skaņdarbu "Ielas".

Vēlāk viņš darbojās kā grupas "Faceless" bundzinieks un bekvokālists. Grupai izjūkot, Mikus pievērsās klubu muzikai un producēšanai un bijis ļoti biežs viesis lielākajos Latvijas klubos "Essential", "Nautilius" un citos.

Viņa kontā ir arī gana daudz veiksmīgu sadarbību ar populāriem pašmāju māksliniekiem, bet tagad viņš nolēmis pats izmēģināt spēkus cīņā par ceļazīmi uz "Eirovīziju" – Mikus pirmajā atlasē izpildīs kompozīciju "Naked".

Kā septītajā debesīs – Edgars Kreilis

Foto: Publicitātes foto
Starp "Supernovas" pirmās atlases dalībniekiem ir arī Edgars Kreilis, kurš vērīgākiem televīzijas skatītājiem noteikti palicis prātā no tādiem projektiem kā "Dziedošās ģimenes", "Koru kari" un citos.

"Man ir 25 gadi, dzīvoju Jelgavā un ikdienā strādāju divos darbos. Citiem vārdiem, daru visu iespējamo, lai spētu dot savai ģimenei to pašu labāko, it sevišķi savām meitiņām. Pateicoties tieši viņām, manī ir šī degsme sapņot, ticēt un rīkoties. Vadoties pēc šīm emocijām, es sarakstīju dziesmu ''We Are Angels''.

Tā ir par noticēšanu sev, ka mēs šajā dzīvē esam pelnījuši ko vairāk, ka mēs esam kas vairāk! Un kāpēc mūs nesalīdzināt ar eņģeļiem? Tas nekas, ka mums nav spārnu, jo, esot blakus sev īstajiem cilvēkiem, mēs tāpat jūtamies kā septītajās debesīs," "Delfi Izklaidei" savu stāstu atklāj Edgars.

Par toksiskām attiecībām – Katrīna Cīrule

Foto: Toms Norde
Starp konkursa "
Supernova
" dalībniecēm ir arī jaunā dziedātāja Katrīna Cīrule. Viņa par ceļazīmi uz "Eirovīziju" cīnīsies ar dziesmu "Blood Runs Quicker", un izpildītāja neslēpj – pašas dzīves pieredze devusi impulsu iedrošināt tās meitenes un sievietes, kuras atrodas destruktīvās un degradējošās attiecībās.

Kā skaidro pati Katrīna, "Blood Runs Quicker" ir stāsts par iekšēju cīņu starp miesu un garu – kad ir ļoti grūti neļauties ķermenim un bieži vien destruktīviem instinktiem, bet tā vietā sekot saprātam un sirdsbalsij, kas skaidri saka, ka jāsaņemas doties pretējā virzienā.

Arī meitene pati savulaik piedzīvojusi nelāgu attiecību pieredzi, par kuru plašāk var lasīt šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!