Foto: Vida Press
Amerikāņu rokgrupas "Paramore" soliste Heilija Viljamsa nesenā koncertā Nešvilā publikai paziņoja, ka muzikālā apvienība uz kādu laiku nolēmusi savos koncertos vairs neizpildīt vienu no tās populārākajiem hitiem "Misery Business", jo skaņdarbu tik bieži nācies spēlēt, ka nu esot pienācis laiks tam likt mieru.

Tiesa, šī nav pirmā reize, kad mākslinieki paši publiski atzinuši, ka ne acu galā neieredz kādu no saviem lielākajiem hitiem. Raidsabiedrība BBC apkopojusi piecas pasaulslavenas dziesmas, kuru izpildītāji pret tām izjūt nepatiku, dažos gadījumos – pat riebumu.

'Radiohead' – 'Creep'

Dziesma "Creep" 1993. gadā kļuva par angļu rokgrupas Radiohead lielo izlaušanās hitu, tomēr, kā intervijās stāstījuši paši mūziķi, viņiem attiecības ar šo kompozīciju esot "diezgan sarežģītas".

Deviņdesmitajos gados dziesma tika atskaņota visos "Radiohead" koncertos, un skaņdarbs mūziķiem bija tiktāl apnicis, ka grupas līderis Toms Jorks tai pat deva iesauku "mēsls" ("crap").

Kad grupa devās sava 1997. gadā iznākušā albuma "OK Computer" lielajā tūrē, mūziķiem dziesma teju vai izraisīja nelabumu, un koncertā Monreālā, kad pūlis pieprasīja "Creep", Jorks no skatuves godīgi paziņoja, ka "mums tā ir apriebusies".

Grupa vairākus gadus atteicās spēlēt savu lielo izlaušanās hitu, līdz pēc ilgāka pārtraukuma tas atkal izskanēja kādā koncertā 2016. gadā.

'Led Zeppelin' – 'Stairway to Heaven'

"Man uzmetīsies izsitumi, ja katrā koncertā nāksies dziedāt to dziesmu," par leģendārās grupas "Led Zeppelin" vienu no visu laiku populārākajām un zināmākajām dziesmām "Stairway to Heaven" 1988. gadā izdevumam "Los Angeles Times" sacīja grupas līderis Roberts PlāntsToreiz Plānts skaidroja, ka 1971. gadā, kad dziesma tika sarakstīta, viņam tā šķitusi tam laikam atbilstoša un nozīmīga, tomēr 17 gadus vēlāk, viņaprāt, tās vēstījums bija zaudējis aktualitāti.Kuluāros mēļo, ka Plānta nepatikas pret dziesmu dēļ viņam pat radušās nesaskaņas ar grupas ģitāristu Džimiju Peidžu.Kad "Led Zeppelin" dzīvie dalībnieki 2007. gadā atkalapvienojās vienam labdarības koncertam, Peidžs un Plānts ilgi nespēja vienoties par to, vai "Stairway to Heaven" tiks iekļauta koncerta dziesmu sarakstā.Beigās gan tika pieņemts lēmums, ka dziesma tiks izpildīta, bet tikai ar vienu noteikumu – Plānts nevēlējās, lai tā būtu koncerta noslēdzošā kompozīcija.

Madonna – 'Like a Virgin'

Savukārt Madonnai savu superhitu "Like a Virgin" ne tikai nepatīk izpildīt koncertos, bet viņai arī derdzas, ja tas tiek kaut kur atskaņots, piemēram, veikalā.Radio "New York's Z100" intervijā 2008. gadā Madonna atzina, ka, iespējams, nekad šo dziesmu nespēs izpildīt."Es vienkārši nevaru. Ja vien kāds man nepiedāvās samaksāt, piemēram, 30 miljonus ASV dolāru," toreiz apgalvoja Madonna.Savukārt kādā citā intervijā Madonna sūkstījusies, ka svešiniekiem šķietot, ka viņa nemitīgi grib klausīties pati savas dziesmas."Man neizprotama iemesla dēļ cilvēki domā, ka tad, kad esmu aizgājusi uz restorānu vai iepirkties, es gribu dzirdēt savas dziesmas. Un parasti tā ir "Like a Virgin" – tieši tā, kuru es negribu dzirdēt," sacījusi Madonna.

'Oasis' – 'Wonderwall'

Daudziem no mums noteikti gadījies nokļūt ballītē, kurā pēkšņi parādās tas viens puisis, kurš uz ģitāras prot notrinkšķināt kādu meldiņu, un vairumā gadījumu šis meldiņš ir britu grupas "Oasis" 1995. gadā iznākušais hits "Wonderwall".Mūsdienās "Oasis" atkalapvienošanās šķiet teju neiespējama. Bet vēl mazāka ir iespējamība, ka tās līderi Liams un Noels Galaheri kopā izpildīs dziesmu "Wonderwall", vēsta BBC.Dziesma grupas koncertos, kas notika pēc gadsimtu mijas, vairākus gadus netika izpildīta. "Katru reizi, kad es to dziedu, man gribas rīstīties," intervijā kanālam MTV 2008. gadā sacīja Liams."Tu aizbrauc uz Ameriku, un man prasa, vai es esmu "misters vondervols". Man gribas kādam iedot pa žokli," savu nepatiku neslēpa Liams.Lai gan abi brāļi Liams un Noels viens pret otru nelolo pārāk siltas jūtas, vismaz vienā viņu domas sakrīt – abiem riebjas "Wonderwall"."Man tā dziesma sevišķi nepatīk. Manuprāt, "Cigarettes and Alcohol" ir krietni pārāka dziesma," sacījis Noels.

'R.E.M' – 'Shiny Happy People'

Viena no amerikāņu grupas "R.E.M." visu laiku populārākajām dziesmām ir 1991. gadā iznākusī "Shiny Happy People", tomēr paši mūziķi pret to nelolo tik lielas simpātijas kā fani.Dziesma netika iekļauta grupas labāko hitu izlasē, kas iznāca 2003. gadā. Arī dzīvajos koncertos tā nav bieži atskaņota.Grupas līderis Maikls Staips intervijā izdevumam "The Sun" 2006. gadā skaidroja, ka viņš nevēloties, lai "R.E.M." tiek asociēta ar šo vienu dziesmu."Es negribu, lai tā ir dziesma, ar kuru "R.E.M." atceras pēc simts gadiem. Šo dziesmu būtu jāzina kā vienu no mūsu mazsvarīgākajiem hitiem," sacījis Staips.Tā kā grupa 2011. gadā izjuka, faniem nāksies samierināties ar domu, ka šo skaņdarbu "R.E.M." izpildījumā droši vien nekad vairs nebūs iespējams dzirdēt.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!