Фото: Ritvars Stankevičs

Iemīļotā skatuves māksliniece Laima Vaikule 31. martā svinēs 65 gadu jubileju, un par godu šim īpašajam notikumam izdevniecība "MicRec" laidusi klajā albumu "Leģendas. Laima Vaikule". Ceturtdienas, 14. marta, vakarā māksliniece un viņas daiļrades cienītāji sanākuši kopā diska prezentācijā.

Prezentācija tika aizvadīta viesnīcas "Grand Poet Hotel" restorānā "Snob", un pasākums bija izziņots kā pārsteiguma ballīte Vaikulei, kura bija pārliecināta, ka dodas uz pavisam ikdienišķu interviju, nevis albuma atklāšanas svētkiem.

Unikālās dziesmu izlases atvēršanas svētki izvērtās draudzīgā pēcpusdienā, kurā īpašie viesi uzstājās gan māksliniecei par godu, gan kopā ar viņu, "Delfi Izklaidi" informē pasākuma rīkotāji. Ar saviem apsveikumiem uz skatuves kāpa izdevējs un dzejnieks Guntars Račs, producente Elita Mīlgrāve, mūziķi Jānis Stībelis, Lauris Reiniks, grupa "Dagamba" un citi viesi.

Jaunā albuma prezentācijas svinības vienlaikus bija arī sveiciens estrādes dīvai viņas drīzajā jubilejā. "Kopš skolas laikiem man nav paticis svinēt savu dzimšanas dienu. Tāpēc mans solo koncerts 30. martā, kuram es gatavojos 24 stundas dienā un septiņas dienas nedēļā, kļūs par vērienīgu dzimšanas dienas svinēšanu," klātesošos uzrunāja Vaikule, aicinot visus uz savu koncertu "Arēnā Rīga". Māksliniece aicināja viņai svētkos nedāvināt ziedus, bet gan iepriecināt ar koncerta apmeklējumu un kopā būšanu.

Albumā "Leģendas. Laima Vaikule" iekļautas visas populārākās mākslinieces dziesmas latviešu valodā, ierakstītas daudzu gadu desmitu garumā. Lielākā daļa no tām nekad nav tikušas izdotas ne vinila platēs, ne citos skaņas nesējos. Albuma veidošanā tika izmantoti Latvijas Radio un izdevniecības "MicRec" arhīvi.

Kā vēsta izdevēji, šis albums ir ieskats dziedātājas radošajā karjerā, sākot no grupas "Laima" līdz pat mūsdienām. Albumā iekļautas tādas Maestro Paula pērles kā "Nenāciet klāt man rudenī", duets "Mazais panks" ar grupas "Dzeguzīte" zvaigzni, tolaik mazo puiku Gunāru Kalniņu, dziesmas "Šerloks Holmss", "Vārna", "Māte mani auklējusi" (šo dziesmu Vaikule koncertos velta savai mammai Janīnai), tāpat arī agrāk nepublicētas dziesmas "Nāc dejot riņķa deju", "Tas ir mans ceļš", kā arī Zigmāra Liepiņa dziesma "O, kādi zēni", ieskaņota 1983. gadā duetā ar Mirdzu Zīveri, kas bija senākais atrastais Vaikules ieraksts. Tāpat albumā starp 19 kompozīcijām iekļautas arī dziesmas ar Maestro Paula mūziku no 1996. gada albuma "Viss nāk un aiziet tālumā" un 2013. gada albuma "Atkal mājās".

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !