Foto: Vida Press
Lielbritānijas princis Endrū ceturtdien zaudēja savus militāros goda titulus, pieaugot sašutumam par apsūdzībām, ka viņš seksuāli izmantojis 17 gadus vecu meiteni.

Karaliene Elizabete II arī piekritusi tam, ka 61 gadu vecais Jorkas hercogs Endrū atsakās no dažādu labdarības organizāciju goda patrona lomas, ceturtdienas vakarā paziņoja Bekingemas pils.

Britu mediji ziņoja, ka viņš turpmāk arī nelietos "viņa karaliskās augstības" titulu oficiālā vidē.

Lēmums par titulu atņemšanu ir mēģinājums izolēt britu monarhiju no Endrū izteikto apsūdzību sekām.

Vairāk nekā 150 Lielbritānijas bruņoto spēku karavīri un veterāni vēstulē karalienei bija lūguši atņemt militāros titulus viņas otrajam dēlam, jo viņš nav ievērojis "ļoti augstos krietnuma, godīguma un godpilnas izturēšanās standartus", kas jāievēro britu virsniekiem.

Endrū divus gadu desmitus dienēja Karaliskajā flotē, tostarp kā helikoptera pilots 1982.gada Folklenda salu kara laikā.

Princis Endrū ir iesūdzēts ASV tiesā par nepilngadīgas amerikānietes seksuālu izmantošanu.

Prasību tiesā iesniegusi Virdžīnija Džufre, apgalvojot, ka skandalozais nelaiķa finansists Džefrijs Epstīns viņu kā nepilngadīgo esot "aizdevis" dažādiem cilvēkiem seksuālām attiecībām, tostarp princim Endrū.

Džufre apgalvoja, ka viņai bijušas seksuālas attiecības ar Endrū 2001.gadā Londonā. Tolaik viņai bija 17 gadi, un saskaņā ar ASV likumiem viņa bija nepilngadīga.

Endrū ir kategoriski noliedzis, ka viņam būtu bijis sekss ar Džufri, un apgalvojis, ka viņš pat neatceras tikšanos ar šo sievieti.

Londonas Metropoles policija pērn augustā sāka izskatīt ar Epstīnu saistītās apsūdzības, bet oktobrī paziņoja, ka nesāks izmeklēšanu pret princi Endrū.

Endrū 2019.gada novembrī paziņoja, ka atceļ līdzdalību visos valstiskajos pienākumos, jo britu sabiedrībā valdīja sašutums par viņa draudzību ar seksuālos noziegumos apsūdzēto Epstīnu.

Epstīns izdarīja pašnāvību federālajā aizturēšanas centrā Ņujorkā 2019.gada augustā, tiesu tā arī nesagaidot.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!