Foto: Publicitātes foto

Latvijas Televīzijā no 17. marta ceturtdienu vakaros plkst. 22.00 LTV7 rādīs jaunu piedzīvojumu raidījumu "2 āķi lomā", kurā divi pašmāju aktieri – Ērika Eglija-Grāvele un Gints Grāvelis – nodosies savam vaļaspriekam – makšķerēšanai.

Ērika Eglija-Grāvele par makšķerēšanu teic: "Tas nav tikai pīcku iemest un kaut ko izvilkt – tas ir kaut kas vairāk. Tas ir par savstarpējām attiecībām starp cilvēku un dabu. Prieks, ka es to varu darīt kopā ar savu vīru. Jāatzīst, ka sievām nav ko bīties, palaižot vīrus uz makšķerēšanu, – tajā procesā tiešām ir kaut kas foršs."

Gints un Ērika katrā epizodē dosies uz kādu citu Latvijas ūdenstilpni, izzinās tās leģendas un centīsies noķert katru reizi citu zivtiņu – vimbu, līdaku, zandartu, līni, foreli, nēģi, asari un buti. Tā būs draudzīga un azartiska savstarpējā cīņa starp raidījuma vadītājiem. Kuram no abiem āķis lomu nesīs pirmajam? Kura loms izrādīsies brangāks un kurš no abiem būs bijis veiksmīgāks makšķernieks?

Ceļā tiks sastapti arī citi makšķernieki, kas dalīsies savā pieredzē un izstāstīs knifus, kā tikt pie loma, – starp viņiem būs Guntis Kārkliņš, Pēteris Lideris, Austris Melngailis, Armands Romanovs, Rolands Pētersons, Einārs Siliņš, Uģis Circenis, Aleksandrs Rozenšteins un Mārtiņš Balodis. "Tikšanās ar sava aroda meistariem vienmēr sniedz pievienoto vērtību. Tas palīdz ieraudzīt procesu citādākām acīm – visam apakšā ir pārdomātas lietas, zināšanas, skaistums un tajā pašā laikā arī vienkāršums," atzīst Gints Grāvelis.

Raidījumu papildinās teikas par konkrētajām ūdenstilpnēm un interesanti fakti par Ventu, kad tā vēl bija kuģojama, noslēpumaino Burtnieka ezeru, Jūrkalni, Daugavu, reiz slaveno lašu audzētavu Salacā, vienmēr jauno Jadvigu Reneslāci, kas aktīvi darbojas Ķīšezerā, Pļaviņu HES būvniecību, upespērlenes lomu un tās saistību ar Pededzes upi, Ovišu bāku, Trīsciema vēsturi. Tāpat arī varēs veldzēties īstena lībiešu zvejnieka atmiņu stāstos par "iešanu" jūrā, tradicionālo nēģu zveju un daudz ko citu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!