Foto: Publicitātes attēli/Privātais arhīvs
Latvija ir maza zeme – TV moderatori, ziņu diktori, raidījumu vadītāji mēdz mainīt savas darba vietas, bet 2021. gads iezīmējies ar īpaši krasām pārmaiņām. Skandalozākās atlaišanas, sirsnīgas aiziešanas un atgriešanās, cerību pilnas jauna darba pieņemšanas, apspriestākās aizkulises TV šovos... Kāds bijis šis gads televīzijām, vēstām kompilācijā no ziņām, kas gada griezumā uzkrājušās "Delfi Izklaides" arhīvā.

No darba ēterā aiziet LTV ziņu diktore Sandra Zviedre

Foto: Publicitātes foto

Latvijas Televīzijas ilggadējā Dienas ziņu vadītāja Sandra Zviedre piektdien atvadās no Dienas ziņu skatītājiem. Pēc teju 23 gadiem LTV kadrā skatītāju iemīļotā diktore pieņēmusi lēmumu darbu kameras priekšā beigt.

Lasīt vairāk

Sandras Zviedres vietā LTV ziņu ēterā nāk žurnāliste Ilze Vēbere

Foto: Publicitātes foto

LTV Dienas ziņas turpmāk vadīs žurnāliste Ilze Vēbere, portālu "Delfi" informēja Latvijas Televīzijā.

Lasīt vairāk

Ansis Klintsons atstādināts no 'Preses kluba' vadīšanas

Foto: Publicitātes foto

Bijušais dziedātājs, tagad pasākumu vadītājs un TV personība Ansis Klintsons vairs nevadīs kanāla "RīgaTV 24" ikvakara sarunu raidījumu "Preses klubs".

Lasīt vairāk

Pie skatītājiem atgriežas kādreizējais LNT diktors Andris Auzāns

Foto: DELFI

Pēc divu gadu pauzes TV kameru priekšā atgriežas savulaik daudzu skatītāju iemīļotais moderators Andris Auzāns.

Lasīt vairāk

'Balss maskā' lielais noslēpums: cik cilvēku zina dalībnieku identitāti

Foto: Publicitātes attēli

Skatītāju iecienītais muzikālais šovs "Balss maskā" no cita veida šoviem atšķiras ar iespaidīgu līgumsodu gadījumā, ja zem maskas slēptā dziedātāja identitāte gaismā nāk priekšlaikus. "Delfi" jautāja TV3, cik tad īsti ir to cilvēku, kuriem konfidencialitātes līgums ir saistošs.

Lasīt vairāk

'Panorāmas' ēterā pēc ilgāka pārtraukuma atgriežas Laura Vonda

Foto: Publicitātes foto

Latvijas Televīzijas ēterā 10. maijā pēc ilgāka pārtraukuma atgriezīsies skatītāju iemīļotā raidījumu vadītāja Laura Vonda. Spraigajā laikā viņa pievienosies ziņu vadītāju komandai – Ilzei Dobelei, Ilzei Vēberei un Jānim Gestem, portālu "Delfi" informē LTV.

Lasīt vairāk

'Eirovīzija' Latvijai šogad izmaksājusi visdārgāk – 150 000 eiro

Foto: Publicitātes attēls

Latvijas Televīzija (LTV) atklājusi, ka mūsu valsts piedalīšanās lielajā "Eirovīzijā" šogad izmaksājusi visdārgāk, salīdzinot ar citiem gadiem, raksta izdevums "Privātā Dzīve".

Lasīt vairāk

Influencere Krista Zvirgzdiņa turpmāk vadīs 'Superbingo' azartšovu

Foto: Privātais arhīvs

Grima meistare, "Instagram" influencere Krista Zvirgzdiņa pievienojusies "Superbingo" TV komandai, portālu "Delfi" informē TV3.

Lasīt vairāk

Sandijs Semjonovs kļuvis par 'Preses kluba' vadītāju

Foto: Publicitātes foto

No 7. jūnija ikdienas aktuālo diskusiju raidījumam "Preses klubs" kanālā "RīgaTV 24" pievienosies režisors un žurnālists Sandijs Semjonovs.

Lasīt vairāk

Žaklīna Cinovska vaino Kristapu Zuti boksa šova idejas zādzībā

Foto: LETA/Publicitātes attēli

TV producente Žaklīna Cinovska sociālajā tīklā "Facebook" publiskojusi emocionālu ierakstu par ideju zādzībām pašmāju šovbiznesā. Īpaši skaudri vārdi viņai sakāmi par bokseri Kristapu Zuti, kurš pirms pandēmijas rosījās Cinovskas lolotajā idejā par boksa šovu.

Lasīt vairāk

Smeldzes šovs 'Caur ērkšķiem uz...' šogad pie skatītājiem nenonāks

Foto: Publicitātes foto

Daudzu skatītāju iecienītais TV sociālais projekts "Caur ērkšķiem uz..." šogad netiek filmēts, portālam "Delfi" teic "Helio Media" izpilddirektors Kaspars Ozoliņš.

Lasīt vairāk

Par ko atlaida sporta žurnālistu – Laura Lizbovska un TV3 versija

Foto: LETA

Pagājušajā nedēļā pieredzējušais sporta žurnālists Lauris Lizbovskis tviterī paziņoja, ka viņa kā sporta ziņu diktora karjera pēc 25 gadu darba ir noslēgusies. Lizbovskis televīzijas ekrānos ar sporta vēstīm parādījās 1996. gadā kā LNT Ziņu dienesta cilvēks. Pēc LNT pārpirkšanas viņš divus gadus nostrādāja TV3, taču nu darba attiecības ir pārtrauktas no darba devēja puses. Kāpēc tā noticis, skaidroja portāls "Delfi".

Lasīt vairāk

Atlaistā Lizbovska vietā TV3 sporta ziņas lasīs Jānis Pakalns

Foto: Privātais arhīvs

Turpmāk televīzijas kanāla TV3 sporta ziņas vadīs Jānis Pakalns, kurš skatītājus otrpus ekrānam uzrunās sestdien, 18.septembrī, aģentūru LETA informēja mediju grupas "TV3 Group" digitālā satura projektu vadītāja Lauma Zommere.

Lasīt vairāk

Par 430 000 eiro tirgo villu, kurā tikko filmēja Dzelzīša mīlas šovu

Foto: ss.lv

Sludinājumu portālā "ss.lv" ievietots sludinājums, kas vēsta: šova "Randiņš ar Dzelzīti" filmēšanas nams tiek pārdots.

Lasīt vairāk

Bijusī ziņu diktore Agnese Vārpiņa nu strādā Dailes teātrī

Foto: LETA

Bijusī TV3 ziņu moderatore un radio ētera personība Agnese Vārpiņa nu ir jaunā kolektīvā – viņa ir Dailes teātra komunikācijas daļas vadītāja.

Lasīt vairāk

Jaunā LTV ziņu raidījumu studija izmaksājusi 900 tūkstošus eiro

Foto: Publicitātes foto

Kopējās plānotās Latvijas Televīzijas (LTV) jaunās ziņu studijas un palīgtelpu izveides izmaksas ir 900 000 eiro ar PVN, portālam "Delfi" pastāstīja LTV komunikācijas speciāliste Anita Jansone.

Lasīt vairāk

LTV ētera seja Kristīne Komarovska pāriet darbā uz TV3

Foto: Publicitātes foto

Kanāla TV3 raidījuma "900 sekundes" moderatoru komandai piebiedrojusies Kristīne Komarovska, kura skatītājus otrpus ekrānam darba dienu rītos plkst. 6.25 uzrunās jau septembra sākumā, portālu "Delfi" informē mediju grupa "TV3 Group".

Lasīt vairāk

Cer, ka vietējie sapratīs. Deputāts Olte par balta pulvera šņaukšanas video

Foto: LETA

Sociālajos tīklos ievērību guvis video, kurā redzams Madonas novada domes deputāts Māris Olte (LZS/LRA) jauniešu kompānijā šņaucam baltu pulverveida vielu. Olte nenoliedz, ka video redzamais cilvēks patiešām ir viņš pats, taču notikušo raksturo kā "muļķīgu neuzmanību" un noliedz, ka tās būtu bijušas narkotikas.

Lasīt vairāk

Televīzijas kanāls 'RīgaTV 24' maina nosaukumu un logo

Foto: Publicitātes attēli

Atklājot jauno sezonu, no 6. septembra televīzijas kanāls TV 24 modernizē savu tēlu un maina kanāla nosaukumu un logo. Iepriekš zināms kā "RīgaTV 24", turpmāk kanāls sauksies TV 24, portālam "Delfi" pauda kanāla pārstāve Kamita Kalniņa.

Lasīt vairāk

Žaklīna Cinovska apņēmusies 'rebrendingot' Pirmo Baltijas kanālu

Foto: Publicitātes foto

Par Pirmā Baltijas kanāla (PBK) radošo direktori ir kļuvusi producente un iTV vadītāja Žaklīna Cinovska. Šāds lēmums saistīts ar PBK stratēģijas maiņu, jo jau no 27. septembra PBK skatītājiem piedāvās jaunu saturu latviešu valodā, portālam "Delfi" pavēstīja pati Cinovska.

Lasīt vairāk

No TV3 atlaistā diktore Arta Skuja sāk darbu ReTV Ziņu dienestā

Foto: Publicitātes foto

Kanāls ReTV no šīs svētdienas, 26.septembra, nāk klajā ar vēl vienu analītisku raidījumu "Re:Skats", kuru vadīs ReTV Ziņu dienesta moderators Oskars Brasliņš un viena no Latvijā vadošajām ziņu moderatorēm Arta Skuja, kura pievienojusies ReTV Ziņu dienesta komandai, portālu "Delfi" informē kanāla publicitātes vadītājs Andris Jurga.

Lasīt vairāk

Balvu vecpuiša Gunāra dzīve bijusi daudz skaudrāka, nekā rādīts TV šovos

Foto: Kaspars Filips Dobrovolskis

Kolorītais un dzīvespriecīgais TV šovu veterāns Gunārs Sārtaputns septembra beigās pēkšņi devās mūžībā. Izdevums "Privātā Dzīve" izpētījis, kas tad īsti notika un kāda bija slavenākā balvēnieša dzīve.

Lasīt vairāk

Dzelzītis par skandalozo mīlas šovu: piedzēros, kad sapratu, kur esmu nokļuvis

Foto: Publicitātes foto

Pagājušajā nedēļā noslēdzās TV3 rīkotais iepazīšanās šovs "Randiņš ar Dzelzīti", kurā Dailes teātra aktieris tika pieteikts kā iekārojams vecpuisis, kurš meklē sev līgavu. Šonedēļ žurnālā "Ieva" publicēta intervija ar šova varoni. Sarunas gaitā aktieris liek noprast, ka jau sākotnēji nožēlojis dalību šovā, tomēr līgums jau bijis parakstīts.

Lasīt vairāk

Darbību izbeidz populārais Džilindžera sarunu šovs 'Dž.Spot'

Foto: Kadrs no video

"Sarunas par jūtīgām tēmām" – ar šādu saukli pērnā gada novembrī pie skatītājiem un klausītājiem nonāca jauns sarunu šovs "YouTube" platformā "Dž:Spot", ko sākotnēji vadīja režisors Dž. Dž. Džilindžers kopā ar Ievu Adamss, bet beidzamajā laikā režisors viens pats. Nu pieņemts lēmums populāro raidījumu slēgt, portālam "Delfi" pavēstīja šova producente Ērika Matrosova.

Lasīt vairāk

Ramona Salmiņa aiziet no LTV 'Rīta Panorāmas' laika ziņām

Foto: Privātais arhīvs

Latvijas Televīzijas (LTV) laika ziņu moderatore Ramona Salmiņa otrdien sociālajā vietnē "Instagram" pavēstīja, ka turpmāk vairs nelasīs laika vēstis televīzijas rīta ziņu raidījumā "Rīta Panorāma".

Lasīt vairāk

LTV darbu sāk jauna laika ziņu vadītāja Ilze Kornete

Foto: LTV/Aksels Roberts Zirnis

Kopš novembra Latvijas Televīzijas (LTV) "Rīta Panorāmas" komandai ir pievienojusies jauna laika ziņu vadītāja Ilze Kornete, portālu "Delfi" informē televīzijā.

Lasīt vairāk

14 gadus vecais jelgavnieks Martins sāk darbu TV3 laika ziņās

Foto: Publicitātes foto

Rīt, 17. decembrī, savu pirmo oficiālo darba dienu mediju grupas "TV3 Group" rīta raidījumā "900 sekundes" aizvadīs tikai 14 gadus vecais laika ziņu moderators un laikapstākļu entuziasts Martins Bergšteins, kurš ar meteoroloģiju vēlas saistīt arī savu turpmāko karjeru. Lai arī savu TV debiju piedzīvoja jau pagājušajā nedēļā, sākot ar rītdienu viņš oficiāli pievienojas komandai, lai katru piektdienas rītu skatītājiem vēstītu aktuālāko laika prognozi dienai un gaidāmajām brīvdienām.

Lasīt vairāk

TV diktors Ivo Goldmanis izrāvies no bezpajumtnieka dzīves

Foto: LETA/Publicitātes foto/DELFI kolāža

Šoruden vairāku mediju redakcijas saņēma šokējošu fotogrāfiju – tajā bija redzams savulaik LNT un pēc tam arī TV3 moderators Ivo Goldmanis cilvēka cieņu pazemojošā stāvoklī. Izdevums "Kas Jauns" vēstīja, ka viņš ir alkohola atkarības varā un kļuvis par bezpajumtnieku. Nu stāstam ir turpinājums.

Lasīt vairāk

Pa atslēgas caurumu aizkadrā: kas un kā veido tēlu TV ziņnešiem

Foto: Publicitātes attēli/Privātais arhīvs

Lai gan televīzijai kā medijam pats būtiskākais ir ātra un kvalitatīva aktuālās informācijas pasniegšana, nozīme ir arī tam, kā izskatās cilvēki, kuri ik dienu mūs uzrunā no TV ekrāniem. TV sejas vienā mirklī var nonākt ne tikai ļaužu valodās, ja ar tēlu nošauts greizi, bet arī novērst uzmanību no ziņu satura. Par televīzijas moderatoru un diktoru izskatu ikdienā aizkadrā rūpējas virkne cilvēku, kuri piekrita padalīties aizkadra "ķēķī" un pastāstīt, kā notiek TV personību tēla veidošana.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!