Mūziķis Ralfs Eilands, kurš jau kopš kara pirmajām dienām aktīvi iesaistījies Ukrainas armijā, kopā ar savu ukraiņu draugu uzrunā Latvijas sabiedrību, aicinot ziedot līdzekļus bezpilota drona "Bayraktar" iegādei. Lai mērķi sasniegtu, nepieciešami pieci miljoni eiro.

Turpinoties Krievijas agresijai Ukrainā, Latvijas iedzīvotāji ar Aizsardzības ministrijas un Ziedot.lv atbalstu nolēmuši ziedot "Latvijas bairaktaram", kuru plāno iegādāties no Turcijas, lai dāvinātu Ukrainai.

"Ar ziedojumu "Latvijas bairaktaram" ir iespēja arī mums parādīt savu atbalstu Ukrainai šajā nežēlīgajā karā un caur ukraiņu rokām nodot sveicienus krievu okupantiem," – tā par akciju vēsta viens no tās iniciatoriem Ralfs Eilands. Viņa ukraiņu draugs Volodimirs Birjukovs, kurš arī ir ir projekta vēstnesis, piebilst: "Esmu bezgala pateicīgs par visu, ko Latvija jau ir darījusi Ukrainas labā. Mēs to redzam un no sirds novērtējam. Arī šis atbalsts manai tautai ir ļoti nepieciešams. Krievu okupantiem un Vladimiram Putinam nekas neizdosies, jo spēcīgā Ukrainas armija jau ir pierādījusi, ka spēj aizstāvēt ne tikai Ukrainu, bet arī visu civilizēto, demokrātisko un, pats galvenais, brīvo pasauli!"

"Bayraktar TB2" (no turku valodas – "karognesējs") ir Turcijā ražots attālināti vadāms bezpilota kaujas lidaparāts. Latvija nav pirmā valsts, kuras iedzīvotāji nolēmuši paust savu atbalstu Ukrainai, vācot ziedojumus šim kaujas lidaparātam. Līdzīgas akcijas jau notikušas, piemēram, Polijā, Lietuvā, Norvēģijā un Kanādā.

Kampaņā Lietuvā tauta burtiski dažās dienās savāca dronam nepieciešamos miljonus, bet Turcija to pēc tam Lietuvai uzdāvināja un nauda aizgāja cita veida palīdzībai Ukrainai.

Uz "Delfi" jautājumu, cik ātri piecus miljonus varētu savākt latvieši, Eilands teic: "Ja uztversim to kā svarīgu kopīgu misiju, tad viss izdosies ātri. Daļa cilvēku šobrīd par karu ir piemirsuši. Šīs akcijas mērķis ir ne tikai savākt vajadzīgo summu, bet arī atgādināt, ka nekas diemžēl vēl nav beidzies, tādēļ svarīgi, ka mūsu atbalsts neizsīkst!"

Drona iegādei var ziedot šeit. Darbojas arī ziedojumu tālruņa numurs 90006561 (maksa par zvanu 4,27 eiro).

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!