Foto: AFP/Scanpix

Pasaulē ir lērums entuziastu, kuri rūpīgi izpēta katru bildīti, kas ar ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) gādību tapusi uz Marsa virsmas, un nereti foto tiek "atrastas" visai dīvainas un pat absurdas lietas.

Sazvērestību teoriju piekritēju un amatieru-ufologu vērība ir apbrīnojama – pēdējā laikā medijus arvien biežāk pāršalc ziņas par sensacionāliem un, protams, pretrunīgiem, kā arī ne visai ticamiem atklājumiem, kas veikti uz Marsa.

Katrs šāds atklājums sabiedrībai liek sadalīties divās nometnēs – vieni tikai pavīpsnā par amatieru cītību, radošo iztēli un fanātismu, savukārt citi kļūst aizdomīgi, ka Marss, iespējams, nemaz nav tik garlaicīgs un neapdzīvots, kā mums varētu šķist.

Patiesība, protams, ir tur – ārā, taču katra paša ziņā paliek tas, vai ir vērts ticēt Marsa virsmas foto pētnieku atklājumiem. DELFI Izklaide piedāvā nelielu apkopojumu ar ērmīgām lietām, kuras amatieri-ufologi un virtuālie arheologi pēdējos gados piefiksējuši uz Marsa.

Reliģija ir izplatīta arī uz citām planētām

Foto: NASA
Šopavasar mediju ievērību izpelnījās franču pašpasludinātais ufologs un kosmosa izzinātājs Kristians Meiss – viņš NASA visurgājēja Curiosity 2014. gada janvārī uzņemtā bildītē saskatīja krustu un sabrukuša tempļa drupas.

Savs sakāmais par to bija arī zināmās aprindās populārajam NLO medniekam un konspirāciju teoriju piekritējam Skotam Varingam, kurš ir viens no rūdītākajiem un pieredzes bagātākajiem Marsa virsmas bilžu pētniekiem pasaulē.

Varings savā blogā paziņoja, ka francūzis veicis varenu atklājumu. Arī viņam kā jomas ekspertam ar savu uztrenēto aci bildē izdevās saskatīt krustu un sabrukušas svētnīcas jumta atliekas.

Tiesa, šī nav pirmā reize, kad Marsa virsmas bildēs veikts atklājums ar reliģiozu piesitienu. Tā, piemēram, 2014. gada maijā interneta lietotājs ar segvārdu Truthseeker ziņoja, ka viņš NASA visurgājēja Curiosity pārraidītā video sižetā pamanījis koka krustu un kapakmeni.

Pavirši marsieši uz sarkanās planētas atstājuši ieroci

Foto: NASA
Šī gada sākumā kāds kosmosa pētnieks veica, iespējams, vienu no sensacionālākajiem atklājumiem cilvēces vēsturē – YouTube lietotājs Streetcap1 vienā no daudzajām Marsa virsmas bildītēm bija pamanījis citplanētiešu ieroci.

Foto, kurā, iespējams, redzams pavisam īsts kosmosa būtņu šaujamais, 2014. gadā iemūžinājis NASA visurgājējs Opportunity. Ironiskā kārtā arī šoreiz sīkāku izpēti metās veikt izdaudzinātais visuma pētniecības dižgars Skots Varings.

"Es domāju, ka šis ir viens no iemesliem, kādēļ NASA uz Marsu sūta visurgājējus – lai tie atrastu citplanētiešu tehnoloģijas un piefiksētu to atrašanās vietu. Vēlāk šīs lietas, iespējams, tiks savāktas," savā blogā toreiz spriedelējis Varings.

Citplanētieši ar apskaužamu regularitāti apciemo Marsu

Tam, kādēļ uz Marsa tā vienkārši mētājas citplanētiešu ierocis, patiesībā ir visai loģisks skaidrojums – uz planētas savulaik manītas kosmosa būtnes. Turklāt NLO mednieki pirms diviem gadiem tam sniedza neapgāžamus pierādījumus.

Pētnieki-amatieri kādā Marsa virsmas visurgājēja Curiosity uzņemtā bildē bija saskatījuši citplanētiešu kuģa siluetu. NLO piefiksēts viena no daudzajām kamerām, kas novietota zondes priekšā.

Sazvērestību teoriju piekritēji savā pārliecībā bija tik nesatricināmi, ka daži entuziasti pat izveidoja video, kurā reizi par visām reizēm parādīja, ka citplanētieši eksistē un tiem patīk dzīvoties uz Marsa.

Jāatzīmē, ka lidojošie šķīvīši, turklāt veseli četri, Marsa tuvumā tika piefiksēti arī 2012. gadā.

Vietējais zoodārzs – pele, ķirzaka, gorilla un pat Obamas galva

Foto: NASA
2013. gada pavasarī pasauli satricināja NASA foto, kurā kāds japāņu entuziasts bija saskatījis milzu ķirzaku. Arī šoreiz pie sīkākas analīzes ķērās leģendārais neparasto parādību pētnieks Skots Varings.

"Es savā korespondencē pamanīju vēstuli no nezināma cilvēka Japānā, kurš apgalvoja, ka uz Marsa virsmas saskatījis radību, kas līdzīga ķirzakai. Ja jau uz šīs planētas ir ūdens rezerves, tad kāpēc gan tur nevarētu dzīvot šādas radības?" prātoja Varings.

Toreiz Marsa pētniecības entuziasti sadalījās divās nometnēs – vieni uzskatīja, ka tas ir neparastas formas iezis, bet citi bija pārliecināti, ka NASA tur veic slepenus eksperimentus, kurā iesaistītas arī dzīvas būtnes.

Savukārt aizvadītā gada rudenī Bristolē dzīvojošais kosmosa pētniecības entuziasts Džo Vaits kādā visurgājēja Curiosity iemūžinātā bildītē pamanīja gigantisku peli.

"Skaidrs kā diena, ka tas izskatās pēc ļoti liela grauzēja, kurš sēž Geila krātera korē. Iespējams, tā ir optiskā ilūzija, taču šim veidojumam ir labi saskatāmas ausis, deguns un acis. Tas atgādina ļoti lielu peli – aptuveni divas vai trīs pēdas garu," pasaulei pavēstīja Vaits.

Tāpat jāatzīmē fakts, ka savulaik uz Marsa piefiksēta arī pārakmeņojusies iguāna. Savukārt kāds īpaši vērīgs virtuālais arheologs pirms diviem gadiem uz planētas atrada ASV prezidenta Baraka Obamas galvu. Ja var ticēt visam, ko saka, arī akmens gorilla tupot uz sarkanās planētas.

Aizmāršīgs nacistu karavīrs uz Marsa atstājis savu ķiveri

Foto: NASA
2013. gadā pasaule tika iepazīstināta ar, iespējams, visu laiku absurdāko atklājumu no Marsa. Acīgākie sarkanās planētas foto pētnieki kādā bildē pamanīja Otrā pasaules kara laika ķiveri.

It kā ar to vēl nebūtu gana, īpaši manīgie Marsa virsmas izzinātāji bija izsecinājuši, ka ķivere izskatās gluži pēc tādas, kādu valkāja Trešā reiha vācu karavīri.

Kamēr tika apspriestas dažādas teorijas par to, kā šī ķivere varēja nonākt uz Marsa, speciālisti apgalvoja, ka tā esot vien gaismas un ēnu spēle, kas parastam akmenim liek izskatīties pēc ķiveres. Jāpiebilst, tas skan visai loģiski.

Jā, Senie ēģiptieši tiešām bijuši kosmosā

Jau iepriekš vairākkārt minētā kosmosa izzinātāja, NLO pētnieka un neparasto parādību blogera Skota Varinga spējas komentārus vairs neprasa. To arī apliecina fakts, ka viņš pirms vairāk nekā diviem gadiem uz Marsa atklāja ēģiptiešu skulptūras.

Virtuālais arheologs kādā sarkanās planētas virsmas bildītē saskatīja veidojumus, kas viņam atgādināja senas ēģiptiešu figūras. Varingam piekrita arī citi sazvērestību teoriju piekritēji, kuri attēlā zem statujas bija piefiksējuši taisnstūra formas plāksnes.

NLO blogeru vidū toreiz aizsākās diskusijas – vai marsieši viesojušies Senajā Ēģiptē, vai ēģiptieši bijuši kosmosā. Tiesa, racionālāk noskaņoti cilvēki ieteica vēlreiz pārdomāt, vai tik kārtējo reizi visuma izzinātāji nav iekrituši uz parastām ēnu spēlēm.

Arī automašīnu detaļas tā vienkārši mētājas uz Marsa

Foto: NASA
Vērā ņemams atklājums uz Marsa tika veikts arī 2013. gada nogalē. Toreiz virtuālie arheologi un kosmosa pētnieki, kas nodarbojas ar citu planētu fotogrāfiju pētīšanu un neparastu priekšmetu meklēšanu, uzgāja īpatnējas mašīnas detaļas.

Šo atklājumu veica Marsa anomāliju pētnieks Džozefs P. Skipers. Vīrietis bija rūpīgi izpētījis Geila krātera interaktīvo panorāmu, un viņa uzmanību piesaistīja trīs dīvaini objekti, kas krasi atšķīrās no kopējā planētas virsmas fona.

Skipers šos nenosakāmās izcelsmes objektus pasludināja par auto detaļām – Marsa pētnieks visā nopietnībā uzskatīja, ka viņš uzgājis riepas disku. Kā ierasts, NASA eksperti sevi lieki neapgrūtināja ar uzcītīgā sarkanās planētas arheologa atraduma komentēšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!