Foto: Publicitātes attēli
Ikviens bērnībā noteikti ir tīksminājies par kādu sev iemīļotu multfilmu, ar nepacietību sēdējis pie televizora vai arī saņēmis svētkos rotaļlietu ar savu iecienīto animācijas filmiņas tēlu. Multenes tiek pārvērstas arī realitātē, piemēram, radot mājas, kas izskatās gluži kā bērnu iecienītajās pārraidēs.

Noteikti kāds no jums ir redzējis multfilmu par jautro Flinstonu ģimeni, modernajiem Džeksoniem, princesi Bārbiju, zemūdens valstības iemītnieku Sūkli Bobu vai arī pašmāju jautro multfilmu "Avārijas brigāde". Šo iemītnieku mājas ir uzbūvētas realitātē, tādējādi radot īstu sajūsmu faniem.

"Tava Māja" piedāvā ieskatu piecās mājās, kas ir ļoti līdzīgas vai identiskas multfilmām.

Foto: Kalifornijas eksperimentālā 'Flinstonmāja' par 2,5 miljoniem

Foto: Publicitātes foto

Jaunu saimnieku atradis par Kalifornijas Flinstonu māju dēvētais savrupnams Sanfrancisko ekskluzīvajā un paugurainajā Hilsboro piepilsētā, ziņo portāls "Atlas Obscura".

Lasīt vairāk

Kad multfilma pārtop realitātē: Sūkļa Boba ananasu namiņš Dominikānas Republikā

Foto: Publicitātes foto

Kurš gan nezina bērnu iecienīto multfilmu par Sūkli Bobu Kvadrātbiksi un viņa zemūdens piedzīvojumiem Klusajā okeānā? Viens no raksturojošākajiem elementiem multfilmā bija ne tikai tēli, bet arī ananasu namiņš, kurā dzīvoja Sūklis Bobs. Mūsdienās multfilma tapusi par realitāti, jo Dominikānas Republikā uzbūvēta slavenā ananasu namiņa kopija, kurā var palikt pa nakti.

Lasīt vairāk

Bārbiju sapņu māja Berlīnē, kas izraisīja feniminstu dusmas

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Šī māja viennozīmīgi ir teju katrs meitenes sapnis. 2013. gada 16. maijā 2508 kvadrātmetrus lielo rozā namu uzbūvēja Berlīnē, bet šī celtne nebija uz palikšanu, jo tā pēc pāris mēnešiem (25. augusta) devās tūrē pa citām Eiropas pilsētām, vēstīja CNN.

Sapņu namā bija ne tikai Bārbijas kafejnīca, bet arī attēlots viss Bārbijas rozā dzīvesveids - sākot no virtuves iekārtām līdz pat kleitām.

Kā vēsta medijs, māja uzbūvēta, lai parādītu Bārbijas Malibu dzīvesstilu. Ēkā bija vairākas istabas, kurā varēja aplūkot Bārbijas pucēšanās stūrīti, virtuvi, krāšņo garderobi un daudz ko citu. Tāpat tajā varēja apskatīt 350 lelles, cept virtuālos kapkeikus cepeškrāsnī un dāvanu veikalā iegādāties dažādus suvenīrus ar lelli Bārbiju.

Tiesa, šī nama esmību neatbalstīja feministu aktīvisti, kuri dedzīgi iestājās pret Bārbijas attēloto dzīvesveidu. Kā liecina ziņu aģentūras "AFP" fotoattēli, dažas no feministēm izģērbās kailas, iegūlās rozajā kurpē, kas bija Barbiju mājas pagalmā, un ar degošu krustu rokās protestēja pret šo celtni un attēloto Bārbijas dzīvi.

Džetsonu fūtūristiskā māja Kalifornijā

Tie, kuri ir redzējuši reiz multfilmu par Džetsoniem, noteikti, ka Kalifornijas mājā varēs saskatīt līdzības ar debesskrāpi multfilmā. Kā ziņo portāls "Arch Daily", šī fūtūristiskā māja "Chemosphere" atrodas Losandželosā, un tā būvēta 1960. gadā. Agrāk tā dēvēta par modernāko māju pasaulē.

Tā būvēta pēc īpaša pasūtījuma Melenam Lautneram, kurš bija gaisa kuģu inženieris. Arhitektiem šī ēkas projektēšana bijis liels izaicinājums, jo ēka atrodas apvidū, kuru mēdz satricināt zemestrīces, vēsta "Arch Daily".

Māja tika aprīkota ar visu dzīvošanai nepieciešamo – virtuvi, dzīvojamo istabu, četrām guļamistabām un vannasistabu. Ēkā netika ierīkots lifts, bet gan iespaidīgas kāpnes, lai varētu nokļūt līdz 30 metrus augstā mājokļa namdurvīm.

View this post on Instagram

A post shared by मरमेड करेन (@aquamarineee___) on Sep 3, 2017 at 7:19am PDT

View this post on Instagram

A post shared by TASCHEN SCALE MODELS (@philippstrafehl) on Jan 19, 2019 at 12:21am PST

View this post on Instagram

A post shared by Carlos Boeschenstein (@carlosboeschenstein) on Dec 15, 2017 at 6:48am PST

"Avārijas brigādes" ciematiņš Latvijā

Foto: DELFI

Arī latvieši var lepoties ar ēkām, kas celtas par godu multfilmai. Šo godu izpelnījusies atraktīvā un populārā filmiņa "Avārijas brigāde", kurai par godu tapis atrakciju parks Lēdmanes pagastā. Tajā apskatāmi arī dinozauru modeļi, "Cālis.lv" latviešu pasaku taka, Avārijas brigādes pilsētiņa un citas interesantas atrakcijas.

Lasīt vairāk.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!