Fоtо: Shutterstock
Aviokompānijas "Rynair" tiešais reiss uz Ķelni, kas kavē piecas stundas, – šādu situāciju pieredzējis "Delfi" žurnālists Viesturs Radovics, kurš aviokompānijai iesniedza lūgumu par kompensāciju, bet pēc ilgas un garas atrakstīšanās tā prasību noraidījusi. Sak, viņi nav vainīgi, dzinējā ieskrēja putns.

Viesturs nav vienīgais, kas saskāries ar situāciju, ka neplānoti nākas ieviest korekcijas savos atpūtas vai darba brauciena plānos, jo lidojums kavē vairākas stundas vai tiek atcelts pavisam. Tāpēc šajā rakstā par to, kādās situācijās pienākas kompensācija par atceltu vai kavētu reisu, kādi ir tās apmēri un kā rīkoties, ja aviokompānija to atsakās izmaksāt.

Viesturs pēc atteikuma saņemšanas no aviokompānijas pēc palīdzības vērsās "Refund.me" (kopš 2021. gada apvienojies ar "AirHelp") – uzņēmumā, kas sniedz juridiskos pakalpojumus aviopasažieriem, kuru lidojumi atcelti vai pārcelti. Lieta izvērtās gara un piņķerīga – pēc pusgada arī "Refund.me" Viesturu informēja, ka "Ryanair" atsakās maksāt, bet taisnība ir Viestura pusē, un viņa vārdā "Refund.me" aviokompāniju iesūdzēja tiesā.

Чтобы продолжить чтение, оформите абонемент.

Пожалуйста, подождите!

Мы подбираем для вас наиболее подходящее предложение подписки...

Loading...

Предложение о подписке не отображается? Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы или перезагрузите страницу.
В случае вопросов пишите на konts@delfi.lv

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !