Foto: Rundāles pils muzejs

Rundāles pils muzejs uzņemts Eiropas Karalisko rezidenču tīklā – organizācijā, kurā apvienojušās ievērojamākās Eiropas valdnieku rezidences, starp tām arī Versaļas pils pie Parīzes, Sansusī pils Potsdamā un Šēnbrunnas pils Vīnē, informē Rundāles pils muzeja pārstāve Andra Jakoviča.

Dalība organizācijā pavērs Rundāles pils muzejam sadarbības iespējas ar Eiropas ievērojamākajām un pieredzes bagātākajām pilīm–muzejiem. Ar organizācijas palīdzību tiks veicināta sadarbība zinātniskajā darbā, kultūras mantojuma saglabāšanā un pārvaldībā, kā arī tūrisma veicināšanā.

"Rundāles pils muzeja iestāšanās Eiropas Karalisko rezidenču tīklā pierāda, ka mūsu lolotā pils ir līdzvērtīga izcilākajām pilīm Eiropā, un tas noteikti veicinās Latvijas atpazīstamību ne tikai profesionāļu, bet arī kultūras tūristu vidū. Muzejam galvenokārt tas ir ieguvums tieši profesionālajā jomā. Organizācijai ir 27 gadu pieredze mērķtiecīgas sadarbības veicināšanā starp iestādēm, kas pārvalda īpaša tipa kultūras pieminekļus – bijušās un esošās valdnieku rezidences. Organizācijas biedrus vieno atbildība ne tikai par izcilu mākslas kolekciju saglabāšanu, bet arī par arhitektūras kompleksu un dārzu uzturēšanu. Rundāles pils muzejam aktīva dalībnieka statuss Eiropas Karalisko rezidenču tīklā pavērs iespēju nepastarpināti sadarboties ar līdzīgām iestādēm, mācīties no labās prakses piemēriem un dalīties ar savu pieredzi kopīgu problēmu risināšanā," ieguvumus izceļ Rundāles pils muzeja direktore Laura Lūse.

Eiropas Karalisko rezidenču tīklā ietilpst 32 organizācijas no 14 valstīm, kas kopā pārstāv vairāk nekā 100 valdnieku rezidences. Savā starpā tās sadarbojas dažādos formātos – muzeju direktori tiekas reizi gadā ģenerālajā asamblejā, bet muzeju speciālistiem ir iespēja piedalīties tehniskajās sanāksmēs, kas ik reizi veltītas citai tēmai vai problēmas risināšanai.

Organizācijas dalībniekiem pieejami īstermiņa mobilitātes programmas granti, kas ļauj muzeja speciālistiem doties pieredzes apmaiņas braucienos uz citiem organizācijā pārstāvētajiem muzejiem.
Tāpat Eiropas Karalisko rezidenču tīkls ir sadarbības partneris Versaļas pils vadītajā starptautiskajā preventīvās konservācijas pētniecības programmā EPICO (Preventīvās konservācijas Eiropas protokols). Tās mērķis ir izstrādāt vēsturiskajās ēkās esošajām muzeju kolekcijām īpaši pielāgotu preventīvās konservācijas metodi, lai savlaicīgi varētu konstatēt izmaiņas objektu saglabātības stāvoklī, noteikt izmaiņu cēloņus un atrast piemērotākos risinājumus.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!