Drīzumā tiks atklāts jauns pārgājienu maršruts, kas vedīs pa divām Balkānu valstīm – Horvātiju un Bosniju un Hercegovinu, raksta "Forbes". Taka savienos populāro Horvātijas galamērķi Dubrovniku ar Medžugorje (Međugorje) ciematu Bosnijā un Hercegovinā, kas galvenokārt piesaista reliģisko tūrismu.

Jaunās takas "Dubrovnikas–Medžugorjes ceļš" ("Camino Dubrovnik-Međugorje") projekts prezentēts jūlija sākumā, un projektā sadarbojas vairākas pašvaldības no abām Balkānu valstīm, tostarp Dubrovnika, Čapljina un Ravno. "Uzskatu, ka sākam lielisku projektu, kura attīstība sniegs jaunu vērtību mūsu kopienām," Dubrovnikas mēru Mato Frankoviču citē "Forbes".

Jaunais projekts varētu palīdzēt apkarot virstūrisma problēmas Dubrovnikā, kas nesen tika pasludināta par visvairāk apmeklēto pilsētu Eiropā, un pievērst lielāku uzmanību nepietiekami novērtētiem galamērķiem Bosnijā un Hercegovinā.

Pārgājiena taka ir apmēram 147 kilometrus gara, un savieno Benediktiešu klosteri Dubrovnikā ar Svētā Jakova baznīcu Medžugorjē, vēsta "The Dubrovnik Times". Paredzams, ka pārgājiens aizņems sešas dienas, un maršruts galvenokārt vedīs pa vēsturiskām takām, ko kādreiz vietējie iedzīvotāji izmantoja, lai pārvietotos starp reliģiskām vietām. Jaunajā maršrutā redzamas arī daudzas nozīmīgas dabas un kultūras mantojuma vietas.

Taka ved pa daudziem posmiem, kas mūsdienās vairs netiek izmantoti un bieži vien ir aizauguši. Plānots, ka takas tīrīšana un norāžu uzstādīšana sāksies septembrī un ilgs līdz oktobrim. Kad tas būs paveikts, tiks izdota detalizēta jaunā pārgājiena maršruta karte.

Foto: Shutterstock
Ceļš, kas ved Medžugorjes svētajā "Krizevac" un būs daļa no jaunā maršruta


Kamēr Dubrovniku pēdējos gados teju no kājām nost gāž tūristu pūļi, kaimiņos esošo Bosniju un Hercegovinu ceļotāji bieži ignorē. Jaunais pārgājienu maršruts, cerams, novirzīs vairāk apmeklētājus no pārpildītās Horvātijas pilsētas un mudinās izpētīt Medžugorjes ciematu un tuvējos kalnus pie valstu robežas.

Katoļu vidū Medžugorje slavu ieguva pēc tam, kad 1981. gadā pusaudžu grupa ziņoja, ka kalnā "Krizevac" redzējuši parādāmies Jaunavu Mariju. 2019. gadā Vatikāns "Parādīšanās kalnu" ("Apparition Hill") atzina par oficiālu svētceļojumu vietu, un kopš tā laika pilsētas ielas kļuvušas par īstenu reliģiskās atribūtikas suvenīru tirgošanās vietu. Kāpšana Medžugorjes svētajā "Krizevac" kalnā tiek sludināta kā izglītojoša pieredze gan ticīgajiem, gan neticīgajiem. Kalna virsotnē ir 1933. gadā uzcelta Jaunavas Marijas statuja, un no šīs vietas paveras iespaidīgs skats uz Adrijas jūras piekrasti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!