Fоtо: Privātais arhīvs
Nav šaubu, ka liekais svars mūsdienās ir aktuāla problēma it visur pasaulē. Un lai gan par veselīgu dzīvesveidu tiek runāts teju ik dienu, mūsu piesātinātais un aizņemtais dzīvesveids ne vienmēr atļauj to piekopt. Jāpiebilst, ka ir cilvēki, kam apaļumi patiesi piestāv un viņi savā ķermenī jūtas labi. Taču, ja liekie kilogrami sāk apgrūtināt tavu ikdienu fiziski, iespējams, arī psiholoģiski, varbūt ir laiks apsvērt dzīves paradumu maiņu.

Iespējams, arī tu esi sapratusi, ka tavā dzīvē ir nepieciešamas pārmaiņas pretim veselīgam dzīvesveidam, bet tev pietrūkst pavisam nedaudz iedvesmas, lai pārmaiņu ceļu uzsāktu. Tieši tāpēc esam ielūkojušies ''Viņa'' rakstu arhīvā, no kura vēlamies izcelt vairākus apņēmīgu un bezgala iedvesmojošu sieviešu stāstus par cīņu ar lieko svaru un pašapziņas iegūšanu.

Lasi tālāk un uzzināsi, ka pie pirmā mēģinājuma nevajag padoties. To ļoti labi pierāda Iveta, kas neatmeta visam ar roku un ar trīs piegājieniem zaudēja 40 kilogramus. Tāpat iepazīsties ar Everitas cīņu ar liekajiem 55 kilogramiem, kas maksājuši viņai trīs plastiskās operācijas, taču viņa atzīst, ka pārdzīvotais ir bijis tā vērts. Šie un citi dāmu stāsti, iespējams, iedvesmos arī tevi gan iemīlēt veselīgu dzīvesveidu, gan atgūt mīlestību pašai pret sevi.

Jāmaina attieksme pret ēdienu. Everita Pastuhova atklāj, kā zaudējusi 55 kilogramus

Fоtо: Privātais arhīvs

Jēkabpilietei Everitai Pastuhovai ir izdevies tas, par ko sapņo daudzi, – viņa ir uzvarējusi cīņā ar lieko svaru, turklāt bez brīnumtabletēm, kuņģa operācijas vai drastiskas badošanās. Mainot attieksmi pret ēdienu un pievēršoties veselīgam uzturam, četrdesmitgadīgā sieviete ir ne vien zaudējusi 55 kilogramus, bet arī kardināli mainījusi dzīvi un pat matu krāsu – no apaļīgās gaišmates, kas raugās no Everitas vecajām fotogrāfijām, vairs nav ne vēsts.

''Cena, ko es samaksāju par zaudētajiem 55 kilogramiem, ir trīs plastiskās operācijas – vēderam, augšdelmiem un augšstilbiem. Bez tām manā gadījumā nevarēja iztikt, jo, zaudējot tik lielu svaru, ādu vairs nebija iespējams savilkt dabīgā veidā – ne ar sportu, ne ķermeņa procedūrām –, tikai ķirurģiskā veidā,'' par savu čīnu atklāj Everita.

Lasīt vairāk

'Es sev riebos, es slēpos, nekur negāju.' Līvas cīņa ar lieko svaru un ēšanas traucējumiem

Fоtо: Privātais arhīvs

Liekais svars un ēšanas traucējumi ir problēma, ar ko dzīves laikā saskaras ļoti daudzas sievietes. Nereti pirmie sarežģījumi sākas jau pamatskolas vai vidusskolas laikā. Tas notika arī ar Līvu Spuravu, kas, būdama padsmitniece, devās pie dietologa, lai saņemtu padomu svara zaudēšanai. Viņa gribēja atbrīvoties no pāris kilogramiem, bet attapās, cīnoties ar ēšanas traucējumiem un sverot 80 kilogramus.

Pagāja ilgs laiks līdz brīdim, kad Līva saprata – ēšanas traucējumi ir saistīti ar psiholoģiska rakstura problēmām, nevis zināšanu trūkumu par veselīgu uzturu. Tas notika tikai pēc tam, kad viņa bija cietusi smagā avārijā, pusgadu pavadījusi guļus stāvoklī un kādu laiku nodzīvojusi Ņujorkā.

Lasīt vairāk

Deviņi mēneši, mīnus 31 kilograms: kā sportošana apgriezusi Elizabetes dzīvi kājām gaisā

Fоtо: Privātais arhīvs

Daudziem cilvēkiem svara zaudēšana nozīmē ne tikai atbrīvošanos no liekajiem kilogramiem, bet arī pavisam citāda dzīvesveida uzsākšanu – vieglāka, piepildītāka un laimīgāka. Elizabete Puče ir 22 gadus jauna sieviete, kuras ikdiena sāka mainīties viena "Facebook" ieraksta dēļ. Pēdējo deviņu mēnešu laikā viņa atvadījusies no 31 kilograma, taču pati simtprocentīgi atzīst, ka tas ir tikai sākums.

Elizabete stāsta, ka ik pa laikam uzsākusi gan sportot, gan veselīgi ēst, cik vien sevi atceroties, taču ātri vien slinkums atkal bijis klāt. "Slinkums vai arī kādi citi apstākļi, kas nespēja manī pietiekami nostiprināt motivāciju turpināt. Es drīzāk teiktu, ka lielākā problēma bija manā domāšanā, jo cilvēkam ir jāizaug līdz tam, lai ne tikai saprastu, ka ir jāsāk kustēties un kaut kas darīt, bet arī pieņemtu to, ka ir traki un vairs tā turpināt nevar.''

Lasīt vairāk

Bulīmija jaunībā un 30 gadi diētu valgā. Anetes stāsts par apburtā loka pārraušanu

Fоtо: Privātais arhīvs

Liekie kilogrami, kaloriju skaitīšana, diētas un sports – tās ir bijušas neatņemamas Anetes Kuzņecovas dzīves sastāvdaļas. Anete uz savas ādas izbaudījusi, šķiet, visu – gan cīņu ar bulīmiju, gan sēdēšanu uz virtuves grīdas un asaru liešanu, panikā nespējot sarēķināt kalorijas, gan neskaitāmas diētas. Bet tagad, kad sieviete beidzot mīl savu ķermeni un jūtas labi, viņa ir nolēmusi iedvesmot arī citus. Turpinājumā Anetes mūžīgā riņķa deja ar liekajiem kilogramiem.

"Tā kā pēc dabas esmu teicamniece un perfekcioniste, drīz vien mani piemeklēja bulīmija… Vidusskolas laikā mēdzu mehāniski saēsties līdz nelabumam un tad, vainas apziņas mocīta, mēģināju atbrīvoties no ēdiena visiem iespējamiem paņēmieniem. Toreiz gan vēl nezināju, kas ar mani notiek un ka tā ir slimība. Tā tas turpinājās diezgan ilgi."

Lasīt vairāk

Ivetas stāsts par to, kā ar trim mēģinājumiem viņa atbrīvojās no 40 kilogramiem

Fоtо: Privātā arhīva foto

Ne vienmēr viss notiek uzreiz. Ir gadījumi, kad, lai sasniegtu mērķi, ir jāmēģina atkal un atkal. Tieši tā darīja Iveta Runce. Viņa vēlējās atbrīvoties no liekā svarā, un viņai tas izdevās. Tam bija vajadzīgi septiņi gadi un trīs mēģinājumi, bet rezultāts ir iespaidīgs – 40 zaudēti kilogrami.

Iveta stāsta: "Viss sākās 2011. gadā. Es kopā ar kolēģiem devos atpūtas ceļojumā uz Stokholmu, daudz fotografējāmies. Atgriežoties mājās un pārskatot bildes, sapratu, ka man dzīvē ir kaut kas jāmaina, ka tas, ko es redzu vairs man nepatīk. Mans svars bija sasniedzis 114 kilogramus."

Lasīt vairāk

Kaunējās skatīties spogulī un iziet ārpus mājām. Lauras pārvērtību stāsts

Fоtо: Privātais arhīvs

Iegādāties kāzu kleitu, kas patīk, bet neder, un apņemties līdz īpašajai dienai atbrīvoties no liekā svara. Tāda bija Lauras Grubaumas motivācija pievērsties veselīgākam un aktīvākam dzīvesveidam. Iecerēto kleitu Laura pirmo reizi uzvilka tikai savā kāzu dienā, un tad izrādījās – tā ir par lielu.

"Savas pārmaiņas sāku, kad tika nolemts kāzu datums. Biju apaļa 72 kilogramu bumba." Laura norāda, ka bija iztēlojusies, kādai vajadzētu būt viņas kāzu kleitai, bet apzinājusies, ka izskatīsies pēc tortes. Viņa arī sapratusi, ka cita veida kleitas viņai neiepatiksies. Atradusi savu sapņu kleitu un nopirkusi, neskatoties uz to, ka tai bijis S/M izmērs. Laura tajā laikā valkājusi arī L un XL izmēra apģērbus. Tā nu nolēmusi beidzot atbrīvoties no liekajiem kilogramiem.

Lasīt vairāk

No 'dikti apaļa bērna' līdz trenerei un fitnesa modelei. Rolandas stāsts par kustības iemīlēšanu

Fоtо: Privātā arhīva foto

Rolanda Gasjūne ir fitnesa trenere no Bauskas. Lai arī pašlaik kustība un sports viņas dzīvē ieņem ļoti nozīmīgu lomu, daudzi Rolandas paziņas bija pārsteigti, izdzirdot, ka viņa ir nolēmusi sākt studijas Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā. Līdzcilvēku izbrīnu viņa skaidro ar to, ka ir bijusi "dikti apaļš bērns". Tagad viņa ne tikai trenējas pati, bet arī vada grupu nodarbības un individuālos treniņus. Šogad Rolanda piedalījās arī Latvijas Bodibildinga, fitnesa un bodifitnesa federācijas (IFBB Latvija) projektā "Fit Model Latvija 2018", kas noslēdzās aprīlī.

Sports ir mainījis ne tikai viņas ķermeni, bet arī prātu, viņa kļuvusi ambiciozāka un pārliecinātāka par sevi: "Tu saproti, ka tu daudz vari izdarīt, tu daudz esi izdarījusi." Viņa uzskata, ka pašlaik atrodas tur, kur viņai ir jābūt, un viss notiek tā, kā tam ir jānotiek. Par savu dzīvi un darbu viņa ir priecīga, un cilvēku vēlme pie viņas trenēties palīdz saprast, ka viņa patiešām darbojas īstajā lauciņā.

Lasīt vairāk

Trīs bērni, četras izglītības: fitnesa trenere Ramona, kas palīdz māmiņām atgūt formu

Fоtо: Anna Turanova

Ramona Simona Mežgaile ir trīs bērnu mamma, kura ieguvusi trīs augstākās izglītības, bet, piedzimstot trešajam bērnam, viņa nolēmusi pievērsties tam, kas viņu allaž interesējis hobija līmenī – sportam. Izmācījusies par fitnesa treneri, šobrīd viņa pasniedz nodarbības jaunajām māmiņām. Par savu pieredzi un lēmumiem stāsta pati Ramona.

Pirmais bērns pasaulē nāca, kad Ramonai bija 20. Aktīvā sieviete atklāj, ka viņa neesot no tām sievietēm, kuras bez raizēm varot ēst visu un nekas neejot labumā. "Pēc dzemdībām man bija nākuši klāt 25 kilogrami, kas reāli man fiziski traucēja veikt ikdienas pienākumus, iedzina pamatīgos kompleksos, radīja nevēlēšanos iet cilvēkos un tādu kā nepatiku, žēlumu pret sevi un savu ķermeni."

Lasīt vairāk

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !