Фото: Shutterstock

Miegs ir svarīgs jebkurā vecumā, bet jo īpaši maziem bērniem. Protams, ir bērni, kuri gan pusdienlaikā, gan uz nakti aiziet gulēt gluži pēc grāmatas, tomēr gana daudz mazuļu liek vecākiem krietni pasvīst, līdz actiņas ir cieši aizvērtas un miega pele atvilkusi labos sapnīšus.

Zīdaiņi guļ daudz stundu diennaktī, bet, kad mazais jau paaudzies un saprot, ka pasaulē notiek daudz interesantākas lietas, gulētiešana var sagādāt lielas problēmas. Lai gan bērns var būt noguris tik ļoti, ka lāgā neturas vairs kājās, bet doties pie miera negrib, un tad mājās var būt lieli skandāli.

Citiem palīdz miega rituāli, piemēram, konkrēts režīms, kad vienā un tajā pašā laikā mazulis tiek vannots, dota mīkstā manta un uzģērbta mīļā pidžama, lasīta pasaka. Vienalga, kāds nebūtu šis rituāls, bērns saprot, ka laiks doties pie miera. Citiem šādas metodes nelīdz, tad vecākiem jāizdomā vēl citādāki paņēmieni - baltais troksnis, gulēšana blakus, varbūt pat ļaut izniķoties vienam istabā, līdz mazais iemieg? Katrā ģimenē jau tiek atrasti savi veidi, bet, kā nesajukt prātā, kamēr sameklēta labākā metode?

Varbūt tev var noderēt mūsu daudzie raksti, kurās plaši aplūkotas dažādas metodes, kā panākt, lai iešana čučēt būtu iespējami vieglāks un ātrāks process.

Zīdainīši guļ savādāk. Kas notiek ar bērnu saldajā miedziņā?

Miegs ir viena no mūsu dzīves neatņemamām sastāvdaļām, par kuru ikdienā aizdomājamies vien tad, kad rodas interese iztulkot pagājušajā naktī redzētos sapņus vai tad, kad nākas cīnīties ar bezmiegu. Par miedziņu pirmajos dzīves mēnešos stāsta miega speciālists Juris Svaža.

Lasīt vairāk

Kā bērnu psiholoģiski saudzīgāk atradināt no iemidzināšanas rokās

Фото: Shutterstock

Miega rituāli bērniem ir dažādi. Vieni mierīgi iemieg paši, savā gultiņā, bet ar citiem iet grūtāk. Vecākiem bērni jāaijā, jādzied dziesmiņas, bet, kad šķiet, ka nu jau mazulis guļ un jāliek gultiņā, viņš atkal atver acis kā zaķis un viss var sākties no gala. Lūk, esam saņēmuši kādas mammas lūgumu pēc padoma, kā atradināt bērnu no iemidzināšanas rokās, jo bērniņš jau arī ir pasmags un mammai nogurst rokas. Atbildi sniedz psiholoģe Ilze Novikova.

Lasīt vairāk

Parasti un neparastāki miega rituāli bērna ātrākai iemidzināšanai

Фото: Shutterstock

Nāk jau pusnakts, bet bērns itin nemaz neizskatās pēc gulētāja. Pasaciņa jau izlasīta, multfilmas arī jau noskatījies, bērns jau tik pārguris, ka vairs paiet nespēj, bet gultā vienalga nav dabūjams. Pazīstama situācija? Izeja ir tikai viena – ir jāpiemeklē rituāli, kuri palīdzētu iemidzināt šķietami nenogurdināmo mazuli.

Lasīt vairāk

Rituāli pirms miedziņa kā labs paradums gulētiešanai

Фото: Pampers

Pampers padoms:

Gulētiešanas rituāli var ļoti labi noderēt, lai tu un mazulis atslābinātos, pārietu uz gulēšanas režīmu un naktī labi atpūstos.

Lasīt vairāk

Triki vecākiem, kā bez asaru liešanas nolikt bērnu diendusas miedziņā

Фото: Shutterstock

Maziem bērniem diendusa ir jāguļ. Par to neviens nestrīdas. Tikai, kā to izdarīt? Zināms, ka daudzus bērnus pielauzt pagulēt pa dienu ir teju neiespējamā misija. Un tomēr, zinot dažus trikus, to var mēģināt paveikt.

Lasīt vairāk

Baltais troksnis, putekļu sūcēja un matu fēna rūkoņa – populāras bērnu iemidzināšanas metodes

Фото: Shutterstock

Zīdaiņa vecuma mazuļiem – citiem retāk, citiem biežāk – mēdz būt problēmas ar iemigšanu, viņu nomierināšanu, tādēļ vecākiem jāmeklē metodes, kas to varētu palīdzēt paveikt. Jo arī pašiem nav spēka negulēt diennaktīm, auklējot un mierinot mazo. Apkopojām starp vecākiem populāras metodes, kā bērnus vieglāk iemidzināt. Izrādās, ka daudziem bērniem nepieciešams nevis klusums, bet tieši pretēji – dažāda veida skaņas, galvenokārt monotonas.

Lasīt vairāk

Kā veicināt labu nakts miegu mazulim. Bērnu ārsta padomi

Фото: PantherMedia/Scanpix

Jau vēstījām, ka veselības centrs "Vivendi" vecākiem piedāvā vērtīgu sarunu ciklu ar Amerikā un Latvijā bagātīgu pieredzi guvušu bērnu ārstu dr. Egilu Zālīti, un ikviena mamma un tētis šajās sarunās var piedalīties bez maksas. Pirmajā tikšanās reizē bērnu ārsts ar vecākiem runāja par bērna miega cikliem un pareizu guldināšanu. "Cālis" piedāvā īsu ārsta stāstītā izklāstu.

Lasīt vairāk

Pārbaudīta lasīšanas tehnika, kas palīdzēs mazuli ātri nolikt gulēt

Mazi bērni guļ daudz, bet tas gan nenozīmē, ka viņus viegli un bez kaprīzēm var nolikt gulēt. Lielākā daļa mazuļu, kad viņi vēlas gulēt, ir tendēti uz histēriju rīkošanu, ilgu raudāšanu – kā nu kurš. Viņi var grozīties, knosīties un tikai pēc pusstundas tev izdodas bērnu nomierināt.

Lasīt vairāk

Pēdu masāža, kas nomierinās un palīdzēs ātri iemidzināt mazuli

Ja novēro, ka tavs mazulītis ir nemierīgs, bieži ir kaprīzs, ja viņam ir slikts miegs – ieteicams pamēģināt neparastāku veidu, kā zīdainim palīdzēt nomierināties un vieglāk iemigt. Šī metode ir refleksoloģija – masāžas paveids, kas koncentrēts uz nervu galu stimulēšanu.

Lasīt vairāk

Kā bērnam iemācīt viegli iemigt?

Фото: PantherMedia/Scanpix

Pietiekams miegs ir ļoti svarīgs. Bieža neizgulēšanās, it sevišķi traucēts nakts miegs, izsmeļ gan bērna gan vecāku spēkus un pacietību. Kā zināms, gan mātei, gan bērnam ir nepieciešama atpūta, ko bērni, šķiet, ne vienmēr grib saprast. Pamēģiniet manus ieteikumus!

Lasīt vairāk

Pieci galvenie zīdaiņu raudāšanas iemesli

Фото: Shutterstock

Zīdaiņa raudāšana ir gana satraucoša jaunajiem vecākiem. Vienmēr tiek uzdots jautājums: kāpēc? Turpinājumā piedāvājam piecus galvenos iemeslus, kādēļ var raudāt vesels mazulis. Piemēram, Londonas Universitātes Tomasa Korema pētījumu centrā strādājošie pētnieki apgalvo, ka sešu nedēļu vecumā raudāšana sasniedz augstāko rādītāju – 25 procenti mazuļu raud un ir nemierīgi vismaz četras stundas dienā.

Lasīt vairāk

Zīdainis vakaros nevar iemigt un arī diendusā guļ nemierīgi? Izmēģini 'miega atbalsta metodi'

Фото: Shutterstock

Katram mazulim ir nepieciešams atšķirīgs miega daudzums. Pirmo mēnešu laikā daži zīdaiņi paēd, īsu brīdi paliek nomodā, pēc tam viegli iemieg un noguļ līdz nākamajai barošanas reizei, taču, ja mazulis labi guļ dienā, bet vakaros vai naktīs nespēj iemigt, slikti guļ vai arī diendusu laikā ir nemierīgs, parasti tam ir vairāki iemesli.

Lasīt vairāk

Mammai jāatgriežas darbā: vai un kā pieradināt viengadnieku iemigt ar kādu citu?

Фото: Shutterstock

Sveiki, meitiņai ir gads un trīs mēneši, un ir problēmas ar iemigšanu. Parasti mazule iemieg blakus musu gultai, nu jau savā gultiņā, bet nepieciešama mana roka, ko čamdīt. Traki ir tas, ka tētis pat nevar iemidzināt. Pa dienu tētim pat izdevās pāris reizes, bet uz nakti - nekādi! Kā es izeju no istabas, tā bērns sāk traki raudāt. Ilgāk par 20 minūtēm es to izturēt nevaru, Cālis.lv forumā psihologa padomu lūdz Julija S.

Lasīt vairāk

Ko darīt, ja bērns dārziņā negrib gulēt pusdienlaiku

Фото: Shutterstock

Ja bērns viegli tiek galā ar bērnudārza režīmu, tev ir paveicies. Bet ja nē? "Atkal visu pusdienlaiku grozījās un citiem bērniem traucēja," tev sūdzas bērnudārza audzinātājas. Ko darīt?

Lasīt vairāk

Bērns pirms gulēšanas rīko teātri: vai tas ir normāli

Фото: PantherMedia/Scanpix

Kaut kas neiedomājams – pēkšņi nakts vidū mazais stāv tev blakus, tur rokās lāci un grib rotaļāties! Un tas pēc tam, kad iemigšana tāpat jau bija viens vienīgs teātris: vajadzēja izlasīt vēl vienu pasaku, atnest ūdeni, aiziet uz tualeti, ieslēgt gaismu, atvērt durvis, vēlreiz iedzert ūdens malku, vēlreiz novēlēt saldus sapņus. Pēc vairākām mierīgām naktīm tu jau ticēji, ka gulēšanas problēma tagad beidzot ir atrisināta.

Lasīt vairāk

Mēnessērdzība bērnam jeb Staigāšana miegā. Kad vecākiem jāsāk uztraukties

Фото: PantherMedia/Scanpix

Mans bērns ir mēnessērdzīgs, atzīst pietiekami daudz vecāku, tostarp portāla "Cālis" forumā. Lūdzām speciālistu skaidrot, kādi ir iemesli nakts staigāšanai, par ko tas liecina un ko darīt vai nedarīt vecākiem. Konsultē rehabilitācijas centra "Poga" neirologs Dr. Mikus Dīriks.

Lasīt vairāk

Bērniem, kuri guļ diendusu, retāk sastopama depresija un nemiers

Фото: PantherMedia/Scanpix

Diendusu gulošajiem bērniem ir mazāka hiperaktivitāte, retāk sastopama depresija un nemiers, tā uzskata ASV Profesionālo miega pētnieku asociācijas zinātnieki.

Lasīt vairāk

Diendusa bērniem uzlabo atmiņu, liecina pētījums

Regulāra diendusas gulēšana uzlabo bērniem atmiņu un atvieglo mācīšanos, jaunākajā pētījumā secinājuši zinātnieki no Liebritānijas. Pēc ekspertu teiktā, miegs var būt tikpat svarīgs gan bērna pirmajos dzīves gados, gan arī vēlāk.

Lasīt vairāk

Diendusa ne tikai mazuļiem. Pozitīvie aspekti un kad vislabāk pasnaust

Фото: PantherMedia/Scanpix

Diendusa jeb īslaicīga gulēšana, snaušana dienas laikā, parasti ir ap pusdienlaiku, un šī tradīcija ir ļoti sena, lai gan mūsdienās nedaudz piemirsta. Protams, savas korekcijas ievieš straujais dzīves ritms. Taču maldīgi uzskatīt, ka diendusa ir vēlama tikai bērniem. Arī pieaugušajiem, jo īpaši jaunajiem vecākiem, tā sniegs gana daudz pozitīvo lietu.

Lasīt vairāk

Mazuļa miega dienasgrāmata - kāpēc tāda nepieciešama

Patlaban eksperti daudz vairāk zina par miega problēmām nekā tad, kad mēs paši augām. Protams, ja tavam mazulim nekādu problēmu ar miedziņu nav, tad viss kārtībā, bet, ja gulēšana tomēr rada kādas problēmas, pastāstīsim kāpēc būtu labi ieviest miega dienasgrāmatu.

Lasīt vairāk

Diendusa - no kāda vecuma no tās drīkst atteikties?

Фото: PantherMedia/Scanpix

Bērni, kas apmeklē bērnudārzu, parasti pierod, ka ir obligāta klusā stunda. Ar vecākiem vai vecvecākiem ir cita lieta – pēcpusdienas cīņu par negulēšanu ir vieglāk uzvarēt. Vecākiem tas, iespējams, ir pat ērtāk – nav jātērē laiks, lai bērnu noliktu gulēt, nav jārunā čukstus utt. Kurš variants bērnam ir vislabākais, skaidro miega slimību speciālists Normunds Limba.

Lasīt vairāk

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !