Foto: Shutterstock
Vannasistabā dvieļi teju vienmēr ir slapji. Ir variants tos nepārtraukti mainīt, lai mitrumu efektīvi uzsūktu, bet vēl labāks risinājums ir elektriskais dvieļu žāvētājs. Kādas ir tā priekšrocības un atšķirības, ''Tava Māja'' stāsta Gatis Gasons no ''Vannu pasaule''.

Kā skaidro speciālists, ir divu veidu elektriskie dvieļu žāvētāji. Tā saucamie sausā tipa, kuri sastāv no sildoša elektrības vada līdzīgi kā siltā elektriskā grīda, un slapjā tipa dvieļu žāvētāji, kuri pildīti ar siltumnesēju – šķidrumu, un aprīkoti ar elektrisko sildelementu.

Sausā tipa žāvētāji vairāk noderēs kā pakaramie ar siltuma efektu, jo tiem ir salīdzinoši maza siltuma jauda no 30–150 W, atkarība no izmēra. Te gan ir trūkums – dizaina iespējas nav visai plašas, jo izliekuma formu nav daudz.

Parasti šiem žāvētājiem ir arī ierobežotas regulēšanas iespējas – manuāli ieslēgt/izslēgt, un jāņem vērā, ka izslēgtā veidā žāvētājs visai ātri kļūs auksts. Toties izmaksu ziņā šie žāvētāji ir ļoti pieejami, sākot no 50 eiro. Arī montāža nav sarežģīta – nav vajadzīgas rozetes, jo vadus var ieslēpt sienā.

Slapjā tipa žāvētāji tiek veidoti no standarta dvieļu žāvētājiem, kurus izmanto apkures sistēmās, līdz ar to dizaina iespējas ir ļoti plašas – formas, krāsas, izmēri. Parasti tie tiek veidoti no melnā metāla. Šī tipa žāvētājiem jauda ir, sākot no 100 līdz 1000 W, atkarībā no izmēra. Slapjā tipa žāvētājus var izmantot vienlaicīgi arī kā apkures elementus, jo sildelementi parasti aprīkoti ar vairākiem siltuma regulēšanas līmeņiem un taimeru. Žāvētājs var nestrādāt visu laiku maksimālajā jaudā, tāda veidā taupot elektroenerģiju un saņemot vajadzīgo siltuma daudzumu.

Cena šiem žāvētājiem ir, sākot no 150 eiro. Šos žāvētājus parasti izvēlas lielākās vannasistabās vai ģimenes, kurās ir daudz cilvēki un bieži jāžāvē ne tikai dvieļi, bet, piemēram, arī sporta drēbes. Arī šiem žāvētājiem pastāv inerce, līdzīgs darbības princips kā eļļas radiatoram.

Elektriskos dvieļu žāvētājus iespēja likt pie sienas, bet sausā tipa mēdz būt arī grozāmi.

Ja esi lēmis par labu kādam elektriskajam dvieļu žāvētājam, pirms pirkuma veikšanas jāsaprot, kādam mērķim to paredzēts lietot. Tikai vienam dvielim vai kā sildelementu lielai vannasistabai un regulārai dažādu tekstiliju žāvēšanai. Atkarībā no tā arī jāpievērš uzmanība jaudai un žāvētāja izmēram.

Parasti populārākā izvēle ir kāpņveida žāvētājs (balts vai hromēts), kas aprīkots ar regulējamu elektrisko sildelementu. Vēl bieži tiek izvēlēti arī parastie sausā tipa žāvētāji, ja nepieciešama neregulāra lietošana vai tikai viena cilvēka vajadzībām.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!